Author Topic: Nowe forum - lepsza przyszłość SWOS-a w Polsce ;)  (Read 2062 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline loozak

• Special Moderator
  • Cpt.
Nowe forum - lepsza przyszłość SWOS-a w Polsce ;)
« on: 27 October 2015, 11:56:51 »
Zapewne na pierwszy rzut oka wydaje się to głupi pomysł , ale doczytajcie do końca ;)

Postanowiłem postawić na rozwój swos-a w polsce. Docelowo muszą być conajmniej 2 ligi , ponieważ nowy gracz trafiając do ekstraklasy szybko się zraża a nic tak nie motywuje jak wygrane mecze :)
Przede wszystkim zależy nam na nowych graczach dla których niemieckie forum to czarna magia.
Włosi zrobili swoje forum na którym codziennie pisze kilkadziesiąt osób ,
mają 4 ligi , na ircu codziennie siedzi od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, żyją SWOS-em !
Nowi gracze grają tam chętniej niż u nas.
Nie chodzi mi o zrobienie nowego systemu gry ale o ładzie i porządku , wszystkie linki będą dostępne na sensiblesoccer.pl a forum na sensiblesoccer.pl/forum

plusy nowego forum
+ możliwość wysyłania prywatnych wiadomości do graczy co jest kluczowe przy umawianiu się na mecze ! (nie każdy ma swojego bota na ircu ,żeby pozostawić wiadomość)
+ forum połączone ze stroną sensiblesoccer.pl które jest dobrze wypozycjonowane w google (dużo nowych graczy wchodzi) aktualnie dużo wchodzi i ucieka.
+ niezależne forum od niemców (ostatnio straciliśmy uprawnienia) dodatkowo nigdy nie można było wysyłać privów itp.
+ możliwość wysyłania wiadomości do wszystkich graczy jednym kliknięciem (przypomnienia o pucharze polski , terminach itp - dochodzące na e-maila)

minusy nowego forum
- dodatkowe forum do którego trzeba się przyzwyczaić :)

Nie wiadomo czy pomysł wypali , wiem ,że starsi gracze będą marudzili ,że jest to dodatkowe forum itp , ale zauważcie ,że swos w Polsce upada od wielu lat więc trzeba zrobić terapię szokową :)

Forum jest póki co testowe , zabiorę się za nie na dniach
Aktualnie można się już zapisywać , kto pierwszy ten będzie miał lepszy numer ;)
Na stronie sensiblesoccer.pl też jeszcze nie ma przekierowania.

www.sensiblesoccer.pl/forum

Jeśli pomysł nie wypali to po prostu wywalimy je za miesiąc :P

pozdro

Offline zjarek

• TRIAL
Re: Nowe forum - lepsza przyszłość SWOS-a w Polsce ;)
« Reply #1 on: 27 October 2015, 16:00:12 »
dobry pomysł :)

Mam nadzieję że nie skończy się na słomianym zapale jak ze stroną, która już jest nieaktualna. A wymówki "czekam na nowy szablon" do mnie nie przemawiają.  ;D
« Last Edit: 02 November 2015, 20:59:57 by zjarek »

Offline loozak

• Special Moderator
  • Cpt.
« Reply #2 on: 27 October 2015, 19:30:07 »
Na stronie musi być szablon , aby każdy mógł wpisywać aktualności , teraz jest tak zrobione ,że mogę tylko ja i to podmieniając pliki przez serwer FTP. Forum to co innego ono żyje własnym życiem , dodatkowym plusem jest to ,że lepiej google będzie widziało stronę jak będzie forum z dużą ilością wpisów.
Póki co na frazę "sensible soccer" wyprzedza nas inna strona :P

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
  • i found my SWOS Holy Graal
« Reply #3 on: 27 October 2015, 19:34:31 »
Zjarek, sam zrób, zamiast narzekać.

Loozak, jeśli ma to zaktywizować społeczność, to super, jestem za. Brawo za inicjatywę.
Be sensible!

Offline cinek

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #4 on: 27 October 2015, 22:06:34 »
Wczoraj padł taki pomysł, a dzisiaj już forum zaistniało w sieci :)

Nie ma to być jakaś konkurencja dla tego forum, ale uzupełnienie.

Być może za sprawą nowego forum,  będziemy bardziej widoczni w wyszukiwarkach, co być może przełoży się i zaprocentuje większą ilością nowych graczy, bo zainteresowanie Sensible było i będzie :)

Zachęcam do korzystania z nowego forum  :)
« Last Edit: 27 October 2015, 22:09:29 by cinek »

Offline olesio

• Cpt.
« Reply #5 on: 28 October 2015, 14:47:56 »
Oby się udało. Te forum, na którym teraz jesteśmy jest spoko. I problemów z PMkami nie widzę. Jednak wiem jak cięzko przebić sę przez beton niechęci. Fakt, że Randapek nie jest z oczywistych powodów lubiany. Ale gdy stworzyłem polski launcher do SWOSa z możliwością grania także i na polskim dysku Randapka. Nie spowodowało to żadnego zainteresowania, pomimo iż go swego czasu promowaliśmy na IRCu oraz tym forum. Ostatnio zainteresował się nim właśnie tylko zdaje się Włoch o nicku DoTa. A launcher miał choćby ten plus, że poprzez kod symulował szybkie klikanie na przycisk stop i tryb serwerowy się nie crashjował kiedyś przy pobieraniu listy serwerów. Ale każdy ma to wiadomo gdzie. Także wiem, że Społeszność nasza niechętna jest wszelkim nowościom
« Last Edit: 28 October 2015, 14:49:27 by olesio »
Pozdrawiam / best regards: olesio
Amiga EXE Games: http://thecompany.pl

Offline loozak

• Special Moderator
  • Cpt.
« Reply #6 on: 28 October 2015, 17:14:54 »
Ja zapisałem się na sensiblesoccer.de już parę lat temu , dla mnie wejście na to forum to była czarna magia i zrezygnowałem , wróciłem po paru latach i gram do teraz. Dziwiło mnie wtedy dlaczego nie ma normalnego polskiego forum. Ale to może tylko moje zdanie , chociaż jak widać dużo graczy wchodzi na irc-a ale już na to forum już nie bardzo ..........

