Aktualizacje 2015-16 - problem z ligą angielską

  • agrezt
  • agrezt's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
8 years 4 months ago #131035 by agrezt
Witajcie, ostatnio sukcesywnie pojawią się aktualizacje składów z sezonu 2015-16 i ogólnie rzecz biorąc wszystko gra i buczy, ale mam problem z plikiem ligi angielskiej (TEAM.008). Otóż, gdy chcę wejść w grze na tę ligę, to wywala mi grę i na ekranie pojawiają się kolorowe paski. Z tego co udało mi się wyszukać na tym forum, to info, że ten nowy plik jest za duży i dlatego dzieją się te cuda. Ktoś sugeruje, żeby użyć w tym celu programiku RNC Propack, niestety, dla mnie to czarna magia i jedynie na trwale zmieniłem nazwę tego pliku TEAM.008 na TEAM, no i przy okazji format na rnc. Nie za bardzo kumam o co w tym wszystkim chodzi, więc, jeśli macie lub mieliście podobny problem i znaleźliście rozwiązanie, to proszę o pomoc, bo chciałoby się pograć w końcu na aktualnych składach, a bez ligi angielskiej, to jednak trochę słabo. Przy okazji pozdrawiam wszystkich fanów SWOSa z Polski! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago #131040 by Gorzo
Siemanko, plik synchro 13-14 waży u mnie tyle samo, co wrzucony przeze mnie plik z aktualką na 15-16, to nie wiem czy akurat by wina leżała po stronie rozmiaru pliku. Pamiętam, że ktoś miał też problem z tym plikiem rok temu, ale mogę się mylić korzystałem wcześniej z aktualek Syncha i akurat nigdy nie miałem żadnego problemu. Najlepiej niech się ktoś wypowie bardziej kumaty w tej kwestii :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #131042 by olesio
Tutaj nie ma żadnej czarnej magii. Po prostu pliki danych o drużynach w wersji Amigowej są spakowane RNC, a w PC towej nie. Wystarczy DOSBox uruchomiony na dużej ilości cycles, na przykład fixed 50000, żeby pakowanie trwało szybciej. Po kolei to postaram się opisać.

Ściągamy DOSBoxa z www.dosbox.com, instalujemy lub wypakowujemy. Edytujemy config tak aby mieć te 50000 cycles, do tego tworzymy jakiś katalog albo montujemy w confie fizyczną lokalizację na naszym dysku jako dysk C:. Do tej lokalizacji wypakowujemy zawartość pliku pobranego z files.swos.eu/updates15-16/swos15-16.zip oraz pobieramy z Aminetu archiwum lha aminet.net/package/util/pack/RNC_ProPack i z niego wypakowujemy również do katalogu z danymi drużyn plik PPIBM.EXE - wszystko to można zrobić WinRAR em. Następnie uruchamiamy DOSBoxa i jeżeli jesteśmy we właściwym katalogu, wydajemy polecenie:
PPIBM.EXE p team.*
I czekamy aż wszystkie pliki się spakują. Przed chwilą sprawdziłem pliki SWOSowe z wersji Online dla Amigi, w którą gramy, wzięte z mojego hdfa z update u 2013 plus te pliki poniżej - liga angielska działa bez problemów. Niestety pliki są konieczne z poprzedniego update u, których teraz nie dołączono albo z oryginalnych danych SWOS a z wersji 96-97. Sprawdziłem na lidze angielskiej i można było różnymi drużynami klubowymi rozegrać friendly z Premier League.

Oczywiście pliki spakowane zapodajemy tam gdzie chcemy, na podmontowany z WinUAE katalog lub kopiujemy później na hdf z grą przy użyciu pluginu AmigaDX dla Total Commandera lub jakimś Workbenchem uruchomionym pod WinUAE z podmontowanym tym katalogiem (polecam ClassicWB). A to są nazwy tych dodatkowych plików, które wymaga gra w wersji na Amige. A które autor update u chyba nie przygotował na najnowszy/ostatni znany sezon.
POOLPLYR.DAT
EUROCUP.TMD
EUROCWC.TMD
UEFACUP.TMD
Także nie piszcie że coś jest magią. Tutaj wystarczy jedynie użyć mózgu i dostępnych opisów czynności, które wcześniej robiła już niejedna osoba. Był kiedyś taki gracz Root_PL. Grał z sukcesami, ale zawsze interpretował rozmowy techniczne na #sensible.pl tak, że jeśli ktoś umiał coś poza włączeniem komputera był dla Niego hackerem. Myślenie iście dziwne, wręćz dziecinne, no ale cóż :)

PS. Jakby co to pod poniższym adresem znajduje się Config WinUAE/Rom 3.1 i hdf z zaktualizowaną grą. Wystarczy wypakować do katalogu, w którym mamy WinUAE. I po uruchomieniu emulatora, załadować config swos_2016_updates_hd.uae lub zrobić to jeśli mamy skojarzone pliki *.uae z emulatorem (ale może to zakłócić wersja Online Amigowa, w którą gramy, ponieważ Kaillera sama tworzy w Rejestrze Windows podklucz .uae zawsze gdy ją uruchamiamy).

olesio.eu/swos_2016_updates_hd.rar

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • agrezt
  • agrezt's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
8 years 4 months ago #131044 by agrezt
do tego tworzymy jakiś katalog albo montujemy w confie fizyczną lokalizację na naszym dysku jako dysk C: Pardon za niewiedzę, ale nie mam pojęcia o co chodzi :) Wielkie dzięki za starania, ale nie każdy w tym siedzi, aż tak głęboko i co Tobie wydaje się banałem, dla takiego ignoranta w tych sprawach jak ja, jest rzeczą nie do przeskoczenia. Jednakże chcę spróbować to zrobić, niestety, mało z tego rozumiem, przynajmniej na tę chwilę. ;) Pozdro

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #131049 by olesio
Dostałeś gotowe archiwum rar. Wystarczy ozpakować do WinUAE, uruchomić emulator, załadować config i grać. A wszelkie operacje dotyczące dysków twardych pod WinUAE dokonuje się na zakładce Hard drives. Więcej było tutoriali na stronie apc74, ale ta znikneła niestety. Jako taki sobie tutorial po polsku z podstawami może służyć ten film
i na prawde emulowanie Amigi z dyskiem twardym jest banalne. Tylko raz należy spróbować zapoznać się z tematem i mamy to później w małym paluszku :) Tak samo proste jest montowamie ścieżki jako dysku twardego pod DOSBoxem. Akurat temat podstaw jego użycia jest wałkowany na mnóstwie stron do wygooglowania. Bo co za problem wydać polecenie albo dopisać w confie w sekcji autoexec na przykład takie polecenie?
mount C: D:\GRY

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.193 seconds
Powered by Kunena Forum