Sezon sierpniowy - letnia liga

More
14 years 8 months ago #69759 by cinek

Koncepcja przerwy w rozgrywkach mi się podoba. Zastąpienie na jeden miesiąc tabeli ligowej, czymś na kształt mistrzostw ligii , co, jak słusznie zauważył Root, będzie de facto rozbudowanym pucharem ligi też mi się podoba. Proponuję jeszcze w sierpniu zorganizowanie jednodniowych turniejów online - przygotowania do Mistrzostw Świata :P Sam coś chętnie poprowadzę, ostatnio prowadziłem turniej w czasach segi, ale powinienem sobie poradzić. ;D

Jestem za tą opcją :) Sierpień miesiąc wyjazdów, wakacji przydałoby się coś na większym lajcie, mniej zobowiązującego.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69763 by dzem
Ja sobie kombinuje tak:
1. Coś trzeba zagrać.
2. Może być spory problem z wpisaniem wyników w standardowej formie ligi w 2-3 dni we wrześniu
3. Jeśli nie wpisujemy wyników w standardowe ligi, to może to być oderwane od dotychczasowych sezonów (czyli podziałÃ³w na ligi, spadków).
4. Skoro jest oderwane, to udział nie musi być obowiązkowy.
5. Trzeba się tylko zdecydować na format.

Podoba mi się pomysł dużego pucharu ligi. W lipcu w lidze grają 53 osoby. Tak na oko pewnie z 15 osób nie weźmie udziału w sierpniu. Może zrobić z tego 12 grup? Powinny wyjść wystarczająco małe żeby w parę dni pierwszą rundę rozegrać. Po awansie dwóch z każdej grupy, zostanie 24 graczy - z których w drodze KO pozostanie tylko 12. I Ci mogliby już uformować ostatnią rundę - Ligę x2 lub x4. Na Pierwszą rundę grupową i KO można dać czas 10-15 dni. Na ligę czas do końca miecha. Oprócz Grupy Mistrzowskiej można zrobić grupę z tych, którzy odpadli w KO. Graliby oni o bonusowe SRN. Za cały turniej SRN też mógłby się normalnie liczyć.

Pomysł z podziałem na grupy wg rankingu też jest wporzo, a do tego niestandardowy. W sumie sam nie wiem, na który bym głosował:P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69773 by Foka
A i uważam, że jeśli teraz zrobimy wolne, to co roku powinniśmy robić wolne. Wtedy wybierzemy miesiąc lipiec lub sierpień, tak by większości podpasować.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69785 by Wodiczko
To co Dżemik proponuje jest całkiem ciekawe - ale to ostateczność...
grać bez przerwy to podstawa :) w końcu kariera gracza jest krótka :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69796 by Lord Pablo
a ja was zaskoczę chętnie zrobił bym sobie ligową przerwę, no chyba że padnie rozsądne rozwiązanie to zmienie zdanie. :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69812 by Nepus
Natomiast ja w sierpniu optuje za graniem bo jeszcze rok nie minął odkąd gram online :P więc nie przerwy mi w głowie ;D
A tak bardziej serio to nie będzie mnie od 7 do 16 sierpnia więc przerwa nie jest zła i dodatkowo sporo osób jedzie na MŚ ::)
Ale ostatecznie moge zagrać w końcu z jednego progu można być zwolnionym 8)
Jeśli grać to chyba najlepsza opcja: grać normalnie ligę i wpisywać wyniki na ss.pl ale tabela na bieżąco musi być (może Olesio coś wykombinuje)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69815 by yesiu
Mi się podoba rozumowanie Dżema i całkowicie je popieram. Skoro jest przerwa to nie musimy grać na siłę ligi, warto zrobić jakąś odskocznię tak jak to opisywał Ruichi czyli jakiś puchar.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69816 by olesio
Mój program który napisałem jest bardziej pod kątem rozgrywania fazy grupowej na turnieju
online lub offline - gdzie gra się po dwa mecze z każdym, ale ostatecznie mogę to sprobować
zmienić, tylko że trochę ciężko w już gotowym programie, bo musiałbtm zrobić na nowo zapis
i odczyt danych, bo program rozpoznaje przy wczytywaniu graczy ich nicki dlatego jest tak,
że mamy na przykład najpiierw parę Nick1 vs Nick2, a następnie Nick2 vs Nick1. Musiałbym
po prostu pokombinować jak zrobić cztery mecze z każdym (w sumie to nie problem jest jak
to zrobić) - tylko problemem jest to jak później zapisać oraz wczytać wyniki do pliku danych.
A ja chociaż nie gram w lidze, to myślę że może w wakacje można zrobić sobie przerwę od ligi.
Grać tylko puchary, a tak jak Foka pisał można ustanowić na przykład co roku sierpięn takim
miesiącem bez ligi . Btw, dopiero teraxz odpowiadam, bo po przesiadce to forum mi jakoś
dziwnie działa, mimoże ciągle jestem zalogowany to sprawdzjąc nowe posty nie mam nic, ale
jak sprawdzam później to widze jakieś nowe posty, ale chyba nie wszystkie, bo jest ich mało.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago - 14 years 8 months ago #69825 by Root
Dobra....poczytałem wasze argumenty ,,za i ,,przeciw i moje zdanie jest takie żeby zrobić przerwę i zagrać ligę towarzyską...można zrobić by była to cykliczna przerwa chociaż nie zgadzam się z argumentacją Foki, że skoro teraz to robimy to zawsze MUSIMY tak robić bo to jest delikatny szantaż...trzeba by było nad tym podyskutować jak ,,opadnie kurz po dyskusji na ten temat...niektórzy mają wakacje w sierpniu, niektórzy woleliby podładować akumulatorki (taka większa przerwa dla niektórych jest niezbędna) i świat się nie zawali jak pogramy luźne rozgrywki, za które możnaby przygotować np dyplomy dla pierwszych 3 miejsc :) Według mnie to też byłaby fajna sprawa...
Gram bez przerwy prawie 2 lata i ta przerwa nie jest dla mnie niezbędna chociaż nie przeszkadzałaby mi...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 years 8 months ago #69827 by Foka
Ale ja nie mówiłem, tego w formie szantażu. Na prawdę uważam, że można ustalić taką jedną przerwę co roku. Według mnie jest to ciekawe rozwiązanie i wypłynęło właśnie po przeczytaniu argumentów w tej dyskusji. Zdecydowanie argumenty tych za przerwą są logiczne. One popchnęły mnie do tego by właśnie dać propozycję rokrocznej przerwy na ligę letnią .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.425 seconds
Powered by Kunena Forum