Sezon sierpniowy - letnia liga

More
14 years 9 months ago #69672 by ruichi
Jak większość z was wie, zostaliśmy niejako zmuszeni do letniej przerwy w oficjalnych rozgrywkach. -- www.sensiblesoccer.info/forum/index.php?topic=13562.0 -- Nic też nie zapowiada, żeby się zmieniło. Wiadomo, że u nas się gra ciągle i lato nas nie powstrzyma, jednak nie będzie jak wpisywać wyników ligowych. W związku z tym są 3 opcje:

a) gramy normalnie ligę i wyniki wpisujemy po wznowieniu rozgrywek we wrześniu (jeśli w ogólne FIFA się na takie coś zgodzi i jest to możliwe do wykonania - chociaż nad tym rozmyślałem i wiąże się to ze sporym zamieszaniem i wymaga naprawdę dobrej organizacji, szczególnie, że wyniki naprawdę trzeba by wpisać w max 2-3 dni po wznowieniu rozgrywek)

b) gramy ligę letnią. Tutaj zastanawiałem się nad jej kształtem i generalnie tym co się zawsze przewijało przez nasz fora - wszelkie pomysły i postulaty. I wymyśliłem, co następuje:
Zawodnicy, wg ranku srn, zostaliby przydzieleni do 4 (6) tabel systemem: 1 z najwyższym srn do A, 2 do B, 3 do C, 4 do D, 5 do A (E), 6 do B (F), 7 do C (A) itd...czyli taką spirale byśmy zrobili. Mecze grałoby się do 15-18 sierpnia, po 2 mecze każdy z każdym. 32 najlepszych awansowało by do KO (wychodziło by to w zależności od ilości tabel.. przy 4 tabelach po 8 z każdej, przy 6 jakoś by się to rozwiązało:)). System KO byłby do końca taki sam. Gra do 3 zwycięstw - z tym, remis liczy się jako mecz nierozstrzygnięty (brak karnych).
Pytanie jedno w sumie.. jako że to liga letnia można by zrezygnować z limitów (poza czasowymi). Kto ile zdąży zagrać, choć oczywiście liczyłbym na uczciwe i systematyczne granie.

c) inne pomysły - mamy miesiąc na zastanowienie się, co zrobić...

?? Puchar Polski oczywiście w sierpniu odbędzie się normalnie ??.. chyba

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69678 by Root
Według mnie granie normalnej ligi nieco mija się z celem ze względu na frustrację powstającą gdy nie możemy spojrzeć na tabelę i zobaczyć na którym jesteśmy miejscu i jak idzie naszym przeciwnikom (rozwiązaniem byloby żmudne wklepywanie wyników na kartce i własnoręczne aktualizowanie tabeli) , także najlepiej będzie ,,zamrozić tabele po tym sezonie i zrobić to o czym pisałeś w podpunkcie b). :D czyli ,,przerośnięty puchar ligi...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69679 by Foka
Dobra Root brak tabel nie jest żadnym problemem, bo mamy w swoim gronie takiego specjalistę, jak Olesio. Wyniki można byłoby codziennie wrzucać na ss.pl i tam pokazywałaby się aktualna tabela. Na pewno brak tabel nie powinien być argumentem na nie. Kwestia tego czy chcemy się dostosować czy nie i czy jest sens się wyłamywać od tej przerwy. Osobiście uważam, że powinniśmy grać.

Puchar Polski i Puchar Ligi na bank można rozegrać tu nie widzę problemu, a czy ligę gramy ... zdecydujmy demokratycznie. Ruichi zrób taki temacik, w którym ludzie będą pisać : Gramy, nie gramy. Coś, jak zgłoszenia do ligi, niech otwarty będzie 5 dni i podejmiemy wtedy demokratyczną decyzję. A jeśłi ktoś się nie wypowie to nie zagra.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69680 by Root
Jeśli można zrobić coś takiego to oczywiście powinniśmy grać....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69691 by dior
Koncepcja przerwy w rozgrywkach mi się podoba. Zastąpienie na jeden miesiąc tabeli ligowej, czymś na kształt mistrzostw ligii , co, jak słusznie zauważył Root, będzie de facto rozbudowanym pucharem ligi też mi się podoba. Proponuję jeszcze w sierpniu zorganizowanie jednodniowych turniejów online - przygotowania do Mistrzostw Świata :P Sam coś chętnie poprowadzę, ostatnio prowadziłem turniej w czasach segi, ale powinienem sobie poradzić. ;D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69694 by bobbiebobras
Ja bym byl za normlanym sezonem Sensi Days trwa az 4 dni liczac dojazd i przyjazd wiec na tle calego miesiaca wogole nie widze problemu bywalo czasem ze byly dluzsze przerwy czyms tam spowodowane :)

Jesli chodzi o sprawe wakacje jakos w zeszlym roku tez one byly a nie bylo zadnej przerwy sezonowej i tez bylo Sensi Days w sierpniu wiec nie rozumiem o co kaman :) Kazdy moze napisac w topicu o uwagach do ligi kiedy bedzie i wtedy kazdy kazdeg ozlapiec chyba ze ktos olewa system w gory na dol to pozniejmozna zobaczyc takich delikwentow w ostatni dzien terminu dead line :)

Pozdro dla normalnie grajacych ^^

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69695 by paczek
Ja też jestem za normalnym sezonem :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69715 by Wodiczko
ja też optuję za normalnością - zwłaszcza, że cały sierpień jestem w Wawie i żadnego urlopu wtedy nie mam...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69729 by Geese
Super wiadomość w końcu sobie odpocznę bo już mnie ta gra wkurwia.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 9 months ago #69730 by bobbiebobras
to zrob sam sobie wolne na miech a nie :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.460 seconds
Powered by Kunena Forum