Re: Sopstvene taktike

More
15 years 6 months ago #50726 by archetyper
Sopstvene taktike was created by archetyper
Ljudi, a šta je zapravo problem sa korišćenjem sopstvenih taktika? Zašto ne smeju da se koriste u zvaničnim takmičenjima? Možda zbog sporosti ažuriranja zvaničnog save fajla ili zbog komplikacija sa tim (oba igrača moraju da skinu najnoviju verziju)?
Ne znam...meni je prirodnije da koristim svoju (custom) taktiku jer onda i bolje igram

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago #50730 by atheista
Replied by atheista on topic Re: Sopstvene taktike
Ja sam oduvek bio protivnik custom taktike. Ako neko napravi ludacki dobru taktiku, ne mozes mu nista jer mu lopta stalno pada na nogu/glavu i prakticno neodbranjivo postize gol. Ja se nisam nikad cimao da je pravim te zbog svoje lenjosti, volim regularne. :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago #50742 by Coolio_Jack
Replied by Coolio_Jack on topic Re: Sopstvene taktike

Ljudi, a šta je zapravo problem sa korišćenjem sopstvenih taktika? Zašto ne smeju da se koriste u zvaničnim takmičenjima? Možda zbog sporosti ažuriranja zvaničnog save fajla ili zbog komplikacija sa tim (oba igrača moraju da skinu najnoviju verziju)?
Ne znam...meni je prirodnije da koristim svoju (custom) taktiku jer onda i bolje igram


Nema problema nikakvih sa diskom, svi imaju isti disk ionako. Smiješ ju koristit kad god hoces ako ti se protivnik slaže, a u nekim natjecanjima tipa asl1 i 2 taktike su dozvoljene neovisno o protivniku.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago #50755 by archetyper
Replied by archetyper on topic Re: Sopstvene taktike
E bre, Ati, kakav si to čoek :)
Nemoj da si lenj. :)
Baš, naprotiv, igra je realnija i prirodnija kada koristiš svoju taktiku i dobija na evolutivnosti - time se dobija više stilova.

Interesantno, vaš mi danas Playavelly polsao ovu temu:

forum.sensiblesoccer.info/index.php?topic=6603.new#new

PŠročitajte, stvarno su lepo rekli :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago - 15 years 6 months ago #50798 by Baja
Replied by Baja on topic Re: Sopstvene taktike
Osobno nemam ništa protiv custom taktika.
Ak ih ko hoce koristit nek ih koristi. Ak ti znas igrat, bez obzira koju protivnik taktiku igro, ti ces uvijek nac put do gola (naravno da je tu Coolio najbolji primjer).

Al se ubija neka draž igre jel normalne taktike su daleko losije od custom.
I poseban je gušt dobit nekog ak baš znaš igrat a ne da ti taktika uveliko pomaže (ovo pogotovo vrijedi ak igras protiv novih).

Zato bi na kraju preporučio svima da se vježbaju igrat SWOS, da unaprijede igru, a ovo s taktikama samo cete odvlačit od pravog smisla igranja SWOS-a ko i svake druge igre a to je borba prsa o prsa bez nekakve početne prednosti (pod ovo ne mislim na taktike u pravim sportovima, to je nešto drugo)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago #50804 by GFC
Replied by GFC on topic Re: Sopstvene taktike

Osobno nemam ništa protiv custom taktika.
Ak ih ko hoce koristit nek ih koristi. Ak ti znas igrat, bez obzira koju protivnik taktiku igro, ti ces uvijek nac put do gola (naravno da je tu Coolio najbolji primjer).

Al se ubija neka draž igre jel normalne taktike su daleko losije od custom.
I poseban je gušt dobit nekog ak baš znaš igrat a ne da ti taktika uveliko pomaže (ovo pogotovo vrijedi ak igras protiv novih).

Zato bi na kraju preporučio svima da se vježbaju igrat SWOS, da unaprijede igru, a ovo s taktikama samo cete odvlačit od pravog smisla igranja SWOS-a ko i svake druge igre a to je borba prsa o prsa bez nekakve početne prednosti (pod ovo ne mislim na taktike u pravim sportovima, to je nešto drugo)



Amin.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago #50807 by archetyper
Replied by archetyper on topic Re: Sopstvene taktike
Naravno, GFC, ti si uvek za sve :)

Ja baš mislim da je stvaranje taktika smisao igre i približavanje igri....ali, dobro, nema veze.......

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago #50848 by LIK
Replied by LIK on topic Re: Sopstvene taktike

Osobno nemam ništa protiv custom taktika.
Ak ih ko hoce koristit nek ih koristi. Ak ti znas igrat, bez obzira koju protivnik taktiku igro, ti ces uvijek nac put do gola (naravno da je tu Coolio najbolji primjer).

Al se ubija neka draž igre jel normalne taktike su daleko losije od custom.
I poseban je gušt dobit nekog ak baš znaš igrat a ne da ti taktika uveliko pomaže (ovo pogotovo vrijedi ak igras protiv novih).

Zato bi na kraju preporučio svima da se vježbaju igrat SWOS, da unaprijede igru, a ovo s taktikama samo cete odvlačit od pravog smisla igranja SWOS-a ko i svake druge igre a to je borba prsa o prsa bez nekakve početne prednosti (pod ovo ne mislim na taktike u pravim sportovima, to je neÅ¡to drugo)


Izvrstan post, baÅ¡ gađa bit

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago - 15 years 6 months ago #50883 by jankula
Replied by jankula on topic Re: Sopstvene taktike
Korischenje sopstvene taktike ne sme bit zabranjeno,pa i po ceni da uspesni kreator, slabog igrachkog kalibra,konkurira vrvnim igracima,neka to bude
dobar motiv da svako uradi ono sta hoce i koliko moze sa 11 na terenu (potpuna sloboda managera,sta SWOS u sustini i je)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 6 months ago #50967 by Baja
Replied by Baja on topic Re: Sopstvene taktike

Korischenje sopstvene taktike ne sme bit zabranjeno,pa i po ceni da uspesni kreator, slabog igrachkog kalibra,konkurira vrvnim igracima,neka to bude
dobar motiv da svako uradi ono sta hoce i koliko moze sa 11 na terenu (potpuna sloboda managera,sta SWOS u sustini i je)


Imaš pravo Jankula i nemaš.

Kao što sam i reko, ako ko hoće da ih koristi nek ih koristi, jer ,kao što si reko,slabim igračima dajemo neku šansu.
Al im to nejde na čast.

Naime, razlika izmedju taktike u pravim sportovima i u SWOS-u je ogromna.
U pravim sportovima (konkreto ovdje pričamo u nogometu) ne da je poželjna, nego se mora napravit.

Jer velika razlika je u tome što se u stvarnosti ti možeš u svakom trenutku prilagodit odredjenoj taktici protivnika, dok u SWOS-u ne možeš. Jednostavno igrajuči protiv tih igrača koji koriste svoju taktiku koja je dobro napravljena, imaš cijelo vrijeme osječaj da imaju igrača više, jel on npr. može napravit da mu u napadu sa strane dodje još jedan igrač, dok recimo u obrani ih može stisnuti te tako tvoje napadače bolje spriječit.

Problem je u tome što će on cijelu tekmu bit u prednosti jer ti ne možeš igraču reć da pazi tog i tog osim ako ne napraviš svoju custom taktiku.
Zapravo ekvivalent dobro napravljene custom taktike protiv normalne bi u pravom nogometu bilo ko da igraš s igračem manje, a ak je taktika jako dobro napravljena i dva (ovo ide na veliku čast Coolio-u koji je daleko broj jedan s normalnom taktikom).

Dakle, da rezimaram, ako igraš s normalnom taktikom protiv dobro napravljene custom, to će te, očeš-nečeš, bacit u podredjen položaj u startu (iako je takve pravi gušt dobit).

Uostalom nama starim swoserima ta opcija uopće nije postojala, jednostavno pikneš svoji tim, drugi pikne svoj i onda se nadmudrivate na terenu što je i najveći gušt.



Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum