Re: Élő bajnokság 2012

More
12 years 1 week ago #110944 by dinnye
Replied by dinnye on topic Re: Élő bajnokság 2012
Zsolti már xboxon nyomja (a 2. az ő gólja)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110947 by zsoltapagyi
Sziasztok!
Sok újat nem tudok mondani, szervezés/hangulat ÖTÖS! Öröm volt megismerni mindenkit, és ellopni pár pontot :)

Igazából csak szeretném megköszönni hogy megismerhettem ezt a játékot, meg is kerestem xboxon, (azt olvastam hogy az amigás verzió portja) mindenesetre gyakorolni tökéletes plussz a gamepaddal való irányítás sokkal jobban bejön.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110948 by dimetrodon
Újabb gamepadnyomó. Bajban leszünk.
: )

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago - 12 years 1 week ago #110950 by dimetrodon
IV. MSSSZ Élő bajnokság (4th Hungarian Sensible Soccer Association Live Championship) 13-15 April 2012, Budapest

A brief English summary

When two of us (Dinnye and FLegby) visited Sensi Days in 2009, Fulda, we instantly knew that we wanted something similar. The only thing we did not know then is how successful it could be.

The 1st annual championship was held in 2009 (in Székesfehérvár), with only 4 players (the 2 guys + Davkas and Dimetrodon), and only in PC, but it was the start of the story. Next year we managed to expand. There were two platforms and Bromberg was the 5th live player.

The successful 2010 event resulted in the start of the Hungarian Online league. But the real success was the 3rd championship in 2011. With classical masters Szeszesek and AbelXavier, and with the fresh World Champion Hawkz, we made the team complete. The atmosphere of the event was magnificent, and the 8 players became a real community, and friends.

The only question left after the last November event was if we can make it again, or can we make it better and bigger. After some twists in the plan, the 4th event took place in Budapest, in a really-really cool pub. (With draught Czech and Belgian beers. Draught Delirium, can I say anything better?)

But there was something more, 10 players for the first time! The three days event was a perfect weekend, the only missing component was Hawkz, who had a 39 degree fever, so could not participate (so there’s good chance for having at least 11 players next year : ) On the other hand, 3 new players arrived. Nort is an old friend and SWoS playing partner of Bromberg, but the two other players were real newbies. This was the first time they had played the classic game, but obviously not the last. They played some quite solid games, both (all of the three) are talents, and can become good players.

First day, Friday was the (bit problematic, but funny) technical preparation, and a short Hungarian Cup (also to check everything). The winner was Szeszesek.

At Saturday we played the matches of the Amiga Championship with lot of games (9 players, playing twice against each other, so 72 matches). It was the first time that we had used 2 computers for the champ. With so many games it was a must. Szeszesek started perfectly, but after a lunch break, he, Bromberg and AX were head to head for the title. So Szeszesek decided to change gear, and started to win-win-win. He wanted a good goal difference, so in an exceptional match he managed to win 15-0! over a new player.

So the result was Szeszesek 1st, AX 2nd, Bromberg 3rd with no huge margin.

After that, we started a short Hungarian PC Cup. The purpose was again the technical test. And it was needed. After some games we got stuck. The winner of the stub cup was also Szeszesek.

On Sunday we played the PC Championship. With 10 players (playing x2) it was 90 games! Frenetic. As we managed to solve all the tech. problems for the last day, it was smooth and fluid. So was it for AbelXavier to get the gold medal. He played a draw at his first and last games, but he won all the 16 games between in a row! He earned 50 points in 18 games! Absolutely unstoppable.

The fight for the 2nd place was really close. The end was Szeszesek with 35 points, Dimetrodon with 35 points but with a smaller goal difference, while Bromberg had 34 and FLegby had 32 points.

After we finished all the games, the medal ceremony was also a moment of joy. The medals were presented by a favored Hungarian national player, Kálmán Kovács (who played 56 games for Hungary, scored 19 goals, and who had a successful spell in Auxerre, and most importantly) who is included in the SWoS 96/97 database! You can find him in Cyprus, and as he was over 30 yo, he was worth 450k. (Lot more than the worth of the 10 SWoS players around him.)

