Author Topic: PixelHeaven w Warszawie w klubie CDQ 15-16.06.2013  (Read 3471 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
  • i found my SWOS Holy Graal
PixelHeaven w Warszawie w klubie CDQ 15-16.06.2013
« on: 09 May 2013, 20:20:21 »
Elo Ogóry,

zachęcony komentarzami po ostatnim tego rodzaju evencie (AmiWaWie) informuję niniejszym, że w Warszawie w klubie CDQ 15 i 16 czerwca odbędzie się gruba impreza w klimatach retro Pixelheaven.
Dzisiaj organizator potwierdził, że  ramach game contest odbędzie się także turniej w SWOSa. Nie znam jeszcze żadnych szczegółów, jak tylko się pojawią, to napiszę.

Więcej na temat imprezy znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/PixelHeaven

oraz tu:

http://www.ppa.pl/forum/integracja/26854/pixel-heaven-2013

Ja mam zamiar się oczywiście stawić ;D
« Last Edit: 18 June 2013, 21:41:50 by dior »
Be sensible!

Offline dzem

• Superstar
Re: PixelHeaven w Warszawie w klubie CDQ 15-16.06.2013
« Reply #1 on: 10 May 2013, 12:25:04 »
szacun dla gościa za inicjatywę i organizacyjność;) postaram się dołączyć..

Offline Blazej_Bdg

• Cpt.
« Reply #2 on: 12 May 2013, 03:12:00 »
ja niestety odpadam, 17-19 mam egzaminy zawodowe, ale zapraszam chętnych na mini turniej w berlinie 22 czerwca, gdzie będzie djowger i prawdopodobnie playa. dobry trening przed sensi days ;)

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #3 on: 16 May 2013, 20:19:52 »
Mały update:

Wstępnie się dogadywałem z organizatorem całego eventu i wszystko wskazuje na to, że ja zajmę się organizacją turnieju w SWOSa (przywiozę swój sprzęt i będę czuwał w trakcie nad sprawnym przebiegiem imprezy - ci którzy byli w Grodzisku, wiedzą, co to oznacza ;D ).

Impreza jest profesjonalna, komercyjna i niestety wiąże się to z koniecznością wniesienia opłaty za wstęp, szczegóły pod tym linkiem:

http://pixelheaven.pl/wstep/

Szczerze i gorąco zachęcam, bo zapowiada się arcygratka dla entuzjastów retro!
Be sensible!

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #4 on: 22 May 2013, 15:13:46 »
Hej, mały update, pojawiła się już oficjalna informacja o turnieju w SWOSa.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=414460608652732&set=a.353435328088594.78761.353402381425222&type=1&theater

Na dniach przygotuję krótki opis zasad. Wszystkich zachęcam, nie tylko ze względu na turniej, ale także ze względu na fantastycznie zapowiadającą się imprezę w klimatach retro.
Be sensible!

Offline xflea

• Mr. Friendly League
  • SWOS Legend
  • hard rockin' amigo
« Reply #5 on: 22 May 2013, 17:06:51 »
kto się wybiera?

coś tam piszą, że już zapisy zamknięte - ale Ty dior dasz radę dopisać pod zielonym stolikiem jakby co?

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #6 on: 22 May 2013, 18:13:21 »
Na Swosa sa otwarte. Trzeba zarejestrowac sie, jako visitor i w uwagach wpisac Swos. Cena, jak za game contest, czyli 40 zl. Zachecam goraco!
Be sensible!

