Re: Problem z przeisem regulaminu "przerwany mecz"

More
16 years 4 months ago - 16 years 4 months ago #33331 by Uncle Sam
Witam, chciałbym założyć dyskusję na polskim forum sensibla na temat pewnego przepisu w regulaminie gier swosa, który dotyczy sytuacji, gdy dojdzie, z jakiejś przyczyny do przerwania meczu. Obecnie najbardziej kontrowersyjna część tego punktu mówi, że w wypadku jeżeli mecz zostanie nagle zerwany w drugiej połowie, to kończy się go grając całą jedną połowe, zaczynając od wyniku, jakim zakończyła się pierwsza połowa tego przerwanego meczu. Przkład: A gra z X, do przerwy jest remis 0:0, w drugiej połowie A prowadzi 4:0 i mecz zostaje przerwany w skutek disconnect w 80 minucie. Zgodnie z przytoczonym powyżej punktem regulaminu, A i X powinni powtózyć cała drugą połowe od stanu 0:0. Moim zdaniem jest to rażąco niesprawiedliwe dla pana A, z tego tytułu może dojść nawet do nieprzyjemnych, dwuznacznych sytuacji. Dlatego postanowiłem założyć ten topic na forum i usłyszeć co WY o tym sądzicie. Foka oświadczył, że chętnie przyglądnie się Naszym propozycjom i jeżeli większości uda przyjąć się jakiś ciekawy projekt to się zastanowi nad tym, czy nie uczynić go oficjalną częścią regulaminu ss.pl.

W mojej opinii powinno to wyglądać tak, iż w każdym przypadku przerwania meczu, gra powinna być wznawiana od stanu (wyniku) jaki widniał w momencie rozłączenia. Czas spotkania winien wynościć tyle ile pozostało do końca meczu w momencie jego przerwania. Przykład 1: A gra z X. Pan A prowadzi 2:0, mecz zostaje przerwany w 10 minucie. Panowie wznawiają gre od stanu 2:0 dla A i rozgrywają 80 minut. Przykład 2: A gra z X. Do przerwy remis 0:0. W drugiej połowie A prowadzi 4:0. Mecz zostaje przerwany w 60 minucie. Panowie rozgrywają mecz od stanu 4:0 dla A i grają tylko 30 minut, a nie tak jak to jest teraz całą połowe i to od stanu z końca pierwszej połowy.

Zatem co o tym sądzicie, proszę o wyrażenie Waszej opinii na ten temat wraz z propozycjami rozwiązania tego problemu. Pozdrawiam

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33333 by lobo
Podobna dyskusja toczyla sie juz jakis czas temu.

forum.sensiblesoccer.info/index.php?topic=2331.15

Osobiscie nie lubie dogrywanych meczow i kiedy to tylko mozliwe staram sie grac od nowa.

Jednak za najsprawiedliwsza metode uwazam doprowadzenie do takiego samego wyniku jaki byl w momencie wystapienia problemu (nie musi byc np 5-3, wystarczy 2-0, wazna jest roznica bramek) i grania meczu od minuty w ktorej wystapil problem.

Tak zrobilismy we wczorajszym PP z Rootem i nikt nie byl poszkodowany.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33335 by cinek

W mojej opinii powinno to wyglądać tak, iż w każdym przypadku przerwania meczu, gra powinna być wznawiana od stanu (wyniku) jaki widniał w momencie rozłączenia.

Z tym się zgodzę już kiedyś coś takiego proponowałem.

Czas spotkania winien wynościć tyle ile pozostało do końca meczu w momencie jego przerwania. Przykład 1: A gra z X. Pan A prowadzi 2:0, mecz zostaje przerwany w 10 minucie. Panowie wznawiają gre od stanu 2:0 dla A i rozgrywają 80 minut.

Tutaj nie mogę się zgodzić może doprowadzić taki zapis do jeszcze większych nieporozumień i czy obowiązkiem gracza jest patrzenie na zegarek w czasie meczu? a jeśli padnie bramka w 10min gry a sędzia uzna, że była to 11min gry?

Moja propozycja wg mnie najbardziej rozsądna. Jeśli mecz zostanie przerwany w 1 połowie wynik z przed rozłączenia dogrywka 90min, jeśli w 2 połowie wynik z przed rozłączenia dogrywka 45min.

