Re: Offline turnir igrača sa prostora EX-YU (SHSL)

More
17 years 1 month ago #17568 by GFC
Pošto se iz raznoraznih razloga teško može očekivati organizovan odlazak igrača SHSL na SensiDays u Nemačku, LIK, Coolio_Jack i GFC su malo diskutovali o organizaciji sopstvenog offline turnira i došli do zaključka da je to sjajna ideja koja ima prednost nad SensiDays u svakom pogledu.

Naime, pošto je većina aktivnih igrača AmigaSwos-a iz Hrvatske, logično je da se turnir održi negde u Hrvatskoj, kako bi se okupio što veći broj igrača.

Dalje, pošto je većina igrača sa primorja, tj. Rijeka i okolina, opet - logika: turnir bi trebalo da se održi u Rijeci ili okolini.

Ovaj thread je otvoren da bi se videlo kolika je zainteresovanost ljudi da do turnira zaista i dođe, tako da svi zainteresovani mogu ovde ostaviti svoj komentar.

Ja sam svakako zainteresovan. Nama iz Srbije je iz više razloga (viza, novac) mnogo lakše da dodđemo do hrvatskog primorja nego do Pirmasensa :) Coolio je pominjao septembar kao idealan mesec, pa neka tako i ostane.

Ukoliko iz bilo kog razloga turnir ne uspe da se organizuje, nadam se da će se u Beogradu krajem leta ponovo organizovati PC SWOS Tournament (prošle godine učestvovalo 20 ljudi i 40 hostesa), pa se i na taj način možemo okupiti. Nadam se da se može obezbediti par komada Amiga ili bar da se nešto napravi pa da igramo preko Kaillere.

Yoss će nas, nadam se, blagovremeno obaveštavati o tome da li će se turnir u Beogradu zaista i održati (btw. to je SWOS odeljak velikog World Cyber Games Serbia).

U svakom slučaju, neka se riječka ekipa malo raspita o uslovima održavanja turnira i smeštaja za nas goste :) Ja sam se raspitao z aprevoz. Avionskih letova SR-HR još uvek nema, autobuska povratna karta je oko 65eur.

Pozdrav!

GFC

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17573 by Yossarian

PoÅ¡to se iz raznoraznih razloga teÅ¡ko može očekivati organizovan odlazak igrača SHSL na SensiDays u Nemačku, LIK, Coolio_Jack i GFC su malo diskutovali o organizaciji sopstvenog offline turnira i doÅ¡li do zaključka da je to sjajna ideja koja ima prednost nad SensiDays u svakom pogledu.


Sjajna ideja jeste, ali definitivno nema nikakvih argumenata koji mogu pobiti superiornost Sensi Days-a (jedino ako gledamo lokalno)

Naime, poÅ¡to je većina aktivnih igrača AmigaSwos-a iz Hrvatske, logično je da se turnir održi negde u Hrvatskoj, kako bi se okupio Å¡to veći broj igrača.
Dalje, poÅ¡to je većina igrača sa primorja, tj. Rijeka i okolina, opet - logika: turnir bi trebalo da se održi u Rijeci ili okolini.


Ovo jeste logično...

Ja sam svakako zainteresovan. Nama iz Srbije je iz viÅ¡e razloga (viza, novac) mnogo lakÅ¡e da dodđemo do hrvatskog primorja nego do Pirmasensa :) Coolio je pominjao septembar kao idealan mesec, pa neka tako i ostane.


Da, nama iz Srbije - obojici! ;D

Ukoliko iz bilo kog razloga turnir ne uspe da se organizuje, nadam se da će se u Beogradu krajem leta ponovo organizovati PC SWOS Tournament (proÅ¡le godine učestvovalo 20 ljudi i 40 hostesa), pa se i na taj način možemo okupiti. Nadam se da se može obezbediti par komada Amiga ili bar da se neÅ¡to napravi pa da igramo preko Kaillere.


Najveći problem sa tim turnirima je zapravo to koliko nas u stvari ima.

Jako nas je malo da bismo organizovali nešto iole vredno ozbiljnog truda.
Ja po ovom pitanju ne mogu ni SWOSove svedoke da aktiviram... Mi se ovde polako raspadamo po pitanju organizacije.