We strongly decided to have an international event at the same place, this summer (in the last weeks of summer) or anytime in autumn.

Hope many players will join, and share our feelings!


Photos and results are coming soon!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110954 by bromberg
Replied by bromberg on topic Re: Élő bajnokság 2012
Halihó!

Még hogy ÉN komplett csapatokat küldtem el kórházba?! Kikérem magamnak! :-DD

Egy meccs volt, ahol valóban nem túl jól sikerültek a becsúszásaim (jaajjjjjjjj szegény Kispest), de a többin max összekoccantottam a bokákat. Ellenben nem egy meccsen már a 6. percben cserélnem kellett a csatáraimat...

Hamarosan összeszedem én is a gondolataimat, ha mindenkiben lecsillapodott már (az egyébként teljesen jogos) hurráhangulat.

Üdv,
brom


Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110959 by dimetrodon
AndY asked me about some details so I answer here in English to let everybody know it.

First of all we are not really old school kind of players. What I talk about? We play in modern PCs. TotalPack DOSBox version for PC and WinUAE for Amiga. The reasons are various. First, I am the only really tech guy and it is enough work for me like that, no need for more. :) Second, we don t have Amiga. Not a single one. Me and some other guys have never ever played on Amiga, or some others played once in Fulda/Varna. If I am right none of us had Amiga in the past. It was very rare and expensive thing in Hungary that days. Third, and that is the most important, we love SWoS, and don t care about emulation/etc. we want to play! :)

This time we played on two PC-s (Core 2 Duo machines). We used a league system as it has the most fun, and the more just system. 10 (or 9) player played x2 each other, but once in Machine A, and once in Machine B. We added all the points together as a normal x2 league. No play-off or similar. I think this system have huge advantages, as for the best player can not have any rest, and play 100% only in the play-off, but the matches against the weaker players are very-very important.

With 10 players in a league there are many schedule problem (eating, chating, drinking, playing on other machines, someone use other s controller etc) so we made the draw with a CPU controlled league (Result, Result, Result), but after we did play the games as friendlies.

With this method your injuries or red cards won t be preserved, it can be argued good or bad. (I think it is good, as inuries against a weak player is kind of dirty lottery, and can spoil someone s whole tournament. I think if we could turn off injuries for the real life football, we would all choose to do so. Ofc course there are some arguments to let injuries happen, but we don t do this with this intention, while I consider it a good side effect)

So we could change the order of matches, and it profited lot-lot hours (of gameplay) and +1 player for us, as one of as had to work for a half day, so he can join halway, we could do that! We also can handle some controller problems easier.

About custom tactics. In the 1-3rd editions it was a kind of debate. As the pro tactics players were mostly PC players and untactical ones were Amiga palyers we choose: any custom in any match at PC and no custom for Amiga. A good side effect was that the WinUAE version would be lot slower with tact. but on PC it wasn t that much wasted time. So this time it was no question that we don t want to use cus. tact. on Amiga. I am the biggest dirty tact. writer of Hungary on PC, I had needed that because low level of gameplay of mine, but this time I was who suggested to not to use cus. tact. on PC either. First we had a very strict schedule. But the most important thing was that we had 3 new players, two of them totally new in the game. It would have been unfair for me if we had used our tact. in the same league with them. But like with the emulation question: none of us had really care tactics, we wanted to play.

Controllers. Most of us use keyboard. Bromberg some month ago swaped to joy, and Szeszesek use his gamepad. In Belgrade we bought 3 keypads from Koja, and I bought 4 old sound card for the 2 PC-s (as the Y-cable we bought with the pads does not working). So we played with this + with normal keyboard. The only problem was that Bromberg s traditional Comp. Pro does not working with the PC version, so he could choose between a newer USB Comp Pro or keyboard/pad. As he not really PC addicted, he choose the key version.

A side note: we had a strange problem with the PC version but I managed to find the workaround. If we change controllers and calibrate them with SWOS++, the game had become very slow, and keyboard had not worked anymore well. After some hours of desperate trying I have found out that if I calibrate, and quit, start again but don t calibrate, it will work like a charm.

In all other aspects we played normally : any team, 3 min games, and so.

