Re: Na jakiej taktyce grasz i dlaczego?

More
15 years 9 months ago #46151 by yesiu
Tak jak w tytule :). Ja najpierw zacząłem grać 433 bo było najłatwiej zdobyć bramkę (jednym sposobem tylko grałem :D). Potem zacząłem grać 442 aż do dziś. Zawodnicy się dobrze ustawiają pod mój styl gry no i czasem można fajnie skontrować. Przyznam się, że próbowałem na innych taksach grać, ale mi nie podchodziły :p. A to zawodnik gdzieś daleko itd. Zachęcam do wypowiadania się :).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 9 months ago #46165 by paczek
Hmmmm...

Najpierw 3-4-3 ;) Dużo goli strzelania, ale ciężko było w obronie ;) potem przechodziłem przez 3-5-2, a teraz gram 4-4-2 ;D i widać efekty ;]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • VirgoPL
  • VirgoPL's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 years 9 months ago #46267 by VirgoPL
Replied by VirgoPL on topic Re: Na jakiej taktyce grasz i dlaczego?
Sweep -- 4-3-3 -- 4-4-2

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 9 months ago #46307 by dior
Sweep, wg mnie najlepiej wyważona taktyka . Jej zaletą jest brak wyraźnych luk pomiędzy formacjami i łatwość wykorzystania bocznych pomocników. W ataku pozycyjnym ładnie wychodzą do piłeczki. Wadą jest ustawienie obrońców przy stracie piłki w środku pola. Wtedy niestety skrajni obrońcy zwykle nie biorą udziału w grze - mają do pokonania zbyt duży dystans, brakuje także wsparcia efensywnego pomocnika. Obrona opiera się wtedy na dwóch środkowych obrońcach. Taktyka dla graczy, którzy starają się rozgrywać niekonwencjonalnie. Jeśli ktoś potrafi grać bardzo ofensywnie, to raczej sweep nie dla niego przeznaczony... Najlepiej się sprawdza, gdy mamy do dyspozycji w miarę szybki skład z solidną drugą linią (Ajax, Brazil, Barca...), a gry nie opieramy tylko na ruchach dwóch supernapastników (tak się zwykle gra Realem)...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 9 months ago #46319 by lobo
3-4-4 na samym pocztku i styl podobny do Foki.

Na offlinie podgladnelem kiedys kogos i bardzo spodobal mi sie jego styl z dwoma ustawionymi w jednej lini napastnikami. W obronie niezbedny jest drugi bramkarz , libero stad 5-3-2.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 9 months ago #46325 by Foka
3 4 4 :D haaa to już wiem czemu Ci tak dobrze szło granie ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 9 months ago #46329 by lobo
LOL

Tak to jest jak sie w pracy pisze posta i maila jednoczesnie. ;D

3-4-3 oczywiscie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 9 months ago #46343 by dzem
Wasze posty moga to zmienic, ale do tej pory od zawsze bylo to 442
uzasadnienie? gram 442, bo gram 442. wbrew pozorom to nie odpowiedz na odwal:D

znam na pamiec ustawienie zawodnikow i ich zachowanie - to jest moim zdaniem wazniejsze niz wiele innych czynnikow. Oczywiscie do pewnego momentu. Bo jesli gra sie z rownorzednym przeciwnikiem, to takie elementy jak brak drugiego bramkarza, czy niesymetryczne ustawienie napastnikow okazuja sie decydujace.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • japa13
  • japa13's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 years 9 months ago #47337 by japa13
Replied by japa13 on topic Re: Na jakiej taktyce grasz i dlaczego?
Ja też gram 4-4-2 dla tego że dobrze ustawiają się napastnicy oraz inni gracze dzięki temu mogę strzelać przepiękne bramki z daleka bo jest latwo dobić piłke w przypadku gdy nie wpada ona bezpośrednio do bramki. A co do obrony to nie jest tak źle bo zawsze mam zawodnika którym mogę się bronić :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 years 1 month ago #60718 by bobbiebobras
5-2-3 od samego poczatku mojej kariery w swosa :) poczawszy od amigi az do teraz ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.197 seconds
Powered by Kunena Forum