Govorim u lično ime kada kažem da bih teÅ¡ko doÅ¡ao na takav neki turnir baÅ¡ zato Å¡to teÅ¡ko možemo da motiviÅ¡emo ljude.
Kada kažem to, to ne znači da sam ja neki isključiv lik koji ne bi doÅ¡ao na turnir na kome nema bar 20 ljudi - NE!
Ja bih doÅ¡ao u svakom slučaju pa makar igrao samo sa Cooliom i LIKom, ali problem je novac. Meni treba neka žeÅ¡ća motivacija da bih progutao putni troÅ¡ak i sve to... To je (makar meni) najveći problem.

Znači na kraju se sve vodi na kintu... (i na PC turnir ;) )

BaÅ¡ bih voleo da čujem i ostale po ovom pitanju - raspalite!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago - 17 years 1 month ago #17574 by GFC


Sjajna ideja jeste, ali definitivno nema nikakvih argumenata koji mogu pobiti superiornost Sensi Days-a (jedino ako gledamo lokalno)


Ima, ima, argumenata koliko hoćeš, ali ovo nije mesto da se o njima priča :) Uostalom, superiornost je reč koja nikako ne ide uz SensiDays, u ma kom kontekstu.

Da, nama iz Srbije - obojici! ;D


+ Atheista? Mislim da je on voljan da učestvuje.

Najveći problem sa tim turnirima je zapravo to koliko nas u stvari ima.

Jako nas je malo da bismo organizovali nešto iole vredno ozbiljnog truda.
Ja po ovom pitanju ne mogu ni SWOSove svedoke da aktiviram... Mi se ovde polako raspadamo po pitanju organizacije.

Najveći problem sa tim turnirima je zapravo to koliko nas u stvari ima.

Jako nas je malo da bismo organizovali nešto iole vredno ozbiljnog truda.
Ja po ovom pitanju ne mogu ni SWOSove svedoke da aktiviram... Mi se ovde polako raspadamo po pitanju organizacije.

Govorim u lično ime kada kažem da bih teško došao na takav neki turnir baš zato što teško možemo da motivišemo ljude.
Kada kažem to, to ne znači da sam ja neki isključiv lik koji ne bi došao na turnir na kome nema bar 20 ljudi - NE!
Ja bih došao u svakom slučaju pa makar igrao samo sa Cooliom i LIKom, ali problem je novac. Meni treba neka žešća motivacija da bih progutao putni trošak i sve to... To je (makar meni) najveći problem.

Znači na kraju se sve vodi na kintu... (i na PC turnir ;) )

Baš bih voleo da čujem i ostale po ovom pitanju - raspalite!


Disagree. Za Pirmasens nam treba 3 puta više love (viza 35 + avion ili bus 200 + smeštaj 30 + vanpansionski trošak min. 50-100 eur) nego za Rijeku/Hrvatsku (povratna busom 65 eur + smeštaj i hrana za dva dana još toliko ili malo više), a i sigurno bi se bolje proveli u HR nego GER. Ne verujem da odlazak u GER i igra sa 15tak igrača (uglavnom iz GER) može da kompenzuje trošak u odnosu na odlazak u HR gde bi nas bilo tek duplo manje.

Ipak, ovo je samo lični stav. Ali, obzirom na sve okolnosti date - mislim da u drugom slučaju nije neki ogroman trošak.

Poz!

P.S. I da, PC SWOS sucks! :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17575 by LIK

PoÅ¡to se iz raznoraznih razloga teÅ¡ko može očekivati organizovan odlazak igrača SHSL na SensiDays u Nemačku, LIK, Coolio_Jack i GFC su malo diskutovali o organizaciji sopstvenog offline turnira i doÅ¡li do zaključka da je to sjajna ideja koja ima prednost nad SensiDays u svakom pogledu.


Sjajna ideja jeste, ali definitivno nema nikakvih argumenata koji mogu pobiti superiornost Sensi Days-a (jedino ako gledamo lokalno)


Evo ja malo volim žestine uvest u raspravu :)
Superiornost Sensi Daysa je samo u organiziciji i ničemu viÅ¡e.
U naÅ¡oj ligi igra najbolji igrač na svijetu tako da ne vidim ostale superiornosti.
Volio bi da se javi jos ljudi da vidimo njihovo mišljenje.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17576 by GFC
offtopic

LIK, nemoj samo da preteruješ, jer će se u tom slučaju sve završiti kolektivnim ultimate fightom ;D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17578 by Coolio_Jack
Pitanje je samo kolko bi nas se skupilo.

