A magyar bajnokság jövője

More
11 years 9 months ago #112091 by dimetrodon
Sziasztok!

A cím a magyar bajnokságra vonatkozik. Az első írás mégis rólam szól. Sajnos egy ember már a 25%-a bajnokságnak az utóbbi időben, így fontos a személyes sztorim is.


Aki járt mostanában online, és figyelte a nevemet, az sejthette, hogy van valami. Merthogy sose látta. 0 NB1, 0 ASL, 0 ISSF ebben a hónapban.

Helyzetjelentés és jövőkép

Helyzet
- A munkhelyemen eldurvultak a dolgok. Két hullámban nagy leépítés volt. Ez első körben (speciális okokból) az én csoportomat érintette legjobban. 5-en végeztünk egy adott munkát eddig, ebből 3-at le kellett küldenem. 3 jó embert (szerencsére nem az utcára mentek). Egy nagyon jó emberem maradt, de 2-en csináljuk a munkát, amit eddig 5-en. Bár visszavettünk egy-két dologban a szintből, de ez így is hatalmas durvulás. A leépítés második körében már további embert nem vesztettem (nem volt már kit) de megkaptam egy nagyon-nagy és fontos feladatot, ami miatt a munkánk jelentősen több lesz...

- Ettől függetlenül belekezdtem egy magánvállalkozásba. Ez most elég sok időmet elviszi. Nyilván bele fogok bukni, de addig. Vagy, ha mégse bukok, akkor még több idő.

- A gyerek, ahogy egyre nagyobb egyre többet igényel belőlem (ami szuper dolog), de ettől sem több az időm. Ami viszont még lényegesebb, hogy a Bori hasában már ott a 17 hetes következő. Sajnos a Bori sokkal rosszabbul bírja fizikailag a második terhességet, így sokkal többet kell itthon segítsek.

Összeségében az időm 0. Sőt 0 a 0-dikon.

A helyzet többeknél hasonló. Szesz aktív, Bromi, ha a felújítás végeztével újra, AX-et kicsit keveset láttam az utolsó időben, Hawkz és Flegby pedig hozzám hasonló úton van régóta.

Jövő
Ami a személyes dolgaimat illeti: A mhelyen konszolidálódnia kell a dolgoknak, nem leszek hajlandó megszakadni. A vállalkozás bringás vállalkozás, így a nyár végével sokkal alacsonyabb intenzitással fog pörögni. A gyerek körüli dolgok majd meglátom, hogyan alakulnak, ott nem tudom befolyásolni vagy megjósolni, hogy mi lesz :)

Ezek alapján az online magyar bajnokságnak két lehetséges jövője van szerintem.

1. Eldöntjük, hogy (ideiglenesen vagy véglegesen) de feloszlunk. Aki nyomja online, az átmegy az EL-be, onnan nyerhet BL-t.

2. Mindenki (én is!) veszi a fáradtságot és előre rászervezve megbeszélünk havi 2 max 3 estét, amikor mindenki van. Szerintem erre én biztos, és reálisan FLegby és akár Hawkz jön. Lenyomjuk az NB I-et, pár percet kesergünk a régi szép időkön, amikor még volt időm megbeszélni Hawkzszal, hogy hogyan áll a Majsi Táncsics, vagy Szesszel, hogy mit nyomott egy lengyellel.

Hónapokban mérhető ideig nincs részemről másnak realistása. Abbahagyni nem akarom, és nem fogom.

A második megoldás mindenkitől szervezést, odafigyelést igényel. És most a szervezésben sem vagyok a régi, így ezt együtt kell csinálni.

Aki ismer, az tudja, hogy hol a szavazatom, de ha az 1.-t döntjük, én elfogadom, sőt be fogok nevezni az EL-be, sőt megpróbálom megcsinálni.


Összességében nem vagyok pesszimista! Egyrészt imádom ezt a játékot és nem fogom abbahagyni. Másrészt a leírt problémáimból csak a mhely negatív, de még ott is érzem a kihívás oldalt, a másik kettő egyértelműen pozitív. A SWoS is pozitív, együtt fognak tudni élni. A sensi, a bringák, és a gyerekek. Csak nem lesz laza. :)
The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago #112097 by FLegby
Szevasztok!

Sajnálattal olvastam, mit is mondhatnék, üdv a klubban... Nem nagy élmény, de azt mondom manapság már örüljön az ember ha van egy normális munkahelye valami számára elfogadható fizetéssel...

Én azért nem szavazok mert max annyit tudok vállalni amennyit eddig. Azaz ha van egy fix időpont ami Ti megbeszéltek, meg tudom mondani milyen eséllyel fogok tudni jönni, de ennél nem több. Azaz még az sem, hogy részt veszek a közös egyeztetésben - hozzáteszem az az utóbbi 1 évben is így volt :(

Azért remélem nem túl negatív ez a komment így elsőre, de erre látok reális esélyt, mondjuk hogy a bevett gyakorlat folytatása.
The topic has been locked.
  • szesezsek
  • szesezsek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
11 years 9 months ago #112098 by szesezsek
Replied by szesezsek on topic Re: A magyar bajnokság jövője
Sziasztok!

Először is gratulálok a második gyerkőchöz. :)
Másodszor. Nem is tudom mit mondjak. Én elég aktív vagyok. Hiába mondok is bármit nekem minden megoldás ok. Elvileg Bromberg és Ax is aktívabb lehet de ez még kevés. Hawkz eltűnt és nem tudni meddig és mi az oka. Flegbyt tudjuk. Szóval attól félek ez ideiglenes felbomlás lesz ami véglegessé változhat könnyen. Ha ez lesz én visszakuncsorgom magam a Lenygel bajnokságba. Nem nyomhatok nemzetközi kupát de erős bajnokságban edződök tovább. Persze ezt majd eldöntöm. Az élő találkozókról nem is beszélek....
Jó lenne ha mindenki írna és elmondaná mikor milyen aktivitással tud visszatérni. (ha tud) Ha nem akkor.... na ezt ki se mondom.
Ami biztos én leszek és várok vissza mindenkit legyen az akár egy év....

