Re: taktyki w lidze

More
16 years 1 month ago #39253 by ruichi
taktyki w lidze was created by ruichi
Wystarczyło, że nie było mnie parę dni i już biją gromy wokoło:P dobrze, że istnieją logi i można sobie wszystko szybko przyswoić. Szkoda, że postawiono mi gdzieś po drodze zarzut, że zgadzam sie na wszystko co mi się zaproponuje ;), no ale nie będę tego komentował. Zamiast tego poproszę wszystkich zainteresowanych, żeby wypowiedzieli się zadane poniżej pytanie - jak zwykle - za i przeciw i dlaczego tak, a nie inaczej. Posty obrażające kogoś i poniżej poziomu:D będą usuwane, a autorzy ścigani ;) - proszę więc o konkrety. Sprawa jest następująca:

-- Czy w lidze (pierwszej i drugiej) powinny być dozwolone niestandardowe taktyki, czyli stworzone przez graczy??? --

Parę faktów:

Dotychczas, jako JEDYNA liga mieliśmy w regulaminie zapis, że można grać wyedytowanymi przez siebie taktykami, ale tak naprawdę większość z nas traktowała to z przymrużeniem oka ostatnimi czasy i jeśli ktoś rzeczywiście się zgodził, wtedy gra taka się odbywała. Poza naszą ligą taktykami takimi gra się w Super ASL i ASL 2. W pozostałych ligach, w tym rozgrywkach międzynarodowych ISSF taktykami się nie gra. Oczywiście taktykami gra też się w turniejach OFFLINE. Taktykami wyedytowanymi grało się sporo wcześniej, to trzeba dodać.

Jakie moim zdaniem są za i przeciw?

+ jest taka opcja, więc czemu z niej nie skorzystać
+ większa zabawa, bo można pogłÃ³wkować nad swoje jedyną, najlepszą i niepokonaną taktyką
+ przydatność w ASL1,2 i turniejach OFFLINE - doświadczenie w lidze procentuje

- małe szanse wygrania jeśli nie ma się swojej taktyki (kto grał np z sasymaradona ten wie o czym mówię - cienki bez taktyki, cięęęężko z nim grać z taktyką)
- trzeba posiedzieć nad taktyką, wiem, że nie wszystkim się chce (no ale to argument indywidualny)
- nikt poza nami tak nie gra, więc nawet ooo, puchary europejskie i cupy towarzyskie gra się normalną taktyką

Oczywiście nie wątpię, że podacie mi więcej powodów za i przeciw (mam nadzieję). Czekam na opinie do końca miesiąca.

The topic has been locked.
  • VirgoPL
  • VirgoPL's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
16 years 1 month ago #39254 by VirgoPL
Replied by VirgoPL on topic Re: taktyki w lidze
TAKTYKOM MÓWIĘ NIE!!! :)
taka jest moja opinia od paru lat
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago - 16 years 1 month ago #39260 by Foka
Replied by Foka on topic Re: taktyki w lidze
Taktyki są opcją dostępną w grze, więc każdy ma prawo z nich korzystać. Przecież równie dobrze, ktoś może się przyczepić, że jeden gra Brazylią, a drugi Realem. Tylko skoro w edit custom jest to dostępne, to z tego korzystamy. Twórcy gry dali 8 (chyba) miejsc na własne taktyki. Nie widzę problemu by się im sprzeciwiać. Każdy z nas ma prawo zrobić własną taktykę. Nic nie stoi na przeszkodzie. I tak większość z Was siedzi na kanale po kilka godzin więc przeznaczyć dwie godziny na zrobienie taktyki nie powinien stanowić problemu. Nieprawdą jest, ze taktyka to 8 obrońców. Bo jak by się ktoś przyglądnął i zaczął oglądać taktyki dokładniej od środka, zobaczył by, że gdy drużyna jest w ataku często na tyłach ustawiony jest tylko 1 obrońca. Nie prawdą jest też, że przeciwko taktyką nie da się grać. Kiedyś, gdy każdy mecz grałem na taktykach często przegrywałem z tymi bez taktyk. Zresztą szczerze powiedziawszy argument o 8 obrońcach nie jest bezsensowny, on jest zwyczajnie komiczny. No bo nawet w realnej piłce każdy ma prawo ustawić sobie cała drużynę w obronie i nie można tego zabronić, taką drużyna przyjęła TAKTYKĘ. Najśmieszniejsze jest to, że największymi przeciwnikami taktyk są ludzie, którzy NIGDY nie grali WŁASNĄ taktyką. Lenie .... osoby, które znakomicie wpasują się w Polską rzeczywistość bycia na NIE tak dla zasady, by narobić się jak najmniej i by zabrać radość tym, którzy coś własnego zrobili.


