Re: SWOS_GG wersja 0.82 już jest

More
15 years 3 months ago - 15 years 2 months ago #57189 by olesio
Dzięki. Właśnie wydałem wersję 0.85. Do pobrania ze strony: swosgg.ugu.pl - w tej wersji dodałem
komunikaty potwierdzające zakończenie aktualizacji tabel(i) ligowej(ych). Można program zminimalizować,
a kiedy pobranie zostanie zakończone pomyślnie program przywróci swoje okno ze stosownym komunikatem.
EDIT: poprawiłem literówki w jednej z opcji menu oraz dodałem polecenie w Menu Pomoc pozwalające na
otwarcie strony programu w domyślnej przeglądarce. Zmianie uległa też strona swosgg.ugu.pl w razie
zauważenia jakiś błędów proszę mi dać znać. Strona najlepiej wygląda pod Operą w rozdzielczośći 1024x768,
bo nie jestem guru jeżeli chodzi o html, dlatego z trudem skleciłem chociaż taką prowizoryczną stronę www :)
EDit: w wersji 0.85 dodałem pod do menu na wszystkich tabelach ligowych (łączenie z Poza Ligami) pod prawym
przyciskiem myszy opcję otwierająca stronę z profilem danego Użytkownika (skrót klawiszowy F5). Strona jest
pokazywana w domyślnej przeglądarce. Aby opcja była aktywna należy wybrać tylko jednego Użytkownika z listy.

EDIT: dzisiaj to jest 14.01.2009 o 19:15 dodałem do bazy trzech nowych graczy w czwartej lidze. Dlatego zachęcam
do pobrania aktualizacji bazy numerów w wersji 1.03 (nacisnąć należy Ctrl+U lub wybrać odpowiednie polecenie z
menu Plik ). Można także ze strony swosgg.ugu.pl pobrać całość programu i zastąpić poprzednie pliki łącznie
z leagues.dat, który już zawiera aktualny na dzien dzisiejszy podział na liogi. Przepraszam, że nie dopisywałem tych
osób wcześniej, ale chciałem poczekać do 15ego. Jeżeli ktoś zostanie ewentualnie dopisany to wydam aktualizację.

EDIT: 24.01.2009 (03:33) - mała aktualizacja programu, dodałem do możliwych znaków w nickach graczy: [ i ] oraz
wprowadziłem widoczną blokadę przycisku X do zamykania programu w trakcie aktualizacji lub ładowania strony
z profilem, aby móc zamknąć program należy poczekać na zakończenie danej operacji lub anulować ją przyciskiem.

EDIT (1.02.2009 - 19:15) wraz z rozpoczęciem nowego sezonu, dodałem do bazy czterech nowych graczy czwartej ligi.
Bezę można więc aktualizować z programu (kombinacja Ctrl+U lub z menu Plik ), a następnie zaktualizować tabele
wszsytkich lig lub w całości pobrać program ze strony swosgg.ugu.pl i rozpakować zastępując poprzednie
wersje plików. Przy okazji wielkie dzięki dla Boruca2 za numer GG do SirBerlika, dzięki temu numerowi mogłem
szybko przeprowadzić tę aktualizację, a teraz mogę iść zobaczyć jak wręczają medale Polakom, bo to chyba już.

EDIT (2.02.2009 - 19:20). Aktualizacja bazy numerów, dodałem Jordana. Teraz wystarczy zaktualizować bazę przy
użyciu polecenia z menu Plik lub naciskając Ctrl+U. Po czym aktualizujemy tabelę czwartej ligi. Można także
pobrać całość z swosgg.ugu.pl (lub z zapasowej strony swos-gg.cba.pl). Wypakować archiwum rar
zastępując poprzednie pliki. Niestety oba serwery w tej chwili działają dosyć wolno i nic na to nie poradzę ;(