Offline dzem

• Superstar
« Reply #7 on: 03 June 2013, 13:05:06 »
Ja jestem zarejestrowany do udzialu jako competitor i jak na razie sie wybieram;) Ale.. xflea, jakbym nie mogl dotrzec (potwierdzi sie w ciagu kilku dni) to zagrasz za mnie ku chwale xywy Dżem ;-)

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #8 on: 09 June 2013, 20:40:56 »
Turniej SWOSa w ramach Pixcel heaven
Zasady:
- faza 1 – rozgrywki grupowe
- faza 2 – runda pucharowa KO
Grupy:
- 2 mecze
- mecz 3 minuty
- auto replays off
- all team player equall on (wyrównanie statystyk drużyn)
- pitch type Random
Runda pucharowa KO:
- 2 mecze, dogrywka, karne, bramki na wyjeździe wyłączone, reszta jak w grupach
Zagramy na dwóch stanowiskach (2x Amiga 1200) fazę grupową i KO.
Celem jest zapewnienie każdemu zawodnikowi minimum 8-10 meczów, zatem spróbujemy zorganizować 2 mecze w grupach oraz 2 mecze w każdej rundzie KO.
W zależności od ilości uczestników założenia mogą ulec zmianie (przy dużej liczbie chętnych będą większe grupy i tylko 1 mecz w grupie, ewentualnie także 1 mecz w KO).
Zagramy w SWOSa 96/97, do wyboru będą reprezentacje narodowe dostępne w grze, drużyny nie mogą się powtarzać, o kolejności wyboru zadecyduje losowanie – każdy z uczestników wylosuje numerek, który zadecyduje o kolejności wyboru drużyny (zacznie osoba z najniższym numerkiem, każda kolejna osoba będzie mogła wybrać drużynę spośród wolnych jeszcze drużyn w grze).
Przykładowy plan:
Godzina 11 – wyjaśnienie zasad, losowanie, wybór drużyn, ustawienie grup
12 – rozpoczęcie
17 – zakończenie grup, start KO
20 – zakończenie turnieju
UWAGA!
Ze względu na kolejność meczów wymuszoną przez ustawienia w grze gracze muszą być cały czas w pobliżu i muszą być zdyscyplinowani. Przedłużająca się nieobecność gracza, którego kolej akurat wypadnie będzie skutkowała walkowerem 0-3 (nieobecność 3-5 minut). Bardzo prosimy wszystkich uczestników o zarezerwowanie czasu i pilnowanie swojej kolejki.
Be sensible!

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #9 on: 12 June 2013, 22:31:16 »
ostatnia zachęta:

http://vimeo.com/65767797
Be sensible!

Offline lobo

• FEETAL'S GIZZZZZZ
  • Management
  • SWOS Legend
  • YNWA
« Reply #10 on: 17 June 2013, 21:09:04 »
slyszalem ze nawet moj brat sie pokazal :D
"IT'S NOT ABOUT THE LONG BALL OR THE SHORT BALL. IT'S ABOUT THE RIGHT BALL."

SIR BOB PAISLEY

Offline olesio

• Cpt.
« Reply #11 on: 17 June 2013, 21:49:14 »
Panowie zdajcie relacje jak było. Ja póki co oglądam filmiki na: http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,14117899,Borek__Pegaz_Ass__Haszak_i_inni__Z_autorami_kultowych.html - kiedy wypowiada się producent Wiedźmina w tle widac Prima. Nie czyje jak rymuje ;)
Pozdrawiam / best regards: olesio
Amiga EXE Games: http://thecompany.pl

Offline dior

• Management
  • SWOS Legend
« Reply #12 on: 18 June 2013, 21:12:04 »
Pixel heaven 2013 a wraz z nim turniej SWOSa za nami.
Klimat i rozmach imprezy mogę określić jednym słowem – fantastyczna. Prawdziwa gratka dla miłośników starych komputerów, gier, klimatu lat 90tych z kultowymi pismami komputerowymi, prężną demosceną i całą rzeszą podobnych sobie indywiduów.
Podobno przez dwa dni imprezy przewinęło się łącznie coś koło 700 osób, także możecie sobie wyobrazić. Rozmiary eventu trochę zaskoczyły organizatorów i na miejscu, szczególnie w strefie game contest (turnieje) panował niejaki burdel. Ale na szczęście przy aktywnej pomocy uczestników udało nam się rzeczy zgarnąć do kupy.
Miało się zacząć o 10, rozpoczęło się o 12. W tłumie trudno było wyłowić uczestników, w miejscu rejestracji nie było żadnego info i do tego przelewające się rzesze ciekawskich. W każdym razie po zebraniu się grona 17 osób.

