Közös PC-s karrier II.

More
11 years 11 months ago #111060 by FLegby
Replied by FLegby on topic Re: Közös PC-s karrier II.
Szevasztok!

Jó dolog ez, legutóbb dimettel toltunk ilyet, és hawkz is beszállt egy rövid időre, fasza összefoglalókat is írtunk amikor időnk engedte, vicces volt.
Ha tuduk, akkor részt veszek, de alacsonyak az oddsok :)

FLeg

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago #111091 by dimetrodon
Még a héten ki fog jönni egy új verzió, számos kisebb-nagyobb bug javításával. Ezt még várjuk meg, használjuk inkább azt, ha pont most jön.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago #111179 by dimetrodon
Na, kijött az új Total Pack verzió (1.3), nagyon fasza. Beraktam a dropboxba (TotalPack1_3), vagy letölthető a fórumon.

Arra figyeljetek, hogy adatbázis a legújabb (11-12-es)-t indítsátok és a taktikákat rakjátok originalra. A többi (pl. grafika) ízlés szerint.

A kérdésekben döntöttem, mert nagy véleményáradat nem volt:
1. Csak piacról lehet igazolni. (És persze alkalmanként csak egyet, és magyart.)
2. Megalapítjuk az Herefordi Magyar Focisulit (HMFs), ennek lényege, hogy még a magyarokat is beelőzve minden TRIAL vagy RES játékost játszatni kell. Ha BL-döntő, akkor is. Ha értéke lesz és 5k, akkor azonnal kirúgni, ha több, akkor piacra dobni, kivéve, ha magyar.
3. Bela Lesoharcsa lesz a nevunk.
4. Megtörtént.
5. Ahogy írtam, friss adatbázis. (van remek kereső az 1.3-ban)
6. Posztmegkötés nincs.

Nem a szabályok a lényegesek, hanem a közös játék, csak azért vannak kitalálva, hogy jobban szórakozzunk, nagyobb legyen a kihívás. Ha valami nem világos, főleg az adásvételnél, akkor írjatok, illetve nagyobb vásárlást beszéljünk meg!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago - 11 years 11 months ago #111180 by dimetrodon
Na, akkor elkezdjük!

Az első meccsen Dél-Angliából utazik hozzánk a Aldershot Town együttese, kifejezetten pocsék kerettel. Csak 5 meccset fogok játszani, így az, aki átveszi játszhat a Ligakupában a Middlesbrough ellen. Sok sikert neki :D

A keretet feltöltöttük focisulisokkal. Tele vagyunk mindenféle nemzetből érkező tehetséggel, kiemelném Matty Balotellit, akitől az egyik rajongónk megkérdezte a sajtótájékoztatón, hogy rokona-e az ismert focistának, mire Matty odament hozzá és leharapta a fülét.

Másik nagy tehetségünk Matthew Bogdanovic, aki montenegrói apa és észak-ír anya gyermekeként született a szülők nászútján Máltán, ahol több hónapig maradtak, mert a második nap annyira összevesztek, hogy még helyben le akarták tudni a válást. Matthewt lengyel nagymamája nevelte föl, aki agilisan figyelve a világ fociját arra jutott, hogy sem a montenegrói, sem az az észak-ír válogatottban nem lenne esélye pályára lépni, így folyamodott a máltai állampolgárságként. Ezt postafordultával meg is kapta, kicsit kellemetlenebb volt, hogy egy levél kiséretében:

Tisztelt hölgyem!

Mivel elegünk van már a leveleiből, így a kért állampolgárságot megadjuk

Üdvözlettel: Ugo Misfud Xuereb

és a borítékban a pecsétes papír mellett egy kézzel írtat is talált:

És mivel én vagyok itt a szövetségi kapitány is, előre szólok, hogy sosem fogom beválogatni ezt a tehetségtelen focistát. Már csak azért is, mert nagy hiba volt 35 évesen elkezdenie a játékkal foglalkozni, ez már sértő Máltára nézve!


Mint látható kapustehetség nem érkezett. Így a szabályok szerint a RES/TRIAL után a magyarok jönnek. Ennek szellemében Kovács János kérte el a kesztyűt. Hátulról fogja szaftos magyar káromkodással elrontnai a fiatalok lelkét. (Ha engedi a gép. Ha nem, akkor fiatal és magyar kapus hiányában mégis az érett velszi fog védeni.)

Na, kezdem (de előbb egy fürdetés).
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago #111181 by dimetrodon
Na, az első meccs előtt kiraktam a piacra az 5 legértékesebb játékost. Közben megnéztem, ki van eladó. És Somogyi Csaba 200k-s Fullham kapus! Én nem is tudtam, hogy a valóságban magyar cseréje van Schwarzernak. Azonnal leigazolom.

250k-ért a miénk! Nagyon jó. Akkor én már nem igazolhatok most. Majd az utódom nézze, piacra dobtak-e magyart.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago - 11 years 11 months ago #111182 by dimetrodon
Az első meccs remekül sikerült! Somogyi egyetlen magyarként jól védett, és a 3. percben tőle indult a tetszetős akció, amelynek végén Bolder gusztustalanul, a kapus háta mögött szerezte meg a vezetést, és mint később kiderült, a győztes gólt.

[flash=420,315]www.youtube.com/v/QP40fMH3pC0[/flash]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago #111183 by dimetrodon
Tehát

Hereford - Aldershot Town 1-0
Győztes kezdés, de a fiatalok reménytelensége szembeszökő.

Hereford - Roterham Utd 0-1
Elsősorban a védelem elképesztő lassúsága volt szurkolóink agyvérzéseinek fő okozója. Még a csatárok el vannak a lassúság ellenére a távoli lövésekkel, passzokkal, a védőknél ez nem segít utolérni senkit. Az edző és a játékosok felkészültségét jól példázza a szünetben elkapott beszélgetés:
- Én mondtam, hogy domináljatok! Miért nem domináltatok?
- Mester, tudtuk, hogy valamit kéne, de elfelejtettük mit. Olyan nehéz szó.
- Mester, én emlékeztem, hogy D-betűs!

Végül a második félidőben ugyan domináltunk, ami szép teljesítmény a fogalmat nem ismerő ifistáktól, de gól nem született, mivel a csatárok el sem tudtak rúgni 10 m-ről a kapuig. A 70. percben kérték, hogy gumilabdára váltsunk, ez sajnos valamiért nem teljesült.

A meccs után bejelentkeztek a welsh Ryan Greenért, és 10k-val az ára fölött, 190k-ért elvitték (a szabályok szerint alku nem volt), pedig ő nem is volt a piacon. Ezzel kigazdálkodtuk Somogyi árát.

Külön jó hír, hogy az érdekes nevű Gary Nasri-t el tudtuk küldeni, mert a mindig is sejthető értéktelenségéről pecsétes papír érkezett.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago - 11 years 11 months ago #111184 by dimetrodon
Burton Albion - Hereford
A kirúgott 5k-s miatt végre Kovács tanár úr is pályára léphetett, és oktathatott. És valóban oktatófilmbe való volt, hogy pont ő fejelt mellé egy labdának a 16-oson belül, amit az ellenfél azonnal gólra váltott.
1-0

A meccs után érdekes helyzet alakult ki! A Port Vale és a neves Middlesbrough is bejelentkezett Stefan Stamért, a 200k hollandért, aki valós játékos és nem rokona Jaap Stamnak. A Port Vale 225k-s ajánlata volt a kellemesebb, így nem került a jobb csapathoz, de elihatjuk a pénzt.

Elküldtük a máltait, vissza a nagyihoz és további két angolt és egy újabb velszit. Ez is egyfajta erősítés! A mi szintünkön erős Bradford (500k-s kapus!) ellen így már csak 5 RES-jellegű ballaszt nehezíti a dolgunk.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago #111185 by dimetrodon
Hereford - Bradford
A meccs képén látszott, hogy minőségi javulás van a kisdobosok lassú kisöprésével. A fölény mégis nehezen érett góllá, de végül az érdekes nevű Featherstone bevágta a bevágnivalót. Legértésesebb játékosunk megsérült 4+-ra, nem baj, csak vigyék el, és gyógyítgassák. Rossz hír, hogy nem lehet újabb fiatalt ki herefordolni.
1-0

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 11 months ago #111186 by dimetrodon
AFC Wimbledon - Hereford
Hiába voltunk egyértelműen jobbak, a gól csak nem jött. Ezt fogalmaztam meg éppen, amikor Featherstone 40-ről bevágta. Igaz kétszer pattant a labda a kapu előtt, de kit érdekel!
0-1

A meccs után furcsa ajánlatot kaptunk. Egy 150k-s játékosunkért adtak volna 80k-t + egy 75k-s játékost. Mivel angol volt a felajánlott is, így nem fogadhattuk el. Ráadásul a PC-s verzióban erősen limitált, hány játékost lehet egy szezonban eladni. Balotellit végre kirúghattuk.

Viszont érdkes esemény! Neil Gomis, RES-es játkos értéke 15k lett! Mivel még van bőven drágább külföldi, így ő nem kerülhet a piacra. Viszont mint iskolánk növendéke, amgí el nem viszik kötelező játszatni! (Hacsak nem sértült.)

Ja, a meccs után egy pillanatra az ezüstérmes helyen álltunk! 3-2-es gólaránnyal! : D

A köv. posztban átadom a karriert. : )

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.788 seconds
Powered by Kunena Forum