POMIMO to jestem ZA WYCOFANIEM TAKTYK z ligi jeśli ma to stanowić problem dla większości. Jeśli opcja, która jest w grze wymyślona przez twórców gry jest dla Was oszustwem (słowa Pablo) dyskutować nie będę. Miałem na ten temat spór z Rootem (przyznaje było to moim błędem i nie powinienem sobie pozwolić na takie zachowanie), ale jednak uważam, że nie warto bo i tak większość z Was będzie przeciwko, skoro z taktyki korzystam tylko ja i Basto. Żeby wyeliminować taktyki będzie wystarczało nacisnąć przycisk oznaczający NIE w sądzie i problem z głowy. Skoro większość jest na nie, nie będę się spierał. Nie chce być problemem. To co się stało we Wrocławiu i cała atmosfera, którą tam zbudowaliśmy jest ważniejsza od moich zachcianek. Zdałem sobie sprawę, że tworzymy coś wielkiego. Żadna idea nie jest warta tego by to popsuć.


Chartlie od paru lat ?? Jak macie dyskutować, to róbcie to uczciwie. Grasz tu niewiele więcej niż rok. No i czy kiedykolwiek miałeś swoją taktykę. Taką którą sam zrobiłeś? Uważam, że najlepiej jak będą się wypowiadać ludzie, którzy mają taktyki. Wtedy dyskusja będzie fair. Bo, co mogą wiezieć o taktykach Ci którzy jej nigdy nie używali ?

Więc moja propozycje są takie :

1 Wycofać taktyki z ligi, bo ciężko będzie przekonać ludzi, którzy nigdy z nich nie korzystali
lub
2. Niech każdy przygotuje własną taktykę i zagrajmy sezon i wtedy oceńmy czy to takie WIELKIE ZŁO.

Oczywiście numer dwa jest nierealny więc podtrzymuje zdanie, że należy pozbyć się źródła potencjalnego konfliktu czyli wyrzucić taktyki z ligi !!


Pozdrawiam.
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago #39263 by Tomplus
Replied by Tomplus on topic Re: taktyki w lidze
Ja może nie gram Online na SS.de tylko na Sensimanie i taktyki własne były też swego czasu, gdy manager dopiero tak naprawdę sę rodził, były krytykowane, bo zwiększały dyrastycznie potencjał zespołu.

Online lub Offline na turniejach jest podobnie.
Jednakże jeżeli ktoś potrafi grać, to nawet będzie wygrywał z najlpeszymi przy pomocy taktyk stworzony przez twórców Sensible.

Dla mnie walka przeciwko osobie która ma własną taktykę jest dużo ciekawsza, nawet jeżeli mi taki gracz w pi... 10:0.

Mnie z kolei irrytuje jak gracz grający na standardzie się wpienia na mnie że oszukuje.
Tak było z moim bratem - tylko że w offline - zaczął przegrywać po 4-6:0, ale gdy sam stworzył własną to już nie płakał jak sam zaczął takim stosunkiem bramek ze mna wygrywać.

Po drugie kursów tworzenia taktyk jest trochę w sieci i możecie bezproblemu wykorzystać, nie które jeszcze są z Amigi.

Jedna z nich to: www.swos.pl/university/bliszka/3.taktyka.pdf (artykuł ma tak naprawdę z 4 lata)
www.swos.pl/tworzymytaktyke343.html - a ten jeden z pierwszych po polsku jakie udało się znaleźć (z 1999 roku z Centrum SWOS)
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago - 16 years 1 month ago #39276 by Lord Pablo
Replied by Lord Pablo on topic Re: taktyki w lidze
Czesio nie lubieć Taktyki. Jeśli jesteś lepszy pokaż to w normalnym meczu - Owszem w ASL i innych europejskich rozgrywkach możecie sobie grać, ale zostawmy ligę polską w spokoju...

Foczka owszem użyłem słowa ,,oszustwo,, ale w nerwach bo dwie minuty wcześniej grałem z Basto z którym zawsze miałem wyrównane mecze -kiedy użył twej taktyki o nazwie Basto nie było żadnych szans nawet na remis. Więc jeżeli słowo ,,oszustwo,, zabolało to przepraszam - ale mimo to zdania na temat taktyk nie zmienię.

Basto również tu kieruje słowa do Ciebie lubię cię jesteś fajny kumpel - chcę żebyś wiedział że wkórzyłem się wtedy nie na ciebie, lecz na taktykę. Naprawde nie miałem szans.