Będzie co będzie :) ale nie podoba mi się to ,że w miesiącu pojawia się kilkunastu graczy a zostaje zazwyczaj jeden ;)
Od lat grają ci sami gracze w lidze :P
Muszą być dwie ligi bo inaczej nie mają chęci do gry .....

Offline xflea

• Mr. Friendly League
  • SWOS Legend
  • hard rockin' amigo
« Reply #7 on: 30 October 2015, 17:01:31 »
to ja wezmę na siebie rolę czarnego luda i jako stary gracz trochę pomarudzę , że to jest dodatkowe forum, itp.

1. w czym to nowe forum jest prostsze od starego?

2. czemu niby na starym forum nie da się wysyłać prywatnych wiadomości?

3. pytanie klucz - o co chodzi z tymi uprawnieniami? co się porobiło - nie mam w ogóle czasu ostatnio, nie siedzę na ircu, na forum rzadko, nie jestem na bieżąco. jak możesz loozak to napisz mi na priv, do mnie PM-y dochodzą ;P

Offline loozak

• Special Moderator
  • Cpt.
« Reply #8 on: 30 October 2015, 22:03:20 »
to ja wezmę na siebie rolę czarnego luda i jako stary gracz trochę pomarudzę , że to jest dodatkowe forum, itp.

1. w czym to nowe forum jest prostsze od starego?

2. czemu niby na starym forum nie da się wysyłać prywatnych wiadomości?

3. pytanie klucz - o co chodzi z tymi uprawnieniami? co się porobiło - nie mam w ogóle czasu ostatnio, nie siedzę na ircu, na forum rzadko, nie jestem na bieżąco. jak możesz loozak to napisz mi na priv, do mnie PM-y dochodzą ;P

1. Zapytaj 90% nowych graczy którzy wchodzą na irc-a a na forum nigdy nie docierają. :) za to włoskie osobne forum żyje (codziennie kilkanaście - kilkadziesiąt wpisów)
Dodatkowo nowe forum jest polskie , emaile z potwierdzeniami hasła itp dochodzą od razu, jest to standardowe forum phpBB takie jakie wszyscy znają. Wejść na nie można bezpośrednio wpisując www.sensiblesoccer.pl/forum   itp......

2. Nie wiem czemu , może już się da , nie wiem , bo nie używam , jak 99% innych. Kiedyś próbowałem.

3. Niemcy chyba porzucili to forum , bo nikogo nie da się doprosić o uprawnienia które były mi potrzebne to ustawiania tematów związanych z Pucharem Polski itp. Wcześniej je miałem i pewnego dnia Cinek i ja straciliśmy je.

Ale skoro twierdzisz ,że zmiany nie są potrzebne to czekajmy dalej aż w lidze będzie grało 5 osób. chodzi o dostępność i łatwość poruszania się po stronach. Ale skąd możesz wiedzieć skoro nawet nie wiesz ,że co chwilę ktoś nowy wchodzi na irca bo Cie tam nie ma :P

Offline loozak

• Special Moderator
  • Cpt.
« Reply #9 on: 07 November 2015, 23:09:27 »
Włosi dalej nie przestają mnie zadziwiać , założyli na whatsapp-ie grupę swos-a , rozmawiają, wysyłają filmy , szybciej ugadują się na mecze itp. ........Polacy powiedzieli by "ale po co? przecież jest irc i forum"  ...........mają 4 ligi ......... w pucharze Włoch gra 78 osób ...................a u nas dalej dupa..........amen

Offline Tomplus

• Mine names is Tom.... Tom+
  • Superstar
    • Polish Sensible Center
« Reply #10 on: 15 February 2016, 18:17:57 »
To może lepiej założyć grupę na FB i tam zapraszać na mecze?
Polish SWOS Center
Sensible Manager
"One life, one love, one SWOS"

Offline loozak

• Special Moderator
  • Cpt.
« Reply #11 on: 15 February 2016, 21:56:41 »
Ja tam się już w nic nie mieszam :P

Offline cinek

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #12 on: 15 February 2016, 23:36:59 »
Nie każdy jest przekonany do nowych technologi, nie każdy ma konto na fejsbuku i nie każdy chce je mieć, myślałem nad czymś pośrednim np whatsapp zwłaszcza, że jak widać po innych nacjach sprawdza się ta aplikacja.
Póki co korzystam ja i kto ma ochotę z bazy naszych nr tel.
« Last Edit: 15 February 2016, 23:39:24 by cinek »

Offline lobo

• FEETAL'S GIZZZZZZ
  • Management
  • SWOS Legend
  • YNWA
« Reply #13 on: 16 February 2016, 13:04:59 »
Jesli ktos chce dolaczyc do grupy WhatsApp ss.de to niech skontaktuje sie z Playa.
"IT'S NOT ABOUT THE LONG BALL OR THE SHORT BALL. IT'S ABOUT THE RIGHT BALL."

SIR BOB PAISLEY

Offline loozak

• Special Moderator
  • Cpt.
« Reply #14 on: 02 March 2016, 07:37:18 »
Pytanie do stivdm.pl oraz prymus ponieważ są nowi.
Czy mieliście problemy aby tutaj dotrzeć do tego forum ?