Two of us have Xbox, and Zsolt, a new player of us tried SWoS on Xbox, so I think the next championship will be a three platform event!

Any other question left? : )

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110961 by dimetrodon
AX, kéne valamit kiírni a fészbukra, meg az iwiwre. Többiek is nyugodtan írjanak oda. Nekem már mindenre nincs energiám, de főleg időm, az eredmények bevitele is nagy meló lesz, de legalább már kaptam rá jogot.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago #110972 by bromberg
Replied by bromberg on topic Re: Élő bajnokság 2012

Sziasztok!

Először is tök jó volt a sensi-s hétvége, jó volt újra élőben játszani. Az mondjuk szívás ebben az áprilisi rendezésben, hogy most legalább 8 hónapot kell várni a következő magyar bajnokságra. :-)

Szeretnék felvetni pár olyan kérdést, amivel jövőre foglalkozni kellene. 2-3 hónappal ezelőtt még egy nemzetközi verseny főpróbájának szántuk a mostani élő bajnokságot, amely nemzetközi torna pedig egy 1-2 éven belüli sensi days-nek lenne a főpróbája. Tehát a hosszú távú cél, hogy megrendezzünk egy SensiDays-t.

Tök jó volt Dimet előző posztja Andynek, mert a következők ahhoz is fognak kapcsolódni.

1. Így 3-4 év után szükség lenne egy mentális váltásra. Arra gondolok, hogy ennyi idő után ne az legyen a fő cél, hogy 7-kor befejezzük a bajnokságot, majd IGYUNK, sörözzünk, stb. Haverkodni összejöhetnénk 2-3 havonta is, akár egy-egy minitornára (majd én is próbálok szervezni), vagy akár csak iszogatni valahol, de az évi EGY magyar bajnokságon a játék legyen a fő cél. Ha bizony eltart éjfélig, akkor eltart éjfélig. Tavaly Várnában az amigás bajnokság hajnali 5-kor fejeződött be!

2. Megint időzavarba kerültünk. Tavaly megállapítottuk, hogy kell a péntek is, hogy kétkörös legyen mind a pc, mind az amiga. A péntek gyakorlatilag elúszott, ugyanúgy másfél nap nyomtuk le a meccseket.
Ide kapcsolódik szorosan a lebonyolítás rendszere. Egyszerűen nem maradt más megoldás, mint ebben a formában lebonyolítani, de ez így véleményem szerint nem jó. Nem lehet egy vb-t friendly meccsekkel lejátszani. Igenis hozzá tartoznak egy bajnoksághoz a sérülések és eltiltások, az ad egy olyan plusszt, amitől még élvezetesebb az egész. Valamint mindenkinek 1-1 otthoni és idegenbeli meccs jár. Persze, lehet azon vitatkozni, hogy de mi van ha pont az én csatárom sérül le - ez mindenkinek benne van. FR-ekkel le lehet nyomni havonta egy online bajnokságot. Ez nem az fr-ek helye. Valamint abszolút antidemokratikusnak éreztem, hogy még csak egy szavazás se volt róla, hogy ilyen rendszerben játszunk. (bezzeg tavaly :-) )

3. Technika. Az egy probléma, hogy egyedül Dimet ért hozzá olyan szinten, hogy bármilyen problémát meg tudjon oldani. Így nem lehet vb-t rendezni. Kellene még legalább 1-2 ember, aki olyan szaki lesz, mint Dimet. Pl Nort? :-) Vagy valamennyire én is megpróbálom majd beleásni magam, hátha sikerül.
Azt sem értem teljesen, hogy miért ezt a total packes valamit nyomatjuk? Az oké, hogy amiga híján emulátort kell használni, de pc-n miért nem azt használjuk, ami a hivatalos a vb-n?
Vb. Dimet, remélem, hogy úgy döntesz, hogy kijössz a vb-re te is, mert szerintem mindenképpen jó lenne, ha rendezői szemmel is részt tudnál venni.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, biztos lesznek még gondolatok. Annyit szeretnék, hogy olyan irányba toljuk az élő bajnokságunk, ami valóban alapja lehet egy vb megrendezésének, egy olyan vb-nek, hogy úgy menjenek el a külföldiek, hogy mikor lesz újra itt a vb.


Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 1 week ago - 12 years 1 week ago #110974 by dimetrodon
1. Hú, marhára nem értek egyet. Én ezt az egészet a haverkodás, sörözés, buli, poénok, hangulat miatt csinálom. Persze, ha ott a verseny, akkor igyekszek koncentrálni, ha lehet még nyerni is. Közben nem iszom magam K.O.-ra (amúgy sem szokásom) de a sörözés is bőven belefér.

Megértem és tisztelem, hogy Szesz, AX és te is végig fókuszáltan játszotok, nem is feltétlen beszélnélek benneteket erről le, de ha személeletváltás, akkor szerintem inkább lazítani kéne. : )

Tudjátok, hogy mind technikailag, mind szervezésben igyekszem tenni a dologért, de ez nekem elsősorban egy nagyon jó baráti társaság. Nem akarom filozófiailag is megindokolni, hogy miért a lazább hozzáállás helyes a Sensible esetében, mert tisztelem a hozzáállásod, de engem ez így érdekel, én ezt így és ezért szeretem. (Nem mellékesen ez a baráti szellem vonz be újakat, és tart meg régi játékosokat, nem az eredményességre törekvő profi játék vagy ilyen szellemű lebonyolítás.)

Nem teljesen paralell, de én pl. utálok a neten olyan játékosokkal játszani, akik akár baromi jól játszanak, de végig meg se szólalnak, esetleg még köszönés se, ezzel szemben azokkal, akikkel végig poénkodjuk, szivatjuk egymást egy meccsen, élvezzük a Sensit, egész estéket tudok végigjátszani. Ez nem azt jelenti, hogy nem igyekszem egyre jobban játszani, de pl. ebben is a szép játék, látványos megoldások, ha lehet a fair játék a célom, akkor is, ha nem mindig ez a legeredményesebb. De én nem az eredményért játszok.

Szesz vagy AX játékában pont az a csodálatos számomra, hogy nagyon magas szinten, eredményesen játszanak, de úgy, hogy mindig jófejek, emberek, szépen játszanak, törekednek a szép megoldásokra, és meg is csinálják, és emelett a legfairebb játékosok közt vannak. Ha kicsit még élőn lazítanának (Szesz vas.ra megtette ; ) akkor ők tökéletesek lennének, így is közel vannak hozzá.

A Sensi Days-t én csak lépésről lépsre tudom elképzelni. Jelenleg még nem tartunk ott. Nekem és Dinnyének olyan hatalmas munka lenne, aminek felvállalásától nagyon messze vagyunk. De a lépéseket meg kell tenni. Egy jó következő lépés lenne egy a mostanira alapozó nemzetközi.

Viszont én azt is csak a mostani szellemében (vagy lehetőleg még lazábban) tudom elképzelni. Belgrádban láttuk, hogy sok emebernél ez is tud működni, nem csak a komoly sport. Nagyon jellező, és nagyon igaza van Dinnyének, hogy marha szívesen látnánk a belgrádi srácokat itt Mo.-on. De kit nem? Pont azt, aki az egészből nem a barátságot nézi, hanem abszurd módon csak nyerni akar. Volt ott is olyan játékos, biztos a Sensi Days-en is, aki marha laza volt, jó fej, sörözött stb. és még baromi jól is nyomta. Meg egy csomó olyan, aki marha laza volt, jó fej, sörözött, és nem nyomta olyan jól. Mindkettő kell. Aki jól nyomja, de nem barát, az minek?

Senis Daysről akkor érdemes beszélni, ha van elég tapasztalat és van közösség, akihez lehet igazodni. Aki úgy jön el, hogy csak nyerni akar, a legjobb lenne, ha nem is jönne, neki én nem akarok semmit se szervezni.

2. Nem értek egyet, szerintem nem kerültünk időzavarba. (Persze sűrgetnem kellett párszor a népeket, hogy jöjjenek, de ennyi belefér, tán még a SD-en is előfordul.) Épp ellenkezőleg, lejátszottunk 72 Amigás + 90 PC-s bajnoki meccset (+ a kupák és fr-k), és minden takra ment, a végén sem volt csúszás.

