Author Topic: Twój ,,pierwszy raz" z Sensible Soccer....  (Read 6858 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Root_Poland

• Superstar
Twój ,,pierwszy raz" z Sensible Soccer....
« on: 20 May 2009, 20:21:16 »
Podejrzewam że ten temat był już gdzieś na forum ale może warto zrobić to na nowo...opiszcie swój pierwszy kontakt z Sensible Soccer i wrażenie jakie to na was wywarło...

Może ja zacznę....pierwszy raz Sensible Soccer widziałem i grałem u mojego kuzyna...było to jeszcze w szkole podstawowej (miałem zapewne z 11-12 lat) i od początku ta gra mnie zauroczyła...pierwszy mecz...ja biorę Polaków a mój kuzyn...Włochy (cwaniak hehe)...przegrałem chyba 4:2 lub 5:2 ale to było nieważne...ta gra po prostu mną zawładnęła! Miałem wtedy nadal moje stare Commodore 64 i samo to że mogłem grać Polską było extra....od wtedy zacząłem zbierać na amigę i wkrótce kupiłem sobie Amigę 500 z rozszerzeniem i grałem tylko w Sensible Soccer...różne ligi, różne drużyny czy w końcu reprezentacje... (najlepsza wersja na granie samemu to wybranie drużyny z 4 dywizji szkockiej czy angielskiej  i wprowadzanie jej coraz wyżej grając graczami z młodej drużyny (TRIAL), wypożyczonymi (LOAN) lub kupowanymi z ligi północnoirlandzkiej, maltańskiej czy islandzkiej)....
Tego pozytywnego kopa na punkcie SWOS-a mam do dziś i naprawdę możliwość grania online to spełnienie moich marzeń :) (Zastanawiałem się zawsze który bym był np w Polsce czy na Świecie hehe)...

TERAZ WASZA KOLEJ!
97% ludzi trzyma ręke na myszce czytając posty... Nie zdejmuj ręki...juz jest za późno....

97% of peoples are holding hand on mouse when they are reading posts on forum...dont get your hand from mouse...it's too late...

Offline Geese

• Cpt.
Re: Twój ,,pierwszy raz" z Sensible Soccer....
« Reply #1 on: 20 May 2009, 21:02:57 »
Ja pierwszy raz zetknąłem się z Sensible Soccer mając już Amigę 500 (co za wypas był na tamte czasy). Ogólnie gra mi się nie podobała, nie umiałem w nią grać. Nawet grając Italy przeciwko San Marino przegrywałem :(. Dziwiłem się trochę bo we wszystkich ówczesnych magazynach gra była na pierwszym miejscu jeśli chodzi o piłki nożne na Amigę. Po jakimś czasie zrozumiałem, że problemem było to iż dopiero co przerzuciłem się z C-64 a tam bardzo dużo grałem w Microproce Soccer i jakoś nie mogłem się dostosować do Sensible.

Po jakimś czasie nie mając co robić w domu włączyłem ponownie Sensible Soccer i było już zupełnie inaczej, już wiedziałem o co kaman.
Potem przyszło Sensible World of Soccer i praktycznie już tylko w tą gierkę czy to z kumplami czy z kuzynem cały dzień graliśmy.

Offline paczek

• SWOS Legend
« Reply #2 on: 20 May 2009, 21:37:04 »
Ja pierwszy raz w sensible zagrałem dokładnie 22 Września 2006 roku podczas I Lubińskiego Turnieju Sensible Soccer i ... o dziwo swój pierwszy mecz w życiu wygrałem (była to jedyna moja wygrana w tym turnieju). Od tamtego czasu w sensible gram praktycznie codziennie - ostatnio mniej online, ale za to więcej w PeCetową wersję ;)

Przez pierwsze 3 miesiące słabo mi wychodziło strzelanie bramek, a jak już strzelałem to myślałem, że to fart że taka bramka padła :) Teraz już wiem, że w sensible nie ma bramek przypadkowych :P

Offline stellozza

• Cpt.
« Reply #3 on: 21 May 2009, 00:11:42 »
To są tacy ludzie, którzy pierwszy raz grali w swosa w erze pc?
Be smart, dont be a retard.

Offline cinek

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #4 on: 21 May 2009, 00:21:48 »
Chciał być trendy :P

Offline Foka

• SWOS Legend
« Reply #5 on: 21 May 2009, 08:03:11 »
No jak ma sie tyle lat co Pączek, to raczej nie miało się w domu na stanie Amigi.

