Dedykowany serwer dla Polaków do gry w SWOSa.

More
16 years 6 months ago - 16 years 6 months ago #29526 by olesio
Witam. Jak pewnie wiecie arena, bude i teraz na dodatek rzlx padły i ciężko jest znależć serwer do gry,
więc ponawiam nie rozstrzygnięty kiedyś temat. Czy i ile miesięcznie bylibyście w stanie zapłacić żeby
utrzymać dedykowany server dla swosa? Ja póki co sprawdzalem na www.home.pl cennik i on raczej ze
wzgledu na wysokie ceny odpada. Na allegro jeszcze nie szperałem ale Silber podał mi link do aukcji na:
allegro.pl/item261028985__serwery_kylos_..._dedykowany_vps.html i tutaj oferta
jest bardziej korzystna, ale jednak mimo wszystko miesięczny koszt takiego serwrera raczej nie zejdzie
poniżej 200 zł. Chyba że macie jakies znajomości w firmach hostingowych lub macie jakieś doświadczenie
w korzystaniu i kupowaniu serwera dedykowanego to piszcie gdzie można znaleźć ciekawe cenowo oferty?
Ja póki co zalatwilem nam serwer na 10 osób u kumpla w firmie w której On pracuje, ale jest to niestety
rozwiązanie tymczasowe i tylko dla Polaków, dlatego prosze nie przekazywać tego adresu dla ludzi z poza
Polski na #sensible. Szczegółowy adres jest póki co w topicu na #sensible.pl - to tyle, czekam na Wasz
odzew co sądzicie o zrzutce na serwer tylko dla polskiej społeczności SWOSa i jakies linki do ofert.
Myśle że nie potrzeba nam niczego poza jednym adresem IP, dostepem do linuxa poprzez ssh, działającego
screena (polecenie do odpalenia serwera w tle) i na serwer na dysku wystarczy dosłownie nawet 1 MB, a
przepustowość - według cinka - wystarczą 2 megabity i mi się też tak wydaje a transfer będzie poniżej 1 GN.
Edit: w miare tani jest serwer www.ovh.pl/produkty/kimsufi.xml ale nie wiem czy pójdzie u nich serwer
kaillery, bo oni maja w ofercie wiele systemów, w poniedziałek postaram sie zadzwonić i popytać na infolinii.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29541 by dzem
mam pewna propozycje, ale poniewaz nie znam sie tym zagadnieniu, to prosze o wypowiedz kogos kto juz mial przyjemnosc z umieszczaniem reklam na swojej stronce;-)

po bardzo pobieznym poszperaniu w google, znalazlem cennik, ze reklama na stronce o jakichtam rozmiarach kosztuje miesiecznie 30zl/1000 odslon. Ten cennik chyba dotyczyl zlecenia na umieszczenie takiej reklamy, wiec podejrzewam, ze jesli my bysmy ja hostingowali to byloby mniej - powiedzmy 20zl miesiecznie (sprawdzi to ktos?).

zalozmy ze 30 bardzo aktywnych graczy, ktorzy mogliby poswiecic jakis czas codziennie na klikanie (nawet podczas obecnosci na ircu, nie jest to jakis wielki problem).
Problem polega na tym, ze nie wiem czy tych odslon nie liczy sie z jakimis ograniczeniami, tzn: jedno IP tylko raz dziennie lub raz na godzine, lub w ogole tylko raz:)
Poza tym osobno liczy sie chyba klikniecie na baner, ktore oczywiscie tez mozemy wykonac;-)
To jest miejsca do popisu dla kogos kto sie na tym zna.

Myslalem oczywiscie o ss.pl.
Proste wyliczenia:
5 - klikniecia na osobe dziennie
30 - aktywni gracze mogacy klikac 5 razy dziennie
30 - ilosc dni w miesiacu:D

5x30x30=4500 odslon miesiecznie.

Jesli dodac do tego graczy, ktorzy klikaliby sporadycznie oraz tych cierpiacych na bezsennosc to mysle ze 5000 odslon mozemy dodac do obecnej ogladalnosci strony.

