Prośba o informację

More
5 years 1 month ago #141096 by Koli
Prośba o informację was created by Koli
Witam Państwa.
Jestem już dinozaurem retro, wychowanym na C64 i Amidze. Przed chwilą dowiedziałem się, że istnieje na PC nowe wydanie mojej ukochanej gry Sensible World of Soccer, w którą w moim środowisku nie było na mnie bata (20 lat temu, dziś praktycznie nie istnieję), co mnie cholernie ucieszyło.
Ponieważ nie siedzę w ogóle w temacie i się po prostu nie znam, mam gorącą prośbę o odpowiedź na następujące 2 pytania:

1. Ściągnąłem wersję pod PC (2016/17). Przeczytałem jednak, że wersja pod PC jest gorsza niż spod symulatora Amigi, bo piłka się jakoś źle odbija, czy coś tam. Czy to prawda? Czy lepiej jest ściągnąć wersję Amigową?
2. Ponieważ gra na klawiszach przy tak ruchliwej i szybkiej gierce jest cokolwiek trudna, czy będzie można zastosować adapter z linka poniżej i ciąć na starym, commodorowskim joysticku?

allegro.pl/oferta/retrofun-adapter-podla...ick-do-pc-6036021876

Wkrótce mam zamiar dołączyć do Was i szpilać online, ale wpierw muszę się doszkolić 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #141097 by xflea
Replied by xflea on topic Re: Prośba o informację
Cześć Koli,

Zapraszamy do gry z innymi dinozaurami :)

Odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Tak, lepiej grać na emulatorze w wersję amigową, do pobrania tutaj: files.swos.eu/aswos/Setup_ASWOS.exe

2. Tak, można grać joystickiem przez adapter.

Możesz też wejść na serwer SWOS United na discordzie: discord.gg/yKbjy3 i tam pytać o pomoc. Jest osobny kanał #polski dla graczy z Polski.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #141098 by Koli
Replied by Koli on topic Re: Prośba o informację
Tak zatem zrobię, ściągę wersję amigowską, kupię adapter, dobędę z piwnicy joya i z dziką rozkoszą zacznę regularne treningi.
A jak osiągnę jako taki poziom - dołączę do ligi, mam nadzieję.
Na razie tnę na Microprose Soccerze, ale nie umiem na klawiaturze wygrać z drużynami z pierwszej szóstki, zatem bez joya się nie obędzie.

Serdeczne dzięki za odpowiedź.

I jeszcze pytanko: wiadomo coś na temat tej super wypasionej wersji SWOS, która ma wyjść w lipcu tego roku?

Pozdrówka. :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #141102 by xflea
Replied by xflea on topic Re: Prośba o informację
Na razie wiadomo, że ma wyjść w lecie.

Podobno będą tam takie cuda bajery jakich jeszcze nikt nie widział :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #141104 by Koli
Replied by Koli on topic Re: Prośba o informację
Zatem czekamy niecierpliwe.
Do lata br. to nawet na uszczerbionym nocniku siedząc się wyczeka.

A przez ciekawość: jak dzisiejsi dinonazurowie / SWOS-owcy sterują grą? Klawiatura - odpada, za szybka akcja. Pad? Bez szans, mój mózg nie ogarnia tych guziczków. Pozostaje stary dobry joy... Czy ktoś jeszcze gra na joyu?

Pozdrówka.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #141107 by xflea
Replied by xflea on topic Re: Prośba o informację
Myślę, że mniej więcej po połowie - klawiatura i joystick.

Ja gram na klawiaturze - efekty możesz sobie obejrzeć w linku z mojego podpisu :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.191 seconds
Powered by Kunena Forum