Offline paczek

• SWOS Legend
« Reply #6 on: 21 May 2009, 08:23:13 »

To chyba dobrze ;]

świeża krew się przyda zawsze :P w Lubinie sporo takich osób jest :D

Offline szczepan

• PRO
  • **
« Reply #7 on: 21 May 2009, 10:02:44 »
ja podobnie jak paczek w sensible soccer gralem wylacznie na pececie, choc akurat dzialo sie to w starych czasach(prosto z atari 65xe przesiadlem sie na pc 386dx - obie maszyny kapitalne ;D). zaczelo sie od... deszczu. lalo jak cholera, co uniemozliwilo podworkowy futbol, a wtedy kumpel dumnie oswiadczyl, ze pokaze mi najlepsza komputerowa pile na swiecie. jakos nie bardzo wierzylem mu na slowo, zwlaszcza, ze regularnie meczylem wtedy manchester united the double, ale to co zobaczylem przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. pozniej przyszla era sensible world of soccer i genialna, calkowicie wyjatkowa opcja kariery, a razem z nia smutki i radosci;) - liga mistrzow wygrana elksa i spacja zlamana wscieklym ciosem ktorego nie powstydzilby sie bruce lee, po tym jak psg wyeliminowalo z pucharu francji moje ales, a w koncu gra od najnizszych lig angielskich druzynami zbudowanymi z mozliwie najslabszych pilkarzy, o czym wspominal juz root. byly czasy , kiedy uwazalem sie za sensiblowego boga, jednak trafienie tutaj i gra online mocno zweryfikowaly te opinie ;)
w kazdym razie stara milosc pozostala
"W żadnym innym klubie niż ŁÃ³dzki Klub Sportowy nie będę grał" Antoni Gałecki, w odpowiedzi na próbę wcielenia do Legii Warszawa w ramach służby wojskowej, 1927 rok

Offline Lord Pablo

• Superstar
« Reply #8 on: 21 May 2009, 11:10:35 »
hehe z racji wieku swego miałem inną styczność z Sensible. Miałem już wówczas swą Amigę i po pierwszą wersję jeszcze wtedy zwanej Sensible Soccer '92 poszedłem do pewnego pana który odpłatnie kopiował nam gry które miał nagrane na kasecie VHS. Miałem wtedy jakieś 16 lat. Pamiętam tą wersje do dziś która miała tylko reprezentacje, nie było tam żadnych klubów. Grałem tam głownie Belgią z jedynego powodu Michael Preud'Homme na bramce z Gwiazdką był nie do przejścia. Ale najwięcej grałem dopiero w pierwszą część Sensible World Of Soccer gdzie jeszcze zamiast obecnych gwiazdek były ceny gdzie granie Lazio sprawiało mi mega frajdę - Marchegiani na bramce, Chamot Nesta w obronie, Gascoigne w pomocy i mój ulubiony napadzior Signori. W roku 1999 amiga mi umarła i przez 8 lat nie grałem w Sensible aż trafiłęm tu...

Offline yesiu

• PRO
  • **
« Reply #9 on: 21 May 2009, 17:48:45 »

Ja zacząłem grać w 2002 roku właśnie na PC ;].

Offline dzem

• Superstar
« Reply #10 on: 21 May 2009, 21:34:50 »
Zależy od kiedy zaczyna się ta era pc:) w czasie gdy pojawiło się pierwsze sensible ja już pisałem programy w turbo pascalu na poczciwym 286 AT :)
Sensible pierwszy raz zobaczyłem wtedy na amidze u kumpla, ale byłem tylko obserwatorem bo joy nigdy mi się w łapie nie kleił. Już wtedy wiedziałem, że nie przejdę obok tego obojętnie:) Otaczali mnie zawsze sami klawowcy (czasem tylko brata na joya zmusiłem bo jest starszy:P) więc aż do 2004 grałem tylko z kompem... w wersję PC:) aż do przybycia tutaj wersja amigowa była mi obca i długo miałem problem ze strzelaniem bramek amigowych. Do tej pory mam naiwne odruchy, że a nuż wpadnie tak jak kiedyś na PC. Do 2004 nie rozstałem się z grą na dłużej niż rok. Co do kariery to miałem tak jak wszyscy tyle, że ja częściej grałem ligę szkocką (Barnet), bo tam bezapelacyjnie królowali Rangersi, którzy tracili bardzo mało punktów, a w angielskiej zazwyczj komp sam sobie odbierał mistrzostwo:)
Kiedyś w tipsach&trickach przeczytałem, że zmieniając coś w hex'ach gry (chyba wersja 94) można było upgrade'ować Holandię, tak żeby nie dało się z nią wygrać, ale nigdy nie zadziałało mi to:/ Teraz to już żaden święty grall skoro tutaj mogę zagrać przeciwko 100 takim Holandiom:)

