losowa randomowość gry

More
5 years 10 months ago #139309 by Pshemsky
Witam wszystkich.
Zastanawia mnie to już od czasu kiedy zainstalowałem SWOS a na kompie i rozegrałem kilka pierwszych gier. A więc jak to jest z tą całą losowością Sensible a? Czy to jakiś algorytm sprawia że w jednym meczu wchodzą prawie wszystkie strzały a w następnym człowiek próbuje na kilkanaście sposobów i bramkarz wszystko łapie. Czy naprawdę ma znaczenie mecz rozgrywany home/away, czy może to jedna z tych miejskich legend? Czy rzeczywiście wpuszczenie szmaciulaka przez bramkarza sprawia iż prawdopodobieństwo strzelenia mu kolejnego farciarskiego gola jest większe ? Czy istnieją jakieś współczynniki mające realne znaczenie w grze PvP i odbijające się na zdolnościach lub złym dniu pana goalkeeper a ? ;)
W żadnym wypadku nie staram się usprawiedliwić swoich zdolności (a raczej ich braku), próbuje jedynie skumać czy ta gra (zaskakująca mnie prostotą swojej złożoności) ma dodatkowe bonusy, które pozwolą na lepsze zrozumienie tego co w mym mniemaniu jest 100% randomem :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 10 months ago #139315 by cinek
Replied by cinek on topic Re: losowa randomowość gry


Zastanawia mnie to już od czasu kiedy zainstalowałem SWOS a na kompie i rozegrałem kilka pierwszych gier. A więc jak to jest z tą całą losowością Sensible a? Czy to jakiś algorytm sprawia że w jednym meczu wchodzą prawie wszystkie strzały a w następnym człowiek próbuje na kilkanaście sposobów i bramkarz wszystko łapie. Czy naprawdę ma znaczenie mecz rozgrywany home/away, czy może to jedna z tych miejskich legend? Czy rzeczywiście wpuszczenie szmaciulaka przez bramkarza sprawia iż prawdopodobieństwo strzelenia mu kolejnego farciarskiego gola jest większe ? Czy istnieją jakieś współczynniki mające realne znaczenie w grze PvP i odbijające się na zdolnościach lub złym dniu pana goalkeeper a ? ;)
W żadnym wypadku nie staram się usprawiedliwić swoich zdolności (a raczej ich braku), próbuje jedynie skumać czy ta gra (zaskakująca mnie prostotą swojej złożoności) ma dodatkowe bonusy, które pozwolą na lepsze zrozumienie tego co w mym mniemaniu jest 100% randomem :D

swos.pl/university/bliszka/3.taktyka.pdf pkt 6 słowo klucz Hipoteza :-) Pewnie jakieś ziarnko prawdy w tym jest.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 10 months ago #139316 by Blazej_Bdg
Ja bym stawiał na delay w grze online. Przy 3-4 framach jak się gra na styk to widać dużą różnicę przy odbiorze piłki, pewnie ten sam wpływ jest przy strzałach. Offline nie pamiętam żeby ktoś poruszał ten temat :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 10 months ago #139380 by sanek
Replied by sanek on topic Re: losowa randomowość gry
Przecież w tej grze nie ma farciarskich goli ;)

Jak robisz wszystko wedle zeszytu, to nie ma opcji abyś nie strzelił gola.

Wszystko to mity, a to o czym Błażej pisze to insza inszość...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 10 months ago #139382 by dior
Replied by dior on topic Re: losowa randomowość gry
Pojęcia nie mam, ale biorąc pod uwagę czasy, w których powstawał algorytm, to raczej wszystko jest losowe. Wydaje mi się, ze to działa przy każdej interwencji gk niezależnie. Po prostu, raz na jakiś czas możesz mieć kumulację (same obrony albo same gole), ale to tylko przypadek...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 10 months ago #139512 by Pshemsky
Chyba skłaniam się najbardziej w kierunku tego co napisałeś Dior - ta teoria kumulacji. Rzeczywiście czasem zdarza się festyn goli albo bramkarz na kosmicznym kacu. Taki piłkarski lotek - żeby pokerem tego nie nazywać. Przestaje już w to wnikać. Biorę na klatę co przychodzi i po prostu gram :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
5 years 10 months ago #139517 by Intermario
Moim zdaniem przy bramkach losowości tak dużej nie ma (ale pewna jest), ale już wślizgi i odbiory piłki to pełna losowość z naciskiem, że masz większa szansę na odbiór z wyższymi parametrami gracza. Jednak to nie handicup jak w Fifie, a po prostu losowanie z mniejszym lub większym prawdopodobieństwem.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.210 seconds
Powered by Kunena Forum