SHSL prijedlozi, sugestije, ideje

More
15 years 7 months ago #50368 by GFC
Najpre, hvala Weisu na njegovom najboljem postu ikad :P

Ovako stoje stvari:

SHSL je uhodano ime, već je postalo prepoznatljivo i ima svoj vizuelni identitet.

Takođe, razumljiva je želja svakog igrača da u ligi u kojoj nastupa vidi i elemente svoje države. To treba ispoštovati.

Međutim, kako nije pravljenje grafike (liga, kup i ostalo) nije baš petominutni posao, a i SHSL ime je već ugrađeno u mnogo toga (topici, lige, itd) tako ni do promene imena neće doći, bar ne u skorije vreme.

Ipak, ukoliko neko ima neku ideju o izgledu logoa za ex-yu ligu, kup, ili bilo kakvu konkretnu ideju kako to sve sumirati i uobličiti u jedan logo - neka je slobodno iznese.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50373 by Zarathustra
JA sam ovaj problem vec ranije iznosio, kako u vezi samog naziva, tako i amblema, jer ne odrazavaju ravnopravnost ex-yu naroda. Odgovor je bio: kada se pojavi vise onih kojim to smeta, razmisljace se o tome . DA napomenem da mi je drago da je jankula ovo primijetio sam., a i baja jos ranije.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50382 by Coolio_Jack

Mislim da nije ime tolko bitno.Meni je sve jedno :)
bilo kako da je slazem se.


Ovo je za ban.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50385 by LIK
Prvenstveno treba razdvojiti neke pojmove: ex-yu chat i forum nisu isto što i ex-yu liga, a još manje SHSL.

Ovo sam već rekao nekim ljudima, ali ću ponoviti da bi bilo svima jasnije.

Idemo od početka.

Kada sam ja tek doÅ¡ao na ss.de prije nekih 3 godine nije bilo niti jednog ex-yu člana.

Nakon nekog vremena skupio nas se određeni broj te smo osnovali Hrvatsku SWOS ligu. Liga se igrala jednu sezonu i propala.

Zatim smo ja i GFC s kojim sam već poznavao neko vrijeme doÅ¡li na ideju da osnujemo neku vrstu ex-yu lige.
To nije bio baÅ¡ lagan posao poÅ¡to smo morali paziti da se niko ne osjeca uvrijeđenim pri odabiru imena.

Prva verzija lige zvala se SHSSL, pridruzio nam se Slovanac Lynix.
On je otisao nakon jedne sezone te je nakon par mjeseci liga dobila ime koje ima još i dana SHSL.

Problem sa imenom je bio sljedeći: Mi nismo mogli nikao dat ime ligi ex-yu.
Otkud smo mi znali da li će npr. Makedonci htjeti imati svoju ligu, Bosanci svoju itd. nije bilo ni jednog od njih da to odluče.

Treba napomenuti i neke tradicijske stvari:
SHSL postala je danas poznata u okvirima ove stranice po svom imenu (skoro 2 godine pod ovim imenom)
Uz njezino ime se veže i najviše osvojenih liga prvaki i ISSF kupova te mnogobrojnih drugih uspjeha

Pisem ovo kasno sigurno sam nesto zaboravio, sjetit cu se drugi put :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50387 by Baja
Da, hvala na pojašnjenju LIK nekih stvari ranije na kanalu isto.

Ako već tak stvari stoje, imam jedan drugi prijedlog.
Naime, da ostane SHSL al da ovo prvo dvoje SH stoji za nešto drugo. I naravno, prije svega, da se promijeni logo i da na njoj bude oznaka od SVAKE države s područja ex-yu tak da se s tim više ne moramo zamarati kasnije jel teško da će, recimo, Bosanci imati svoju ligu a ne sudjelovati u našoj.

Dakle, nadam se da će se barem ovo uvažit od ostalih članova

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago - 15 years 7 months ago #50388 by jankula
Ovako, Ujutro uz jako kafe,dosao sam do jedne ideje: mislim da ne forsiramo stvari prebrzo!

Nek produze natprevari ove godine/sezone kako sto je bilo i do sada,a tekom godine mozemo

dati prostor i vreme za promene, a nadam se bice i novih ili barem aktivnih clanovi ex-yu prostora,koi ce nam

dati jos vecu motivaciju,oko odredzenih promena!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50406 by atheista
All we are saying is give peace a chance. :) Bilo je jace od mene. :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50441 by Baja
Lijepo od tebe Jankula.

No upravo je u tome problem. Da novi igrači ne shvate krivo da smo mi iz Hrvatske i Srbije uzeli nekakav primat i da ovi koji dodju iz ostalih zemalja ne misle da su drugi razred ovdje. Zato bi trebali trenutno nešto promijenit.

Za start bi bilo dobro kad bi barem logo promijenili, a kraticu SHSL možemo odinterpretirat drukčije

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago - 15 years 7 months ago #50443 by LIK

Posto GFC trenutno nema previse vremena lijepo bi bilo da neko napravi par prijedloga za novi logo

Jos jednom ponavljam SHSL liga nije ex-yu liga. Mi cemo naravno prihvatit ex-yu clanove u ligu u koliko oni zele u njoj sudjelovati, ali dopustite nam barem neko vrijeme da vidimo koliko taj novi clan zeli igrati da ne mjenjamo logo svakih mjesec dana.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 7 months ago #50577 by archetyper
koliko buke oko ovoga :) Šalim se, treba pričati. Mislim da ništa ne gubimo
sa ex-yu nazivom jer igrači iz ostalih zemalja mogu da se priključe kada hoće, zašto da ne? Nama i jeste cilj d anapravimo ex-yu , zar ne?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.190 seconds
Powered by Kunena Forum