Offline lobo

• FEETAL'S GIZZZZZZ
  • Management
  • SWOS Legend
  • YNWA
« Reply #11 on: 21 May 2009, 21:50:05 »
Moje pierwsze zetkniecie z Sensible nalezalo do bardzo krotkich. Byl rok 1992, kumpel przyniosl i zachwalal gierke na 2! dyskietkach. Samo wgrywanie juz mnie zmeczylo a jak zobaczylem graczy wybiegajacych na boisko, parsknelem smiechem. Rozegralismy 1 mecz, pilka nie kleila sie do nog, ciezko bylo oddac strzal, po koncowym gwizdku sedziego nastapil reset. Uznalem ze gierka nie jest warta poswiecania az 2 dyskietek...

Od czego sa jednak dobrzy koledzy. Po dzielnicy chodzily sluchy ze jest jakas nowa, fajna pilka i wszyscy w nia graja. Poszedlem zobaczyc co to za cudo i zobaczylem ta sama gierke ktora tak bezmyslnie skreslilem po pierwszym meczu. Zaczely sie turnieje osiedlowe po 6-8 graczy albo calonocne sesje ligowe ooo.

Pierwsza wersja SWOS to jak przesiasc sie z malucha na Mercedesa, podkrecane podania, wysokie glowki, opcja kariery. Potrafilem nastawic sobie budzik do szkoly 2h wczesniej, zeby z rana rozegrac kilka meczy. Rozbrat ze SWOSem rozpoczal sie po opuszczeniu rodzinnych stron i trwal prawie 7 lat. Sciagnelem wersje PC i probowalem grac kariery ale strasznie draznila mnie ta niedopompowana pilka. Poszukalem w internecie i nastapil powrot do korzeni.

"IT'S NOT ABOUT THE LONG BALL OR THE SHORT BALL. IT'S ABOUT THE RIGHT BALL."

SIR BOB PAISLEY

Offline xflea

• Mr. Friendly League
  • Special Moderator
  • SWOS Legend
  • hard rockin' amigo
« Reply #12 on: 22 May 2009, 16:12:48 »
Pierwsza wersja SWOS ...

to tam już były podkręcone podania i wysokie głÃ³wki? :P

Mój pierwszy raz to też Sensible Soccer na Amidze w 1992. Hristo w Barsie strzelił mnóstwo goli, ehhh można liczyć w setkach... W SWOSa grałem już na PC i głÃ³wnie w wersję 95/96. Na wersję amigową SWOS przesiadłem się dopiero jak zacząłem grać online.

Różnica między PC 95/96 a Amigą 96/97 była dla mnie duża, o graniu z prawdziwym przeciwnikiem zamiast CPU już nawet nie wspominam.

Offline lobo

• FEETAL'S GIZZZZZZ
  • Management
  • SWOS Legend
  • YNWA
« Reply #13 on: 22 May 2009, 17:25:11 »
Pierwsza wersja SWOS ...

to tam już były podkręcone podania i wysokie głÃ³wki? :P

Nie bylo. Byl za to bug, bramkarz bal sie pilki i kazdy strzal w niego konczyl sie golem :P

"IT'S NOT ABOUT THE LONG BALL OR THE SHORT BALL. IT'S ABOUT THE RIGHT BALL."

SIR BOB PAISLEY

Offline xflea

• Mr. Friendly League
  • Special Moderator
  • SWOS Legend
  • hard rockin' amigo
« Reply #14 on: 22 May 2009, 21:01:42 »
Na wiki piszą, że Chris Chapman twierdził że tak naprawdę jako pierwszego SWOSa chcieli wydać to co ostatecznie wyszło jako SWOS 94/95. Widać firma przyspieszyła tempo i wydali niedoróbę. Musi na tym się Codemasters wzorowali... Ale ci to nawet wszelkie poprawki olewają. Swego czasu się cieszyłem że będzie nowe wydanie na windowsa (niby na vistę) ale olali to.