Wylosowaliśmy zespoły (o kolejności wyboru drużyny decydował wylosowany numerek), podzieliliśmy się na dwie grupy i zasiedliśmy do dwóch Amig.
Na początku szło sprawnie, ale w końcu część graczy zaczęła ginąć w tłumie. Zrozumiała rzecz, choćby ze względu na ilość zajebistych atrakcji (np. wywiad z załogą dawnego Secret Service – rozmawiałem z Borkiem :O, ale trochę nam to paraliżowało rozgrywki. Poszło w ostatecznym rozrachunku kilka walkowerów, a po 17 zdecydowaliśmy się skrócić grupy (9 osobową do7 kolejek, 8 osobową do 10 kolejek – akurat tyle było rozegranych, po jednym meczu z odpowiednio 8 i 11 kolejki każdej grupy nie braliśmy pod uwagę).
anglia   koso
argentyna   piter
brazylia   primo
chorwacja   kash
czechy   komooy
dania   nosss82
francja   psycho
hiszpania   western
holandia   neuroup
niemcy   dzemeuysis
norwegia   barton
polska   duracel
portugalia   rafat
rosja   dior
szkocja   steupek
szwecja   xflea
włochy   wodiczko

Do KO awansowały po 4 graczy z każdej grupy (ci akurat aktywnie uczestniczyli w całym turnieju).
Do półfinałów awansowała nasza czwórka (ja, Primo, Wodiczko i xflea), chociaż muszę Wam przyznać, że nie bez kłopotów. Ja wygrałem naprawdę zacięte mecze z Neuroupem (udało się 1 bramką). Wodiczko niemiłosiernie się męczył z Westernem, który bronił się fantastycznie (przynajmniej 2 wybicia piłki mijającej bramkarza). Ostatecznie też poległ jednobramkową różnicą.
W półfinale Wodiczko pokonał xflea, a Primo mnie. Meczu xflea i Wodiego dokładnie nie pamiętam (swoich zresztą też nie :P), ale wiem, że walczyłem dzielnie. W meczu o trzecie miejsce xflea po raz kolejny już ostatnio pokonał mnie na turnieju offline, zresztą dosyć łatwo. Natomiast w finale, tam się działo. Pokaz siły Primo, 7-2 w dwumeczu. Grał jak dzikus, nieprzewidywalnie, nieschematycznie. Gratulacje ;)
Z ciekawostek – w turnieju zagrał Nosss82 brat Lobo! Bardzo fajne nieoczekiwane spotkanie! Za rok we dwóch musicie przyjechać! 
Medaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (1 miejsce profesjonalne słuchawki dla graczy, a wszyscy – nawet ja – gry komputerowe).
I to w zasadzie tyle, kogo nie było, niech żałuje – zabawa byłą naprawdę dobra. Poniżej foty (wyniki KO wrzucę później).
Pozdro ;) 

https://picasaweb.google.com/marek.a.januszewski/PixelHeven2013
« Last Edit: 18 June 2013, 21:42:18 by dior »
Be sensible!

Offline Western

• PRO
  • **
« Reply #13 on: 19 June 2013, 17:45:49 »
Witam

fakt imprezką Super, no i była możliwość zagrania offline :) ,który ma się nijak do online ,pozdrowienia dla wszystkich organizatorów oraz dla zwycięzców ,może następnym razem lepiej się jakoś kopnie piłkę  .......

jeszcze raz super i do następnego
...miękka strona cegły...

Offline xflea

• Mr. Friendly League
  • SWOS Legend
  • hard rockin' amigo
« Reply #14 on: 23 June 2013, 21:10:37 »
dior, coś ta picasa u mnie nie hula... nie odblokowałeś albumu? link martwy...