Wspominki, nostalgia, rozrzewnienie

More
9 years 7 months ago #125636 by yesiu
Jako, że najprawdopodobniej od września wrócę do ligi (pytanie tylko na jak długo :D) zebrało mi się na swosowe wspominki, którymi zaspamowałem dosłownie cały kanał oraz ircowy priv Loozaka. Konkluzja jest prosta: należy założyć temat, tak aby osoby postronne nie cierpiały podczas czytania moich słowotoków. Zachęcam również innych do wrzucania, screenów, logów czy co tam macie ze starszych swosowych czasów (jestem ciekaw tak w ogóle czy ktoś ma zapisaną tabelę wszechczasów, która zaginęła wraz ze śmiercią sensiblesoccer.pl. I w ogóle co się stało z ss.pl?). Ja co prawda od swojej swosowej młodości zdążyłem zmienić komputer, ale byłem na tyle przezorny, że logi i inne sobie zostawiłem. Tak więc na początek, żeby rozkręcić temat skriny:

Na pierwszy ogień idzie jeden z prima aprilisów, gdzie Cinek w przypływie dobroci porozdawał wszystkim opa, a Bobbie wyjaśnia dlaczego Cinek siedzi na dwóch nickach: i.imgur.com/2vLwuua.png

Tutaj z kolei zostały uwiecznione narzekania na nieaktualny topic na kanale. Skończyło się na tym, że wziąłem sprawę w swoje ręce i spełniłem prośbę jednego z użytkowników: i.imgur.com/jcJKpo4.png

Nigdyś Ryszard F. ps. Fryzjer trzymał polską ligę w garści a że ryba psuje się od głowy to korupcja dotarła także do polskich rozgrywek Sensible Soccer. Jednym słowem: jeden z najlepszych wkrętów prima aprilisowych w historii polskiego swosa. Kto został nowym prezesem i zaczął wymagać gry w mundurkach dowiecie się z tego topicu: www.sensiblesoccer.de/forum/index.php?to...50.msg38648#msg38648

Jednak losy polskiej sceny to nie tylko śmiech, ale także afery i aferki. Tutaj możecie przeczytać jak można zarobić dwumiesięcznego bana w najbardziej idiotyczny sposób: www.sensiblesoccer.de/forum/index.php?topic=6244.0

W odmętach swojego komputera odnalazłem również artykuły ze starej strony sensiblesoccer.pl które pisałem wraz z innym graczem (Domenechu) na rozpoczęcie i zakończenie sezonu.

pokazywarka.pl/fanb6w/ -- tutaj artykuł przedsezonowy z 3 ligi C z niepamiętam kiedy :D. Los zestawił ze sobą takie tuzy SWOSa jak Dior czy Romaneq a także takie barwne postacie jak Gutek czy OliUstka

pokazywarka.pl/h68qmo/ -- tutaj również artykuł przedsezonowy, tym razem maj, 3 liga B. Jak można się dowiedzieć z tej krótkiej analizy, w maju skrzyżowały się losy takich sław jak Dior oraz mojej nieskromnej osoby. Dodatkową gratką jest obecność w tych rozgrywkach Sanka. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że to jego debiutancki albo jeden z pierwszych sezonów. Z tego co pamiętam to chyba ja miałem okazję grać z nim pierwsze mecze online i ogólnie wprowadzać w świat w swosa. Oczywiście od strony technicznej, bo jeśli chodzi o samą grę to od początku karcił mnie niemiłosiernie jak ojciec krnąbrnego syna :D.

pokazywarka.pl/7320p0/ -- a tutaj artykuł posezonowy z powyższej ligi wraz z małymi zestawieniami. Dowiecie się m.in. kto rozgromił całe towarzystwo a także kto zawiódł najmocniej. Jednak największym zaskoczeniem dla mnie osobiście było moje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych defensorów. Biorąc pod uwagę moje umiejętności gry w obronie jest to po prostu komiczne ;).

pokazywarka.pl/fv3t1p/ -- tutaj również maj, tym razem 3 liga C, jedna z dokładniejszych analiz przedsezonowych. Tradycyjnie można się dowiedzieć kilku rzeczy, m.in. kto z tego grona cechuje się największym uporem w osiągnięciu danego celu a także którzy gracze z tego grona preferują joysticki (fetysz kontrolerów wskazuje jednoznacznie, że autorem tego artykułu jestem ja ;)). Bardziej znani gracze, którzy brali udział w tych rozgrywkach to Ruichi, Darecki oraz Tomasz82, którego kojarzę z jednej wypowiedzi na kanale, gdzie przyznał się do jazdy samochodem w stanie odurzenia alkoholowego :D.

pokazywarka.pl/hk8u1d/ -- podsumowanie powyższych rozgrywek wraz z dokładnymi klasyfikacjami i statystykami. O tym kto pławił się w glorii chwały a kto musiał przełknąć gorycz porażki dostając 19 razy w cymbał dowiecie się z linka obok.

pokazywarka.pl/cd05hk/ -- krótki artykuł posezonowy z 3 ligi A a w środku pasjonujące informacje pokroju kto został nazwany jedną z najjaśniejszych postaci na kanale a także kto został królem remisów. Z w miarę aktywnych graczy, którzy grali wtedy w tych rozgrywkach jest tylko Dior.

pokazywarka.pl/nz7rlb/ -- no i na koniec 3 liga A z kiedyśtam. Ciekawostką może być fakt, że występował w niej powracający do rozgrywek Lobo, jeden z niewielu przypadków, gdy ten gracz występował na tak niskim szczeblu ligowym. Ponadto w tych rozgrywkach wylądował legendarny Bumer a także brat Ruichiego - Rachfus.


Poszperałbym chętnie w logach kanału, bo było sporo ciekawych dyskusji i pomniejszych aferek, ale niestety - plik .txt z #sensible.pl zajmuje u mnie 38 megabajtów. Notatnik się zacina, a Word z trudem otwiera (było ponad 6 tysięcy stron i jak już myślałem że to koniec to po zjechaniu na dół cały program się zaciął :D). Tak czy inaczej miłego czytania jeśli w ogóle ktoś to przeczyta.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 7 months ago #125637 by olesio
@yesiu: chce Ci się czytać logi jakie mam? Proszę bardzo, daj znać gdzie wrzucić linka do paczki z logami, to będziesz miał od default_#sensible.pl_20070907.log do teraz. Nazwy plików ujednolicone. Ponieważ kiedyś logowała mi to sesja na BitchX, a od ponad chyba dwóch lat loguje mi to ZNC na płątnym koncie shellowym na mydevil.

Niestety jednak, od bardzo dawna logi z kanału polskiego, to głownie join/part/mode change i komunikaty quote od bota. Czasy ożywionych dyskusji już dawno przemineły.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 7 months ago #125638 by yesiu
Nie wiem czy mi się chce, ale chętnie poczytałbym swoje tylko nie wiem jak się do nich dobrać :D. Włączyłem ten swój plik w wordzie i mi pokazuje 10 tysięcy stron i nadal idzie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 7 months ago #125639 by Loozak
Czytałem , teraz w Tobie nadzieja ,żeby tych wszystkich ludzi ściągnąć tu z powrotem :)
Czekamy !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 7 months ago - 9 years 7 months ago #125643 by olesio
@yesiu: ja polecam do przeglądania logów użycie dawmorych: ConEmu do wywołania na pełnym ekranie po jego ustawieniu konsoli, w której otwarty będzie FAR. Używanie Worda czy Notatnika do czytania plików z możliwym innym znakiem końca linii niż Windowsowy, to nieporozumienie. Jest mnóstwo podglądaczy i edytorów lepszych do tego. Ja z przyzwyczajenia używam tego z FAR a, bo dla mnie jest to czytelniejsze. Zaprzęganie Worda do nie *.doc ów, to tak jakbyś chciał dokonywać obliczeń nie w Kalkulatorze czy Excelu, a rysował sobie kreski w paintcie i później je liczył żeby policzyć jakąś sumę itd.

Stworzyłem sobie do tego celu przydatny loader dołaczony wraz z zainstalowanym FAR em na: olesio.eu/far3_installed.rar Plik *.reg do łatwego ustawienia ConEmu tak jak u mnie, jest na olesio.eu/conemu_vanilla_olesio_settings.reg ogólnie logi najlepiej sobie przeglądać pod Total Commanderem. Wbudowana pokazywrka po zmianie koloru z oczojebnego białego na jakiś błękitny albo czarny i zielony tekst powinno wystarczyć.

Ewentualnie pod Total Commanderem w opcjach i zakładce Edycja/Widok ustawić sobie:
Dla podglądu zewnętrzny program z poleceniem (oczywiście ścieżke może mieć inną:
C:\PROGRAM FILES\FAR\far_loader.exe -view  %1

A dla edycji pod F4 (tutaj też ściezka do wypakowanego FAR a ode mnie może być inna:
C:\PROGRAM FILES\FAR\far_loader.exe -edit  %1

Jedyne co można zmienić w ustawieniach ConEmu to ewentualnie liczba kolumn do wyświetlenia jeżeli masz znacznie inną roździelczość od mojej 1440x900.

P.S.: co do ściągania starej ekipy. Można próbowac. Najwyżej znowu Root_PL będzie uważał każdego - w tym szczegołnie mnie - kto potrafi coś poza włączeniem komputera i wejściem poprzez mIRC a na QuakeNet za hackera :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.191 seconds
Powered by Kunena Forum