Re: Kup sobie pada "drewniaka"

More
15 years 2 months ago #60124 by dior
Co jest niezbędne do zrobienia drewniaka? Przede wszystkim przełączniki (switche) z pewnego typu klawiatur. Bez nich nic się nie da zrobić. Jest kilka rodzajów, najlepsze są takie:
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #60125 by dior
W Polsce wykorzystywane były w pewnego typu klawiaturze marki Optimus:
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #60129 by Magister
hmmm przyjacielu dior :)taka klawe chyba posiadam ale nie jestem pewnien czy takiej marki!! a jakby ze starej amigi? mam

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #60134 by Magister
dior^ drewno
dior^ dwie sklejki o wymiarach 18cmx11cm
dior^ boki listwy o grubosci 1cm
dior^ kabel 8-9 zylowy
dior^ zlacze db9 z obudowa na kabel - zenskie
Mag_Elita kabel to n z joya starego jakiegos?
dior^ plytka pcb-lamitan
dior^ wzor plytki moge podeslac
dior^ i switche
dior^ i tyle
Mag_Elita aha ok
dior^ jakies nozki gumowe
dior^ wicol do klejenia drewna
dior^ srubki, wkrety
dior^ cala filozofia

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #60140 by dior
;D No własnie, muszę chyba przeszkolić kogoś jeszcze do tej roboty. I tak mnie wszyscy będziecie kochać, a przynajmniej będę miał spokój:P

ps. Pady zaczną się tworzyć około czwartku - będzie pierwsza wycieczka po drewno do Castoramy.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #60216 by Magister
dior wrzuc tez wzor tej plytkic hmm i zlacze db hmmm

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #60968 by dior
Tak, dla informacji. Pady się tworzą. Mam już materiały na obudowy (wycięte płyty czołowe i spody). Płytki elektryczne trawią się w najlepsze. Wrzucę jakieś zdjęcia dla udokumentowania. Magi, wzór płytki podeślę Ci mailem.

Pracy jeszcze dużo, ale wszystko idzie ku szczęśliwemu finałowi ;D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #61129 by Root
Gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach ale tak czy siak chyba można by było wysłać żeby mieć z głowy :) Macie już jakiś wstępny kosztorys pełnego zestawu? Jeśli tak to poproszę o wystawienie rachunku i wskazanie konta na które mam przelać kabonkę.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #61154 by ruichi
dior a za specjalna dla lesnego dziadka ile policzysz?:P bo to w koncu nieco inna:P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #61162 by dior
Foka napisał, pad to koszt 50zł (ja z tego biorę 30zł (pozostała kasa idzie na obsługę naszej zacnej społeczności, Foka opowie) - tyle w zasadzie kosztują mnie elementy do budowy pada i inne materiały - kleje, lakiery, wiertła, wkręty, śrubki, laminat itd). Dodam tylko, że w trakcie tej pracy popełniam błędy, a także eksperymentuję, co także czasem przysparza kosztów. Niestety nie da się tego uniknąć, kto nie wierzy, niech spróbuje sam. Udzielę wszelkich wskazówek i pomocy technicznej (np. schematy). Jeśli chodzi o przejściówki USB to koszt też wyniesie około 30zł. Tu jest sprawa troszkę bardziej złożona tak konstrukcyjnie, jak i prawnie (sic!). Przede wszystkim na tym nie możemy zarabiać. Projekt tej przejściówki (schemat oraz program wgrywany do scalaka) jest czyjąś własnością intelektualną (jakiś pan z USA, jak znajdę link, to wrzucę), schemat płytki zaprojektował mój znajomy - Bielin. Ja to tylko składam do kupy (przy nieocenionej pomocy kolegi Bielina właśnie).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.353 seconds
Powered by Kunena Forum