Szebb jövőt :(

The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago #112099 by Abelxavier
Hali!

Jaja, júniusban eltűntem, az EB-nek köszönhető.
Szabijaimat nem vettem ki, van még sok és maradni is fog...
Amint nem lesz meccs itt leszek.
A fix időpont a legegyszerűbb és leghatékonyabb, hogy lenyomjuk az NB1-et.
Sajnálattal hallom, hogy már Dimet is kicsit feladni kényszerül az aktivitását.
Én leszek mihelyst lesz időm, szesz meg úgy is lesz, mint mindig :)

Az erő és az idő legyen veletek!!!
The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago #112103 by bromberg
Sziasztok!

Kb 1 hete már újra aktív vagyok, csak az eb miatt alig van valaki. A formámról jobb nem beszélni, sokat ártott 2,5 hónap kihagyás. :-(
Alapvetően 21.30-től 23-ig szoktam lenni, 23-1-ig pedig pókerezem, nekem ez van most (elfogyott a lóvénk, muszáj többletbevételt szerezni).

Jelen: bármennyire fájdalmas kimondani, de mostani állapotában nincs jövője az nb1-nek. Rossz, hogy minden hónap 20-a körül még csak 0-4 közötti meccs megy le, a hónap végén vagy sikerül összehozni a meccseket vagy nem. Azt kell látni, hogy az nb1-et csak mi tudjuk működtetni. Ha mi nem jövünk, nem lesz nb1. Márpedig sokan nem jövünk. Így nem megy.

Lehetséges megoldások közül a 2. jó lenne, persze, de szerintem ez se fog menni. (Látva az utóbbi hónapokat.) A egyes megoldásnak pedig vannak egyéb előnyei is. Mindenekelőtt nem okoz egymással szembeni kellemetlenséget (gondolok itt arra, hogy xy nem tudott jönni a megbeszélt találkozóra, nincsenek meg a meccsei, most mi legyen. Vagy egész hónapban online voltam, most épp beteg/fáradt/stb vagyok, x meg csak most ér rá ebben hónapban, és nincs más választásom, játszak így. Vagy várunk vkit, de meg se nyekken, hogy nem jön, ami nagy csalódás. Stb.) Valamint az EL-ben vannak 6-8-an, tehát elég sokk meccs, és meg kell küzdeni a nemzetközi kupás helyekért (jó, Szesznek nem akkora kihívás :-)).

Úgyhogy én arra szavazok, hogy most oszoljunk fel és próbáljuk ki az EL-be. Persze, ha úgy döntünk vállalom az 2-es megoldást is. Másrészt bármikor dönthetünk úgy, hogy újra megalakítjuk a bajnokságot, de ehhez kellene 6 fix ember, aki rendszeresen jön játszani és lejátssza a meccseit.

(Megint én megyek szembe a többségi véleménnyel :-), de mindössze arról van szó, hogy racionális alapon közelítem meg a dolgokat, nem érzelmi alapon. Persze utóbbinak is van helye időnként.)

Üdv,
brom







The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago - 11 years 9 months ago #112116 by dimetrodon
Némileg igazat adva Brominak, a 2. megoldás csak akkor racionális, ha működik. Javaslatom:

Szánjuk rá a köv. 2 szezont: a nyárit (2 hónapos) és a szeptemberi normálist. Szedjük össze magunkat, abban az értelmeben, hogy beszéljünk meg időpontokat, ahogy javasoltam. Azzal a plusz motivációval, hogy az nb1 jövőjéről döntünk, ha nem szervezzük, akkor biztosan meghal.

Ha nem működik, akkor pedig októberre már nem indul NB I.

Szerintem meg lehet csinálni! De igaza van Brominak, hogy a halott lovat nem kell ütni. Szerintem még nem biztos, hogy halott, csak kicsit újra kell tanítani. (Kedzek belezavarodni a hasonlatba.) Mit szóltok ehhez?
The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago #112128 by bromberg
Nekem oké.

Első körben a júniusit le kellene játszani. :-)

Nyári bajnokság időpont-egyeztetésre pedig először mindenki írja meg, hogy mikor nyaral és aszerint válasszunk 3-4 időpontot.
Én július 12-17 és augusztus 5-11 között biztos nem tudok játszani.
The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago #112214 by bromberg
Srácok, pont az ilyen esetek mondatták velem, hogy hagyjuk az nb1-et. 4 nap alatt senki nem válaszolt, se arra, hogy le kellene játszani a júniusi meccseket, se arra, hogy nyáron mikor lesztek szabin.

???
The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago #112219 by dimetrodon
Én olvastam, de nem láttam időpontjavaslatot júniusra.

Ponta az ilyen esetekre mondom, hogy konrkét időpontokat kéne fölvetni. Ezt is beszéltük meg Szesszel és AX-szel, hogy a fórumon javasoljunk időpontokat.

Egyáltalán nem bántásként mondom, de az, hogy le kéne játszani az nem időpontegyeztetés. Tényleg nem negatív, mert ha az lenne, akkor mondhatnánk, hogy nem jött össze, de még meg sem próbáltuk.

Na, akkor én most megteszem. Ma eset 8-9 körül jó valakinek?
The topic has been locked.
More
11 years 9 months ago #112222 by bromberg
Rendben.

Péntek este lenyomhatnánk az összes meccset, ha nektek is jó. (Ma nem jó nekem.)


The topic has been locked.
Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum