Nowa generacja:P

More
15 years 1 month ago #60838 by dzem
Nowa generacja:P was created by dzem
W związku z tym, że rośnie nam nowe pokolenie graczy, naszła mnie refleksja nad tym w co gram, a przy okazji napatoczył się ciekawy artykuł (oczywiście nie mój)
gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6321893..._o_wiele_lepiej.html

Trochę o nas, a trochę nie:)
Ale naprowadza na intrygującą kwestię: czy sensible powstało jako gra dla dorosłych czy też to my powstaliśmy jako wieczne dzieci:D A może nie mamy czasu uczyć się nowych gier?

Zapraszam do lektury i ew. uwag;-)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #60843 by xflea
Replied by xflea on topic Re: Nowa generacja:P
Z głÃ³wną tezą zgadzam się w 100%. Dawniej (albo w dawne gry ) grało się lepiej!

Ja w swoim życiu najwięcej czasu zmarnowałem na właściwie tylko 3 tytuły: SWOS, HOMM i Diablo. To w moim prywatnym rankingu są najlepsze gry wszechczasów. Żadna się nie starzeje.

I też się zgadzam z tym co napisałeś dzem: nie mam czasu uczyć się grać w nowe gry, a co więcej NIE CHCE MI SIĘ. Stary jestem i tyle...

Na przykład po erze Diablo 2 próbowałem znależć jakąś grę zamiast - przetestowałem chyba z 10 tytułÃ³w (Dungeon Siege, Sacred, Neverwinter Nights, itd. itp.) i ZADNA mi się nie podobała (czytaj nie wciągnęła na dłużej niż 1 dzień).

Z ostatnich niepotrzebnie wydanych pieniędzy to na półce stoją i się kurzą Wiedźmin i HOMM 5 i Spore. A na komputerze to na dzień dzisiejszy z gier mam: Amiga SWOS oraz HOMM 3 i to mi wystarczy do zapełnienia całego wolnego czasu... (aha jeszcze 5x5 olesia :P ).

Jedyna nadzieja w Blizzardzie i Diablo 3 ^^

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #60848 by Wodiczko
Replied by Wodiczko on topic Re: Nowa generacja:P
Ja mam podobne odczucia - grało się lepiej (tzn człowiek łatwiej się angażował i integrował ze światem gry). Po części wpływ na to ma brak czasu, po drugie to, że autorzy nie mając dostępu do najnowszych zdobyczy techniki, w inny sposób musieli zachęcić graczy do wybrania właśnie ich produktu.
Oprócz ponadczasowego sensibla (zanim dołączyłem do naszej sceny , często z sąsiadem odpalaliśmy amisię i graliśmy dalej - 10 lat bez przerwy :P), z tamtego czasu zostało mi zboczenie na punkcie Settlers (ale jako purysta wybieram pierwszą wersję amigową - konwersja na pc była cokolwiek gorsza, a następne części już nie miały tego czegoś ), a z PC pierwsze RPG (Eye of the Beholder - pierwsza i druga, Lands of Lore) no i późniejsze 2 części Fallouta. Z gier stosunkowo nowych tylko Neverwinter Nights potrafiło mnie wciągnąć na bardzo długo... Oczywiście prawie wszyscy co pewien czas grają w FM a, ale to chyba zrozumiałe,biorąc pod uwagę nasze zboczenie :)
A co do braku czasu na grę i ostrego angażowania się, to dla mnie potwierdzeniem tego jest fakt, że na PC praktycznie w nic nie gram (wiadomo, że poza jedną pozycją :P), a jak mam ochotę na coś, to odpalam PS3 - bo szybko, łatwo i bezboleśnie, akurat żeby się odstresować...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #60863 by lobo
Replied by lobo on topic Re: Nowa generacja:P
Tez mi sie wydaje ze kiedys gierki byly lepsze. Byc moze wiaze sie to z tym ze nie bylo ich tak duzo i latwiej bylo o orginalny pomysl na gre, w dzisiejszych czasach ciezko juz wpasc na jakis swiezy pomysl.

Obecnie nie gram w praktycznie nic poza SWOSem, jedyny wyjatek stanowi seria GTA, ktorej jestem duzym fanem ale to zupelnie inny rodzaj grania. Kupic - przejsc - sprzedac.

P.S

Bardzo podoba mi sie ten artykul o SWOSie:

www.escapistmagazine.com/articles/view/i.../444-Sensible-Soccer

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #60883 by ruichi
Replied by ruichi on topic Re: Nowa generacja:P
lobo ma racje, swiezosc gier dzis to rzadkosc - wszystko sie rozbija o grafike niemal. sa oczywiscie wyjatki, jak np. SPORE, ale ogolnie wszystko jest podobne i gdzies to juz bylo .
Inna sprawa jest, ze gry aktualnie sa.. krotkie. Naprawde nie trzeba duzo czasu by przejsc 90% gier i do tego sa latwe, nawet na najwyzszym stopniu trudnosci. No ale.. wiekszosc gier to masowki. Sa oczywiscie wyjatki i na szczescie dzieki temu mam wciaz 2 nierozpakowane gry, ktore czekaja na otwarcie, az przejde fallouta3:P
Dlatego pamietam swoja 1 gre wgrana na timexa 2048 - 18 lat temu - chequered flag - zabojcze wyscigi, gdzie brakowalo paliwa i pit stop byl itp heh.. komorki dzis maja lepsza grafe, ale nie o to chodzilo, to bylo cos nowego i wciagajacego. Preliminary monty, montezuma, rick dangerous, niesmiertelny mario, 117a, microprose soccer, seria spy vs spy i Wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeele wiele innych jeszcze przed era PC.. a potem jedyna i sluszna (sorki, ale sensbile bylo potem;P) CIVILIZATION, w ktore gralem naprawde non stop na wszystkie mozliwe sposoby i nigdy mi sie nie znudzilo. Znudzily mi sie plyty za to, ktore sluchalem grając w nią :D W miedzyczasie byl budokan, price of persia, potem pamietam przelom i wolfenstana 3d i eye of the beholder razem z ishtarem. W EYEoB moge usiasc i grac chocby i dzis i bedzie jakos bardziej grywalne niz gothic czy dungeon siege czy cos tam.. jak wodi zauwazylem neverwinter wciaga, ale to wyjatek :)
Czy ktos pamietam serie wxwinga ? Latalo sie godzinami, potem Elite, frontier.. a z 2 strony doom, f22 i zaraz system shock, ktory byl tez przelomem. A potem hmm.. gta, simsy gdzies tam, neverwinter1 no i Diablo ciut wczesniej ofc wraz z fifa...

a teraz...

tak naprawde poza GTA nic mnie nie wciagnelo przez ostatnie 2 lata tak jak kiedys. pogram czasem w medievala, wiedzmina, gothicka3 (masakra, ale prawo serii:P, bo 1 byla najlepsza) i dupa ... malo emocji... no dobra sklamalem.. gralem sporo w MMORPG Everquest2, ale w koncu zrobilo sie nudno, bo za latwo...

Takze minelo 18 lat mojego grania w gry... gram nadal, nie tyle co kiedys, bo czasu brak, ale tez checi i dobrych gier

o! ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.194 seconds
Powered by Kunena Forum