Ha a Sensi Daysre pályázunk, és ott az a szabály, hogy így és így kell lebonyolítani, akkor nyilván ezt elfogadjuk, vagy nem pályázunk. Viszont azért nem kéne a magyar bajnokságot vagy Hunarian Opent így vagy úgy csinálni, mert a nyugati testvéreink ezt találták ki. Ahogy abba sem szólnék bele, hogy Berlinben, vagy Koppenhágában hogyan csinálják.

Mondhatod, hogy antidemokratikus volt az, hogy nem volt szavazás, de nem a demokrácia volt a cél, hanem az, hogy játsszunk. Úgy találam/tuk ki, hogy menjen, haladjon, meg lehessen csinálni. Az is antidemokratikus, hogy ki mennyi munkát végez a szervezésben, vagy bármi előkészületben. Én inkább azt felelőségvállalásnak nevezem, Én felváltaltam és vállalom is. A döntést is.

Ráadásul nem valamiféle abszurd és igazságtalan rendszert erőltettem az emberekre, hanem igen sokat agyaltam, hogy hogy lehet igazságosra megcsinálni (olyanok mellett, mint pl. hogy Nort később jön és tudjon csatlakozni). Lehet többféleképpen igazságosra csinálni, én azt választottam, ami a legjobb, vagy annak láttam.

Voltak célok, annak nagyon is megfelelt (legyen igazságos, érdekes, a hossza a kívánt legyen, működjenek a kontrollerek stb.) a demokratikus szavazás nem volt cél, nem is terveznék ilyet. Egy teljesen más kérdés lenne, ha igazságtalan, torz, hülye rendszer erőltetnék, de vedd észre, hogy itt nem erről van szó. Csak arról, hogy más rendszert tartanál jónak. A szervezőé a felelőség és a döntés.

Mindez nem azt jelenti, hogy a jó ötletekre nincs hely, nem érdekelnek, enyém a labda én mondom meg ki van kivel. Épp ellenkezőleg, amitől igazságosabb, gördülékönyebb stb. lesz, arra feltétlen vevőnek kell lenni, az is vagyok. Hogy két példát mondja: 1. bár tudjátok, hogy én foglalkozok a legtöbbet a taktikaírással, mégis én mondtam korábban, hogy ne legyen Amigára taktika (tisztelettel főleg az online játszókra) és most első szóra mondtam, hogy PC-n se legyen, mert csak lassítana és nehezítené az újak helyzetetét. Pedig többféle taktikát is írtam. 2. Te is Bromi azonnal vállaltad, hogy nem a joy-odon játszol a PC-s tornán, mert sajnos nem működik.
Két fair döntés, mindkettő a torna előbb említett céljainak megfelelően. Az összcélban kell gondolkodni és nem a demokráciával foglalkozni. De ugyanúgy a többiek sem kifogásoltak semmit, még ha nekik rossz is volt. A legnagyobb (egyetlen) hiszti is az enyém volt, de ott sem követeltem újrajátszást vagy ilyesmit, csak kicsit hisztiztem. .)

(Arról ne is beszéljünk, hogy a demokrácia szükségmegoldás ott, ahol nincs elég más összetartó erő. Gondolj bele, ha szavazunk, hogy hogy legyen, akkor Zsolti és MUG ugyanúgy 1-1 szavzat, mint Szesz és AX? Vagy ők szavazzanak arra, mint Dinnye, mert nem tudnak semmit még a játékról kezdéskor és Dinnye a haverjuk? Vagy baromi jó érvekkel győzzem meg őket te vagy én? Vagy legyen kampányidőszak? Nem demokrácia kell, hanem az, hogy beszéljük meg és ha van jobb megoldás, akkor mindig azt találjuk meg, aki pedig vállalja a felelőséget az szívvel és ésszel csinálja. És akkor a mennybe megy, mint én most épp már csomagolok is.)

3. Ennek nagyon egyszerű az oka, ezekre a gépekre tudtommal nem lehet Dos-t vagy Win95/98-at felrakni, nem támogatottak a hw-elemek. Ezért ugyanúgy emulálni kell (DOSBox). Egyébként Belgrádban PC-n nyomtuk, ott előszedtek valami régesrégi gépeket, ott az egyik lassabb volt a másik gyorsabb (jelentősen) ha ez lenne, akkor valakit biztos ez is zavarna - engem nem annyira. Én nem érzem a DOSBox-ot rosszabbnak, vagy semmiképp se jelentősen. Ezzel együtt, ha valaki hoz egy régi gépet, rajta fölrakva régi oprendszer és az eredti verzió (nem emulátoros), CRT moncsikkal, akkor én nagyon boldog lennék, mert az persze jobb. Ugyanez igaz az Amigára is, annyi kiegészítéssel, hogy akkor Szesz gamepadja és asszem a mi 3 keypadunk nem lenne használható, ami azért megint egy megoldandó probléma. Lehet, hogy van megoldás persze, de azt nem vágom, mi. Hallottam már hangokat, hogy valaki csinálná, és ha csinálja szerintem mind hálásak leszünk, akár Amigát, akár összerakott régi PC-t hoz (és lehetőleg teszteli előtte sokféle kontrollerel, mint amit szoptam ősszel). Személyes véleményem szerint a hozadéka messze nem lenne annyi, mint amekkora meló (+ némi pénz), de semmi akadálya.

A záró sorokra hasonlót mondok, mint az elejére: Szerintem akkor fognak úgy elmenni egy esetleges itteni Sensi Days-ről, hogy újra Bp-re akarnak jönni, ha itt nagyon jó volt a buli. Folyt a sör és a jókedv, volt olyan program, ami emlékezetes volt a Sensin kívül is. Mert egy szobában Sensizni bárhol lehet. Nekem a fehérvári (még szűkkörű) bajnokságból a kandaló előtt meg a sétálóutcán üldögélés (fényképet láttatok biztos), tavalyról a pizzériából hazaséta, idénről is hasonlók (közös kajálás, Dinnyénél dumálás, Kovács Kálmán) voltak a nagy pillanatok. Ilyeneket kell megélni, hogy úgy érezzék, hogy érdemes visszajönni, mi pedig, hogy érdemes volt megrendezni.

---

Egyébként a többi olvasónak mondom, mert Bromi szerintem nem éri félre: Ne nézzétek Bromit örök ágálónak, negem meg örök nemet mondó diktátornak, aki épp veszekednek, mert nagyon nem erről van szó. Örülök Bromi kritikai megjegyzéseinek, mindig is voltak, és sose volt baj, most épp egyikkel sem értek egyet, de ez nem azt jelenti, hogy nem nagyon hasznos megbeszélni ezeket. Pl. Bromi felvetése kapcsán talán még olyanokat is meggyőztem, hogy a buli a fontosabb, akik a sorai előtt még vele értettek egyett! : D De komolyan: jó ezeket megtárgyalni, és jó, hogy mást is komolyan érdekel az egész.

(Ha Nort tech. segíteni tudna, az Hawaii lenne, már most is tök jó volt, hogy hozta a progit, vezette bele az eredményeket, godolt rá, hogy vetítsük ki. És remélem jön online, és sokszor még találkozunk offline.)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 6 days ago #111006 by FLegby
Replied by FLegby on topic Re: Élő bajnokság 2012
Szevasztok!

Végre géphez jutottam, amin nem munka van, hanem csakúgy gép...

Pozitívumok:
- jó volt a bajnokság
- jó volt a helyszín
- jöttek új játékosok
- akik ráadásul tudtak meglepetést is okozni
- szervezés hibátlan volt, de ezt már megszoktuk szerintem (köszönet a Dinnyés teamnek)
- jó volt a 48 óra és a falat is
- Nortnak köszönöm a linket, leszedtem

Elnézések:
- Brominak, hogy a nyakába üvöltöttem
- Dimetnek, hogy hagytam hogy felhúzza magát :)
- és azért mert túl sokat ettem :)

Negatívumok:
- akárhányan leszünk sosem jutok már újra dobogóra :)

Hajrá!

FLeg

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.209 seconds
Powered by Kunena Forum