Re: SWOS_GG wersja 0.82 już jest

More
15 years 3 months ago - 12 years 4 months ago #56806 by olesio
Witam. Po wielu testach i usunięciu wielu poważnych błędów, przedstawiam Wam program SWOS_GG.
Jest to baza numerów GG graczy SWOSa, ale o tym już raz pisałem. Najnowszą wersję można pobrać
ze strony: swosgg.ugu.pl i póki co ma ona zaktualizowany podział na ligi (stan na dzien 1.01.09
na godzinę 20:50). O wszelkich aktualizacjach będę pisał w tym temacie. Proszę też o zgłaszania mi
w tym wątku ewentualnych błędów. Dodam tylko, że nie należy grzebać w pliku leagues.dat i innych
plikach wchodzących w skład programu. Do poprawnego uruchomienia programu potrzebny jest wpis
w rejestrach dotyczący protokołu GG:// czyli w HKEY_CLASSES_ROOT\gg\shell\open\command wpis
w wartości Domyślna )Default). Jeżeli nie macie takiego wpisu nalezy przeinstalowac GG lub innego
klienta obsługującego ten protokół, aby wpisał co trzeba w rejestrach systemowych. Dodam, że jest
w programie na życzenie opcja otwarcia okien rozmowy z kilkoma graczami na raz. Możliwosć ta jest
tylko w listach ligowych i działa po zaznaczeniu myszką więcej niż jednego gracza. Wtedy pozycja w
menu pod prawym przyciskiem myszki jest aktywna (skrót do niej to klawisz F7). To miłego używania.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #56816 by Nepus
Dobra robota, ja już z tego korzystam !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #56818 by olesio
Cieszę się, że się prydaje. A przy okazji informuję, że na swosgg.ugu.pl jest poprawiona wersja 0.75.
Należy ją ściągnąc i przy rozpakowaniu zastąpić poprzednie pliki. Poprawka dotyczy gracza damic`uene,
który co prawda chyba nie jest ostatnio zbyt aktywny, ale teraz jego nick oraz inne ewentualne nicki ze
znakiem ` będą się wyświetlały prawidłowo. Plik z danymi graczy oraz baza z układem lig są bez zmian.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #56819 by yesiu
Dobra robota ;). Wszystko ładnie działa i nie zauważyłem większych błędów :]. Mam jedną propozycję a mianowicie, żeby po zaznaczeniu nicka wyświetlał się numer gg, tak żeby ktoś mógł mieć wybór: przepisać/skopiować lub od razu bezpośrednio napisać do gracza. Druga sprawa tyczy się wyszukiwarki. Gdy wpisuję jakiś nick, powiedzmy Szyms i kliknę klawisz szukania to mi go wyszuka ale gdy drugi raz to zrobię to pokazuje mi się komunikat, że nie znaleziono gracza i tak co drugie kliknięcie ;d. Następna rzecz; gdy wpisałem w wyszukiwarkę cin to wyszukało tylko MarCINosa i na tym koniec a powinien być jeszcze Cinek i inni, którzy mają te literki w nicku. No i zauważyłem, że minimalna ilość liter aby wyszukać gracza to 3, jeżeli komuś by się to przydało to może warto opcję wybrania takiego limitu? ;]. No i to chyba tyle, to co napisałem to są bardzo drobne błędy i w ogóle nie przeszkadzają w użytkowaniu programu. Dla mnie mogłoby zostać tak jak jest teraz - nic dodać nic ująć :). Prosiłeś o wskazanie błędów, to na siłę coś znalazło :D.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago - 15 years 3 months ago #56828 by olesio
Dziękuje za uwagi, z tym wyszukiwaniem to dałem ciała, bo szukałem OLE i było ok, a dla CIN też
mi się wydawało, że jest w porządku, a jest źle. Funkcja wyszukiwania jest poprawna, ale już dla
sześciu osobnnych list jej zastosowanie zawiodło :( Postaram się dziś wydać poprawioną wersję.
EDIT: już poprawione, dla nicka cin będzie wyszukiwało poprawnie w nieskonczonośc po wszystkich
tabelach ligowych dopóki nie zmienimy nicka. Można też teraz wyszukiwać nick z minimum 1 znakiem.
Nowa wersja 0.8 jest do pobrania z swosgg.ugu.pl - sposób obsługi pozostał ten sam, czyli jak
na raziemamy jedynie możliwosć otwarcia okna rozmowy klienta GG lub kilku okien rozmowy, jeżeli
w tabeli ligowej zaznaczyliśmy więcej niż jeden nick. Pomyślę może o jakiejś zmianie w następnej
wersji. I teraz info z ostatniej chwili :) na stronie swosgg.ugu.pl jest już dostępna wersja 0.8
BETA SWOS_GG, w której zostały zmienione linki do aktualizacji bazy numerów GG, dlatego najlepiej
ściągnąć ją sobie i zastąpić poprzednie pliki. Dodałem też obsługę ewentualnego znakau ` w nickach.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #56871 by Lord Pablo
hehe fajne i działa :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #56927 by 79tomek
dobre to:)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #56957 by Foka
zajebista sprawa !! Olesio RESPEKT :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #57095 by olesio
Cieszę się, że sie podoba. Nie mogłem jakoś długo spać, bo uświadomiłem sobie, że w wersji 0.8 są
błędy przy anulowaniu pobierania tabel ligowych. Występowały wtedy podwójne wpisy w danej lidze i
w tablie Poza ligami . Dodatkowo podczas aktualizacji kiedy poruszamy myszką nie znikają z paska
na dole teksty informujące o jej postępie. Błędy poprawione. Najnowsza wersja czyli 0.82 BETA (PL)
do pobrania na stronie swosgg.ugu.pl rozpakowując archiwum nalezy zastąpić poprzednie pliki.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 3 months ago #57097 by Skott78
Właśnie sobie pobrałem i muszę przyznać kapitalna sprawa. Jak to napisał Foka Olesio RESPECT :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.319 seconds
Powered by Kunena Forum