Re: Stowarzyszenie Sensible Soccer Polska

More
16 years 2 weeks ago #38992 by Foka
Stowarzyszenie - organizacja społeczna (zrzeszenie) powoływana przez grupę osób mających wspólne cele lub zainteresowania. W Polsce do stowarzyszeń nie zalicza się partii politycznych, komitetów wyborczych, związków wyznaniowych i branżowych organizacji zawodowych (związków zawodowych), takich jak np. cechy rzemieślnicze.

Więcej tutaj : pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie

Pytacie a po co ?

Tak więc uważam, że bardziej by nas to zintegrowało. Wreszcie byśmy byli prawdziwą, oficjalna społecznością. Po drugie jeśli by się trafił jakiś sponsor, czy nawet jakieś miasto będzie chciało dać gadżety promujące, tak jak to było ostatnio to nie będzie trzeba kombinować (musiałem znaleźć kogoś, kto ma stowarzyszenie i powie, ze organizuje turniej sensible ;) ). Dodatkowo można by założyć osobne konto, co było by ułatwieniem dla mnie i nie musial bym cały czas liczyć (w sumie to Gosia by nie musiała liczyć ;) ) ile kasy na koncie to moje prywatne pieniądze a ile ze swosa. Potrzebny by był ktoś, kto ma doświadczenie w zakładaniu Stowarzyszeń. Czekam na Wasze propozycje i opinie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 2 weeks ago #39019 by yesiu
Uważam, że pomysł jest bardzo dobry. Na pewno w przyszłości znacząco ułatwiłby sprawy papierkowe i tego typu. Poza tym takie stowarzyszenie jeszcze mocniej by zespoliło polską scenę SWOSa itd. ;]. Jedynie pozostaje kwestia z czym by się wiązała przynależność do stowarzyszenia, no i ile osób by się zapisało :). Generalnie jest to świetny pomysł, pochwalam go ;).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 2 weeks ago #39032 by paczek
pomysł popieram jak najbardziej

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 2 weeks ago #39040 by Wodiczko
podpisuję się ręcoma i nogami...jak coś to o kwestie prawne spytam mojej Asi, bo pracuje w kancelarii notarialnej, a oprócz tego kiedyś jakieś stowarzyszenia zakładała...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 2 weeks ago #39048 by Tomplus
Podstawowe informacje wyczytane z www.NGO.pl:

- Do założenia stowarzyszenia potrzeba co najmniej piętnastu założycieli i przyjmuje się, że jeżeli liczba członków stowarzyszenia spadnie poniżej tej liczby powinno ono ulec rozwiązaniu.
(15 się znajdzie, a nawet więcej)
- zwolnione z opłat sądowych, związanych z wpisem do rejestru stowarzyszeń (czyli Rejestracja jest za free)

Stowarzyszenie zwykłe nie może (art. 42):
powoływać swoich oddziałÃ³w terenowych,
łączyć się w związki stowarzyszeń,
zrzeszać osób prawnych,
prowadzić działalności gospodarczej,
przyjmować darowizn, spadków, zapisów, otrzymywać dotacji, korzystać z ofiarności
publicznej.

Stowarzyszenie zarejestrowane
musi powołać co najmniej 15 osób, które „uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski”

Większość sędziów przyjmuje taką interpretację przepisów, która nie pozwala na nadawanie statusu organizacji pożytku publicznego nowopowstającym organizacjom. Status może być nadany jedynie tym organizacjom, które już istnieją i mogą wykazać (np. w sprawozdaniu z działalności), że prowadzą działalność pożytku publicznego w zakresie zadań publicznych, wskazanych w ustawie


JAK PRZEBIEGA REJESTRACJA?
A) Członkowie Komitetu Założycielskiego muszą, w ciągu 7 dni od dnia zamknięcia zebrania
założycielskiego, złożyć we właściwym sądzie wniosek o rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym wraz z wymaganymi dokumentami
B) Sąd ma 3 miesiące na zarejestrowanie stowarzyszenia

Jeżeli mamy coś takiego stworzyć, to proponuje pierwsze spotkanie Załozycielskie w Gliwicach - tylko najpierw trzeba przygotować statut aby móc co zatwierdzać.
Termin: moze być piątek albo niedziela, bo w czasie turnieju raczej nikt głowy do tego nei będzie miał, a zostać, lub przyjechać wczesniej jest lepiej.


Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • VirgoPL
  • VirgoPL's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 2 weeks ago #39197 by VirgoPL
Replied by VirgoPL on topic Re: Stowarzyszenie Sensible Soccer Polska
Popieram pomysł! :)

- Do założenia stowarzyszenia potrzeba co najmniej piętnastu założycieli i przyjmuje się, że jeżeli liczba członków stowarzyszenia spadnie poniżej tej liczby powinno ono ulec rozwiązaniu.


a co do tego to na klasówce z WOSu napisałem że 10 wystarczy :/ cholera...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 1 week ago #39264 by ruichi
jestem za! :) zakladalem cos takiego hmm... 10 lat temu w Polsce i aktualnie rok temu w Irlandii.. ;) dobra sprawa, sporo pomaga, wlasnie jesli chodzi o sponsorow glownie itp...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 1 week ago #39330 by dior
Pomysł wg mnie jest fantastyczny, zespoliło by to naszą społeczność w formalną grupę. W praktyce może nic by się nie zmieniło, ale przy okazji turniejów offline rzeczywiście może udałoby się zdobyć dodatkowe gadżety lub jakiekolwiek wsparcie w innej postaci...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 1 week ago #39333 by Tomplus
@Foka
no to kiedy zaczynamy ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 11 months ago #40685 by SzymS
Mam to samo pytanie...kiedy ruszamy z tym koksem ?! :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.228 seconds
Powered by Kunena Forum