Oczywiście są minusy takich rozwiązań moze dojść do nadużyć.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33337 by Foka
Dodam ze swojej strony, że jeśli uda się ustalić jakieś konretne rozwiązanie będzie ono obowiązywało w lidze pl od nowego sezonu !!
Ja się nie wypowiadam, bo kto mnie zna wie dobrze, że dla mnie nie jest to żaden problem.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33341 by Uncle Sam

Moja propozycja wg mnie najbardziej rozsądna. Jeśli mecz zostanie przerwany w 1 połowie wynik z przed rozłączenia dogrywka 90min, jeśli w 2 połowie wynik z przed rozłączenia dogrywka 45min.


Ale czy uważasz, że w przypadku gdy A prowadzi np 2:0 z X i w 80 minucie mecz zostanie przerwany, sprawiedliwe będzie dla A, żeby grać całą drugą połowę? To jest prezent dla tego, który przegrywa w meczu, otrzymuje wtedy dodatkowy czas gry. Można by ewentualnie, faktycznie zaproponować rozegranie czasu pozostałego do końca przerwanego meczu + od 5 min do 10 minut dodatkowego czasu w ramach rekompensaty za np przerwaną akcję, tego który przegrywa.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago - 16 years 4 months ago #33344 by paczek
Ja jestem za tym żeby dogrywać mecze, ale w takiej formie.:
Jeżeli w 30 minucie wynik byłby np. 2:0 to zaczynamy cały mecz od nowa z wynikiem 2:0.
Jeżeli w 80 minucie nastąpi lost connect i jest np. 3:2 to zaczynamy grać jedną całą połowę z wynikiem 3:2.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33354 by Geese
Dołączę swoje 3 grosze.
Jeśli mecz został przerwany np w 75 minucie a wynik był np 3-0 dla pana A (przypuśćmy, że po 1 połowie było 0-0). Powinno się zagrać całą jedną połowę przy czym gramy od wyniku 3-0. Tak moim zdaniem jest najbardziej sprawiedliwie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33382 by Uncle Sam
Wszyscy jak narazie jesteśmy zgodni co do tego, że powinno grać się od wyniku jaki widniał w momencie przerwania. Moim zdaniem natomiast, tak jak to wcześniej napisałem niesprawiedliwe jest granie całej połowy gdy mecz został przerwany np w 75 minucie, czy w jakiejkolwiek innej. Optowałbym raczej za propozycją Lobo. Czyli doprowadzenie do wyniku jaki był w momencie przerwania (ważna różnica bramek) i wznowienie gry od czasu przerwania. Ewentualnie od 5 do 10 minut wcześniej w ramach dodatkowego bonusu (Przykład : Mecz A i B zostaje przerwany w 75 Minucie, Panowie wznawiają gre w ramach bonusu czasowego od 70 minuty) . Przy czym akcja byłaby wznawiana np rzutem piłki z Autu na połowie gdzie przerwano gre, przez tego, który wówczas był przy piłce. Lub oczywiście jeśli był wówczas rzut rożny , to od rzutu rożnego. Jeśli faul to także od rzutu z autu. Jeśli karny to gol (bo i tak jest 99%, że padnie bramka).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33385 by GumisKce
Post słuszny. Ja tak zawsze gram jeśli mnie rozłączy. Myślę że wielu z Was też praktykuję ten sposób bo jest on najbardziej sprawiedliwy dla obu stron. Więc optuje za tym by wcielić to do regulaminu

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 years 4 months ago #33386 by szczepan
dla mnie powtorzenie meczu od 0:0 jest dobrym wyjsciem, choc jesli ktos prowadzil zanim nas rozlaczylo i widze, ze temu komus zalezalo na tym wyniku, to proponuje gre od nowa(pelny mecz) plus koncowe doliczenie rezultatu z przerwanej gry. sprawdza sie calkiem niezle i nie ma problemu z patrzeniem na to, ktora byla polowa czy minuta itp.
a ze moze nie jest to idealne rozwiazanie?
coz, zycie;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.272 seconds
Powered by Kunena Forum