5000 odslon to 100zl. Polowa z sumy, o ktorej wspomnial olesio. A jak wiadomo połÃ³wki nie mają zwyczaju leżeć na ulicy:)

Teraz prosze o sprowadzenie mnie na ziemie;-)











Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29542 by dzem
heh, tak sie sklada, ze akurat wszedlem na bash.org, i trafilem na to czego szukalem:D

cena za 1000 odslon to ok. 4zł.. przynajmniej tyle sobie policzyli. 5 razy mniej niz ja zalozylem wiec troche wtopa.

W kazdym razie prosze o wypowiedz kogos kto sie na tym zna. Byc moze potencjal 30 osob klikajacych w to czy owo da sie jakos wykorzystac w sieci?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29544 by MaroJ
Nie mialem w planach nigdy na sensiblesoccer.pl umieszczac reklam i czerpac zyskow z hobby, wrecz przeciwnie, zawsze sie dokladalem z wlasnej kieszeni na domene i hosting.

Z wlasnego doswiadczenia znam reklamy google. Jest to skomplikowany system platnosci, cena klikniecia waha sie od wielu czynnikow i potrafi byc z przedzialu od 0,01$ do 0,30$ Przy takiej liczbie odslon jaka mamy na stronie (okolo 150 osob dziennie) proba z takimi reklamami zalezalaby od dyscypliny klikajacych, jezeli kazdy klikalby w reklamy regularnie co np.: drugi dzien (te same osoby nie moga za czesto klikac bo grozi to banem reklam i nici z kasy) to moglibysmy cos uzbierac, ale po wynikach statystycznych jakie mam na innej stronie, to byloby mega osiagniecie zarobic na reklamach w miesiac tyle, zeby oplacic serwer, aczkolwiek nie jest to niemozliwe.

Jesli ktos zna inne systemy reklamowe i ma jakies doswiadczenie to niech sie wypowiada.

Wiec pytanie do Was, chcecie aby takie reklamy sie pojawily?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29545 by Tomplus
MaroJ ma racje.
Nie po to tworzymy swoje serwisy Sensiblowe aby na nich zarabiać.
Wszak nie każdy ma na tyle kasy aby opłacić serwer, ale zawsze coś się znajdzie.
Każda odsłona strony, to moze być nawet odświeżenie www, dlatego 4zł jest za tydzien odsłon na bashu.


DEDYKOWANY SERWER:
ss.pl aktualnie stoi na serwerze RedHiney a i gdyby nie był to komputer na którym również pracuje to można było by grać.

Szukając serwera do kupienia trzeba spojrzeć na kilka rzeczy:
- jakim łączem posługuje się usługodawca
- jaki transfer udostępnia
- CZY usługodawca umożliwia doinstalowania oprogramowania (w tym wypadku Kaillery) lub ma się dostęp do tzw. Shella aby móc samemu zainstalować
- GDZIE STOI SERWER ! (Nie które firmy - te polskie też - stawiają serwery np. w USA)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29546 by MaroJ
W tym topicu nie wymadrzamy sie cos powinien miec serwer, tylko co robimy zeby sobie go zalatwic, wiec nie popisuj sie znowu jaki to znawca jestes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #29547 by Intermario
Nalezy spytac Miche, bo przeciez ostatnio na ss.de pokazuja sie reklamy poprzez otwarcie okienka ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • mp3fan
  • mp3fan's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 4 months ago #32819 by mp3fan
a teraz w dobie P2P nie łatwej by było tak grać? Przecież jest dużo łatwiej i szybciej. Przynajmniej mi się tak wydaje. Co o tym sądzicie?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #32859 by cinek

a teraz w dobie P2P nie łatwej by było tak grać? Przecież jest dużo łatwiej i szybciej. Przynajmniej mi się tak wydaje. Co o tym sądzicie?

Zobacz datę ostatniego posta :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • mp3fan
  • mp3fan's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 4 months ago #32961 by mp3fan
October..skąd mam wiedziec który to miesiac :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.273 seconds
Powered by Kunena Forum