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #58514 by yesiu
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby informowanie użytkownika zaraz po uruchomieniu programu o dostępnej aktualizacji. Chyba, że już coś takiego jest a ja o tym nie wiem :D.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago - 15 years 2 months ago #58928 by olesio
Sorry yesiu, że dopiero teraz odpisuję, ale nie zaglądałem dawno do tego wątku, a w nowych postach na forum
jakoś przeoczyłem chyba :) Otóż też nad tym myślałem, ale serwer na którym jest baza niestety jest darmowy
i różnie bywa z jego prędkością. Nie chce za bardzo spowalniać programu na starcie - chociaż ten plik, który
zawiera informację o aktualizacji ma zaledwie kilka bajtów, ale często chwilę trwa zanim dojdzie do pobrania
go ze strony, bo program chwilę może sprawdzać czy serwer odpowie że działa link, a także chwile się z tym
serwerem łączy. Ale dzięki za sugestię pomyślę nad tym żeby zapisywać czas ostatniego sprawdzenia czy na
serwerze jest nowa baza lub nowy program. Póki co będę Was nadal informował o zmianach w tym wątku :)
I pragnę poinformować, że dostępna jest baza w wersji 1.09 - dodałem do czwartej ligi Jack_33, można
więc zaktualizować bazę poprzez kombinację Ctrl+U lub ze strony www programu pobrać całość i zastąpić.
A co do sprawdzania aktualizacji to jeszcze pokombinuję, bo można ją zrobić opcjonalnie przy starcie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #58932 by yesiu
Co do tej aktualizacji to nie można by zrobić takiego myku, że program automatycznie po uruchomieniu wykonywałby operację sprawdzania nowej bazy danych z tym że wykonywałby to tylko załÃ³żmy 1 i 2 dnia każdego miesiąca, ponieważ wtedy zaczyna się sezon :p. Może trochę głupie ale na inny pomysł nie wpadłem. BTW, jeśli dobrze rozumiem to o takiej aktualizacji decydowałby plik umieszczony na twoim serwerze (chodzi mi o czas trwania). Jak tak to nie można umieścić go na jakimś szybszym, darmowym serwerze? ;]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago #59012 by Spankin
olesio, pogadaj z ruichim czy nie da się tego wrzucić na serwer gdzie jest strona

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 2 months ago - 15 years 9 hours ago #59030 by olesio
Pomyślę, musiał bym mieć dostęp do jakiegoś ftpa żeby tam wrzucać pliki i musiały by one byc
dostępne od razu tak samo jak po wpisaniu adresu w przeglądarce pokaże się monit o pobranie.
@yesiu: sprawdzanie aktualizacji musiało by odbywać się raczej do pietnastego dnia miesiąca,
bo o ile się orientuje do tego dnia są dodawani gracze. W innych ligach to raczej do drugiego.

EDIT: zaktualizowłem bazę (dodani nowi gracze z czwartej ligi w sezonie luty 2009) można ją
pobrać poprzez wciśnięcie Ctrl+U lub ze strony swosgg.ugu.pl całość, a przy rozpakowaniu
zastąpić poprzednie wersje plików. Serwer ugu jest niestety obciązony i pobieranie chwilę potrwa.

EDIT: nowy sezon, a więc uaktualniem bazę graczy. Dodani dwaj nowi gracze do czwartej ligi oraz
poprawiony nick Absoluta :) Baza do pobrania poprzez program albo całość z swosgg.ugu.pl

EDIT: dopiero dzisiaj (sorry za duże spóźnienie) dodałem do bazy Bajerskiego oraz zaktualizowałem
czwartą ligę, w której znalazł się Pan_Jot. Nowa wersja bazy jest do pobrania - tak jak zwykle :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 11 months ago #65679 by olesio
Informuję, że jest dostępna nowa wersja programu SWOS_GG oznaczona numerem 0.88.
Nalezy ze strony swosgg.ugu.pl pobrać całość. Ponieważ musiałem w kodzie dodać
obsługę znaku + oraz - w nickach. A poza tym dodałem nowych graczy z czwartej ligi :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 11 months ago #65689 by christophek
dopiero dzisiaj to ściągnąłem i muszę przyznać, że to jest spore ułatwienie :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 11 months ago - 14 years 10 months ago #65870 by olesio
To się cieszę christophek, że się przydaje program. Btw, Właśnie zaktualizowałem bazę dodając do niej
nowego gracza - Wojtinio. Bazę numerów gg - można zaktualizować opcją z menu Plik (Ctrl+U) i później
dodatkowo zaktualizować czwartą ligę. Link do strony to - przypominam: swosgg.ugu.pl - to tyl

EDIT: UPDATE. Zachęcam do pobrania najnowszej wersji SWOS_GG 0.89. Dodałem do bazy nowych
graczy w tym Węgrów, którzy jako że nie posiadają GG - nie można otworzyć okna komunikatora w
momencie kiedy kliknie się na nich. Muszą jednak być w bazie mimo, że z numerem GG 0, bo inaczej
program wyświetlał by błąd o braku gracza. Adres strony programu - bez zmian swosgg.ugu.pl

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69537 by olesio
Chciałem poinformować, że ze strony swosgg.ugu.pl można pobrać najnowszą
wersję SWOS_GG 0.90. Przed rozpakowaniem nalezy usunąć poprzednią w całości,
ponieważ zmianą uległ format pliku z danymi o numerach, a także ponieważ ruichi w
tym miesiącu wprowadził podział czwartej ligi na grupy A i B, program nie pobiera w
ogóle tej ligi, ale wszystkich graczy którzy są w czwartej lidze mozna oczywiście na
liście Poza ligami - znaleźć. I dodany został Błażej_Bdg, którego przeoczyłem - sorry.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.292 seconds
Powered by Kunena Forum