Návod pro nováčky na "Amiga SWOS online"

More
16 years 9 months ago - 16 years 6 months ago #20964 by finaipepe
Připravil jsem pro vás kompletní návod, jak na amiga swos online ;D ...snad to přeluÅ¡títe je to ve wordu, tak si to nejspíš budete muset stáhnout. :-[
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 9 months ago - 16 years 6 months ago #21077 by AdfBoy
Stručná nápověda do začátku:

--stáhněte si návod od Finaipepeho---sou tam i obrázky


1. Zaregistrujte se na Sensiblesoccer.de a na tomto fóru!
-registraci prosím vyplňte důkladně. V záložce Sysconfig zaÅ¡krtněte Amiga on line swos 96/97!!!!!

2. Stáhněte si komunikátor mIRC www.mirc.cz/modules.php?name=Downloads d_op=getit lid=51

ZDE JE KOMPLETNÍ NÁVOD JAK NASTAVIT IRC I S OBRÁZKY OD NAÅ EHO ČLENA JPB:

forum.sensiblesoccer.info/index.php?topic=4215.0

Náš domovský kanál je #sensible.cz
Mezinárodní kanál-Hlavní je #sensible tam se schází hráči vÅ¡ech národností a zde se domlouvají zápasy!

3.Stáhněte si AmigaSwos a nainstalujte: swos.ring23.com/stat/cgi-bin/download.pl?file=amigaonline2.exe
po istalaci provedte update save disku. Modrá ikona na ploÅ¡e Save disk update! Dělá se to proto,protože na save disku jsou uložené vlastní taktiky hráčů a editované týmy.Dejme tomu jednou za 5 dní správce dodá aktualizovaný save disk s novými taktikami a týmy a je potřeba si ho updejtovat.Jinak dojde k desynchronizaci ve hře-každý z hráčů vidí něco jiného.O novém save disku se dozvíte vždy v topicu na #sensible !!!!!!! NEZAPOMÍNEJTE NA TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4.Spusťte AmigaSwos
Klikněte na záložku Kaillera a poté dole na Launch Kaillera
V levo dole si napiÅ¡te Nick - ať je stejný jako ten pod kterým jste zaregistrováni na ss.de
V pravo dole si nastavte Conection type na LAN 60
Nyní klikněte na Enter IP-zde zadejte IP adresu kterou vám sdělí protihráč....dejte Conect----jiz zadane IP adresy se vám ukladají v zalozce RECENT!!!
tak je nemusite porad vpisovat :)
Jste na serveru.Max ping pro hru je do 80ms.Zde můžete založit hru-Create game a protihráč se na vás joine.Jakmile se joine dáte start game.
Spustí se emulátor.při první nabídce stiskněte F1 at nemusíte čekat cca 8 vteřin než zmizne menu.
JSTE VE HRE!!
CHAT ve hře se vyvolá stiskem F11!!
Hru nastavuje vždy ten kdo založil hru!!
Hra se ovládá šipkami+ctrl....je možno i Joyem a Padem...
Min FPS je 43 !!!!!!! Pokad je to mene tek se to neda hrat.Vypnete si Icq,DC,Torenty atp....

5.Nstavení ve hře:
dejte Options
GAME LENGTH 3min
PITCH TYPE RANDOM
AUTOREPLAYS OFF
A.P.TEAMS EQUAL OFF
AUTO SAVE HIGHLIGHTS OFF
MENU MUSIC JAK CHCETE :)
hotovo

Poté dáte:
FRIENDLY
SUBSTITUTES 3 z 5
OK
CHOSE TEAMS

Zeptejte se protivníka s jakým chce hrát týmem----TEAM??
Vyberte jeho a svůj tým a dejte PLAY FRIENDLY
Nyní si nastavte taktiku či proházejte hráče. Dejte PLAY MATCH
Pockejte az si nastavi totez i protihrac. Někdy se stane že vám nereaguje ovládání!! Stiskněte F12 záložku GAME and PORTS poté uprostřed SWAP -- POUŽÍT----OK

A JSTE VE HRE!!!

Ve hře je:

P-pausa
S-Statistika utkání

Střídá se tak že při přeruÅ¡ení hry hry párkrát stisknete Å¡ipku do leva!!

Zkratky v CHATU : HF-HAVE FUN
GL-GOOD LUCK
GG-GOOD GAME
GH-Good half
RE?-odveta

atd.....

výsledky si zapisujte k sobě


6. Domlouvání zápasů

ooo? One on One-Rankingová hra
friendly? Přátelák-výsledek se nikam nezapisuje
ASL 1-7? Amiga super league 1-7: podle toho v jaké jste lize
CZ ligu si domluvíme u nás na kanále :)

Pro přihlášení do CZ ligy mě kontaktujte na Mirc....Kdyzž budete chtít hrát ASL tak mi taky dejte vědět..