Najbitnije je vidit dal su zainteresirani Tornado, Nordd, D_grei, Atheista, Mikey_rs mozda. A valjda cemo to tad uspit nekako i kontaktirat Dujmu i Gulu, koji su iz Rijeke inaće i vjerujem da bi bili zainteresirani.

Sad pitanje je prostora di bi se to eventualno igralo, i smještaj, trebam razmislit o tome malo. Bilo bi idealno kad bi ja imao neku veliku kuću, pa ni smještaj ni prostor nebi bili problem, al nažalost i lik i ja smo u stanu.

Inaće, kad bi se mi međusobno dobro izorganizirali, ja sam i za odlazak na sensi days.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17579 by nordd
Ja bih volio doc vise nego ista na ovom svjetu, ali me jebu mnogi cimbenici i nebi bio problem mozda doletit par dana ali cisto ljeti jer bi mogo rec da idemo na ljetovanje u Rijeku, usput spojit ugodno s korisnim, zenu i djecu poslat na kupanje a ja na swos tour, to bi bio dogadjaj...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17634 by atheista
Hej, evo i mene pa da se ukljucim u pricu. :)
Pricao sam malo sa LIK-om preko MSN-a pa da prenesem deo te price. Ja sam veoma zainteresovan da dodjem do Rijeke ili gde vec planiramo da organizujemo ovaj turnir. Koliko sam skapirao, planira se negde u septembru. Ja cu do tada skoro sigurno zavrsiti fakultet i poceti da radim pa eventualno mogao da se buduci posao ispreci, ali u to sumnjam jer bi to verovatno bio neki vikend. Glupo mi je da sam idem do Rijeke, ali posto bi barem GFC ili Yoss (ili obojica) isli onda to i nije problem.

Sto se tice finansija, ja sam bio nekih 7 dana oko Nove godine u Zagrebu tako da znam da je povratna vozna karta do Zagreba negde oko 2600 dinara ako ide samo jedan covek. Medjutim, fora je u tome sto se moze kupiti grupna karta za voz i onda ispada znatno jeftinije. Moze najvise 5 ljudi na jednu kartu i u tom slucaju je ja mislim cena 1890 dinara po osobi. Nas je bilo po troje na jednoj karti i platili smo negde oko 2100 dinara po osobi. LIK rece da je povratna Zagreb-Rijeka oko 20 evra mada nije siguran. Ako bi nas islo barem troje onda ispada put oko 50 evra sto i nije mnogo. Bilo bi dobro kada bi nasi domacini pronasli nekakav smestaj tamo da ne moramo da dajemo neke pare. Sto se mene tice, ja mogu u vrecu za spavanje na podu kuce/stana/brvnare/plaze.

Dolazicu na kanal malo cesce narednih dana pa cemo se i uzivo ispricati.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17635 by GFC
Fino, fino. Ako si čitao gore, povratna busom BG-RI je 65eur, to je ok jer nema presedanja i sličnih smaranja.

Za odlazak sam i ja mislio da se krene recimo u petak uvece i u sub ujutru smo tamo. Neka domaćini nađu neki smeštaj da nije extra skup, za hranu ćemo se snaći i eto fine dvodnevne avanture uz neizostavni SWOS. Milina.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 years 1 month ago #17715 by atheista
Pa ok, meni nije problem da se iscimam do Zagreba i da presedamo tamo. Uzgred, tako nesto bih i voleo jer imam nekoliko prijatelja koje sam upoznao ove zime dok sam bio tamo pa bih voleo opet da ih vidim. Mislim da bi bilo lepo stici tamo u jutarnjim casovima, malo se prosetamo gradom, vidimo se sa tim ljudima pa onda popodne produzimo za Rijeku. Nekako mi je glupo da idem do Hrvatske, a da ne svratim do Zagreba kada sam vec u prolazu. No dobro, to su sad moji privatni razlozi pa u krajnjoj liniji, mogu i sam otici do Zagreba pa se svi nadjemo posle u Rijeci. To je najmanji problem, jedino je bitno da se to sve organizuje kako treba. Lepo kazem, bilo bi lepo kada ne bismo morali da placamo smestaj jer bi to bila i najveca usteda. Kao sto rekoh, vreca za spavanje mi je i vise nego dovoljna. :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.260 seconds
Powered by Kunena Forum