Dále se hrají Liga Mistrů, IssF CUP tam je možno se kvalifikovat z národní ligy
Také se hrají turnaje o medaile které se vám vkládají do profilu s ostatními úspěchy ve hře.
Na ss.de je spousta statistik atp. To už si najdete sami :)


7. Zapisování výsledků OOO her

Takže na ss.de dejte ONLINE---AMIGA OOO----CHALENGE

Zde jsou hráči kteří jsou právě na ss.de
Vedle jména hráče s kterým chcete zapsat výsledky je políčko chalenge-klikněte na něj a změní se na CallOFF
Ted klikněte na enter results.Chvilku počkejte a dejte aktualizaci www stránky.Až se vám pod nápisem home matches objeví 2pole vpiÅ¡te výsledek a dejte send....jakmile to vpíše i protivník zmení se tlečítko na confirm.potvrdte a je hotovo.-používejte refresh www k aktualizaci.
Samozrejmě vás bude vyzývat i protivník.Dejte accept a pod nápisem Away Matches se vám objeví zase ty dve pole.¨VpiÅ¡te odeslete potvrdte-stejné jako v prvním případě. Na tom ktery vyýsledek je u vás doma nebo venku se domluvte nejdriv na kanalu s dotyčným protivníkem.Výsledky zápasů si zapisujte na soukromý kanal s dotyčným hráčem at se pak nehadate kolik to bylo.Slouzi to tak trochu i jako dukaz kdyby se na vas vykaslal a nechtel to zapsat...

po asi 5 ooo hrach budete zarazeni do WORLD RANKINGU........ zapocitavaji se sem i zapasy z LIG!!! Zisk nebo ztrata z ligovych her se nasobí 2x!!!!!!


8.Zpisování Ligových her
-to uz vám řeknem u nas na kanale


10.Vlastnosti u hráčů:
F- Zakončení
S- Rychlost
V- Střela
H- Hlavičky
T- Odebírání míče
C- Ball Control
P- Přihrávky

Každá vlastnost u hráče je hodnocena na stupnici od 1 do 15 !
Každý hráč má u sebe tři písmena. To jsou jeho nejlepší vlastnosti

Když vám zraněj hráče tak u něj svítí červený křížek...trochu se mu snížej vlastnosti ale dá se s nim jeÅ¡tě hrát.......pokad křížek bliká je kaput a sotva leze po hřiÅ¡ti!!!! vystřídat !!!! :)

Omluvte háčky čárky chyby atd...sem to psal ve spěchu :D

Dotazy pište do AmigaSwosPoradny na našem fóru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AdfBoyCZ Info: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #26292 by AdfBoy
Brzy bude přidán VIDEO NÁVOD!!!!!!!!!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • sensipla
  • sensipla's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 years 2 weeks ago - 15 years 2 weeks ago #60693 by sensipla
Ahoj, jsem nováček a chtěl bych se zeptat na pár věcí. Právě jsem odehrál svý první zápasy online, trochu mě to naÅ¡tvalo,důvody:
Jsem zjistil, že se vybírají týmy ze save disku, vzal jsem si AC Milán, ale nejraději hraju s Laziem, je možný ho tam nějak importovat (stejně jako taktika, jak jsem se dočetl na fóru)?
Mám VELKÝ problém s ovládáním, jednak se mi na Å¡ipkách Å¡patně hraje, ale hlavně mi notebook nebere dvě tlačítka najednou, takže nemůžu přihrávat nebo střílet křížem, což je dost velký problém. Hrál jsem s Jaroslavem (POL) a ten mi napsal, že předefinovat klávesy nejdou, ale na fóru jsem se dočetl (search:keys, pak nějaké téma), že to lze, nastavuje se buď joy1_funkce nebo joy2_funkce místo jednotlvých kláves.
Na #sensible.cz to zrovna moc nežije, abych si to vyzkouÅ¡el s někým z ČR pěkně v klidu, tak když se tu někdo objeví a chtěl by si zahrát s nováčkem (potřeboval bych si vyzkouÅ¡t oba druhy připojení, ty klávesy, taky jak se zadávají výsledky po zápasech), tak mi poÅ¡lete zprávu nebo na mail.
SWOSu zdar

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • sensipla
  • sensipla's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 years 2 weeks ago #60697 by sensipla
Problém s ovládánáním vyřeÅ¡en, nesmí se SWOS nacházet v Program Files a soubory nesmí být read only.
Ale ten import týmů by mě zajímal, viděl jsem tam spoustu divných týmů, tak import asi lze, ale jaký jsou podmínky nevím.

K taktice - můžu si jí vytvořit na Amize/emulátoru a pak postupovat jak je popsáno někde tady v návodech? Nebo si jí musím vytvořit speciálně v nějaké verzi?

Díky.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • sensipla
  • sensipla's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 years 2 weeks ago - 15 years 2 weeks ago #60714 by sensipla
Téměř vÅ¡echno už umím, vÅ¡e mi vysvětlil Playaveli, taky mi dal nálož :-) Jestli se tu hraje ta česká liga, tak jsem nažhavený, těch pár zápasů by neměl být problém odehrát, soboty neděle bez problémů, od pěti Å¡esti hodin ve vÅ¡ední dny by to taky mělo jít. Jestli sháníte hráče, dejte vědět.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 weeks ago #61011 by finaipepe
Ahoj MilanistaCZE 8)
Vidím že vÅ¡e co jsi chtěl vědět ti už vysvětlil Playaveli ;) Nicméně, co se týká ligy jsem ti již napsal a doufám že ti to nadÅ¡ení vydrží a neskončích po pár týdnech, jak je to u čechů obvyklé :( :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.227 seconds
Powered by Kunena Forum