Proszę was grajmy polską ligę bez taktyk...
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago #39283 by Spankin
Replied by Spankin on topic Re: taktyki w lidze
Ja poniekąd podsumuję, to co powiedział Foka. Taktyki to normalna część gry i nie rozumiem dlaczego powinno się z niej nie korzystać. Równie dobrze, można nakazać gry tylko taktyką 4-4-2, bo większość graczy nie umie grać 5-3-2 czy 3-4-3, więc powinno się ich zakazać. Każdy może stworzyć własną taktykę i nią grać. Ja osobiście mam taktykę, ale gram nią bardzo rzadko, bo 4-3-3 mi wyjątkowo pasuje. Mimo to nie widzę powodu, aby z custom taktyk rezygnować. Jedynym argumentem ludzi przeciwnych taktykom jest, że przegrywają z tymi co mają taktyki, co wydaje mi się słabym argumentem;] To, że ktoś gra lepiej z taktyką swoją niż standardową, to tak jak ja gram lepiej 4-3-3 niż 3-5-2 ;] Nie ma tu żadnego oszustwa, po prostu wykorzystana opcja gry. Pomimo, tego co napisałem nie upieram się przy zachowaniu stanu obecnego, ponieważ jak pisałem, rzadko ze swojej taktyki korzystam, niemniej usunięcie takiej opcji będzie dla mnie niezrozumiałe.
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago #39285 by paczek
Replied by paczek on topic Re: taktyki w lidze

I tak większość z Was siedzi na kanale po kilka godzin więc przeznaczyć dwie godziny na zrobienie taktyki nie powinien stanowić problemu. Nieprawdą jest, ze taktyka to 8 obrońców. Bo jak by się ktoś przyglądnął i zaczął oglądać taktyki dokładniej od środka, zobaczył by, że gdy drużyna jest w ataku często na tyłach ustawiony jest tylko 1 obrońca.


Podsumuje ten fragmencik ;)

Jak dla mnie dwie godziny nie starczają na zrobienie nowej(nie mówie o zwalanej o kogoś) taktyki :[ Przyglądałem się nie jednej taktyce na turnieju i zobaczyłem że nie ma 8 obrońców, lecz pomocników, co powoduję straszne problemy z przejściem przez środek pola ;p

Ja osobiście nigdy nie byłem za taktykami, nie mówię tu tylko o online :) ale i offline, więc moje zdanie jest znane. Może to dlatego że nie gram w Sensible zbyt długo (ok.3 lat ;) I tutaj się odniosę do ligi offline w Lubinie :) Naprawdę gra BEZ TAKTYK(Lubin) daję tyle samo zabawy, co z taktykami(Wrocław). Chociaż jak pokazał mój przykład da się wygrać grając standardową przeciwko wyedytowanej taktyce ;) (1/4 finału na PC z Finaipepe)

Jednak jestem nadal stanowczo PRZECIWKO wyedytowanym taktyką w polskiej lidze.
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago #39287 by Sang
Replied by Sang on topic Re: taktyki w lidze
Mnie właściwie temat jeszcze nie dotyczy(mam nadzieje, że niedługo to się zmieni). Jednak wypowiem się co myśle o tych taktykach. Fakt jest taka opcja, skoro jest to oszustwem nazwać tego nie można. Ja sam przyznam się nie potrafie robić taktyk dodam że nawet nieche mi sie nauczyć jak to zrobić. Ale jak zaczne dostawać reguralnie bęcki od grających taktykami złość na to pewnie mnie zmusi do nauczenia się i popracowaniu nad własną taktyką.
Ale w jednym jestem cholernie negatywnie nastawiony na udostępnianie własnych taktyk komuś albo przywłaszczanie ich. To już jest troszke nie fair Bo albo gramy tym co twórca nam dał albo sami nadwyręzamy mózgownice w celu dobrania ustawienia pod siebie, a nie wykorzystujemy prace innych czy to za ich zgodą czy bez zgody. Moralnie taka sytuacja jest dla mnie odrażająca. Niestety nie do wykrycia bo zawsze można od kogoś wziąźć takse nazwać po swojemy i bez pracy własnej ułatwic sobie gre.

Z powodu ligi w której gram powodu sympati do opcji samej w sobie i negatywnego nastawienia do używania cudzych taktyk ostatecznie nie wypowiem się czy jestem za czy nie. Jedyne co ważne aby gra była fair i jak się przegrywa z kimś nie czuć, że grało się z przeciwnikiem plus praca kogoś innego. Bo to może być wnerwiające a nawet porażki nie powinny budzić aż tak negatywnych uczyć :)
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago #39292 by dzem
Replied by dzem on topic Re: taktyki w lidze
co prawda obecnie nie gram w lidze, ale zawsze dziwily mnie dyskusje nad taktykami. z kilku przyczyn:

1. ktos wspomnial o Sasym. Nie wiem jak obecnie wyglada jego taktyka, ale w Pirma gralem z nim kilka sparingow. Smiac mi sie chcialo bo za kazdym razem gdy ustawial taktyke przez 10 min, to przegrywal do zera. Ale jak na koniec sie wkurzyl i zagral standardem to mnie rozwalil:)

2. Nie lubie grac przeciwko standardowym ustawieniom z wyraznym stoperem, bo wtedy moj styl gry jest latwy do blokowania. Czy to powod zeby zakazac ich uzywania?

3. Lobo przed meczem odprawia czary czego efektem jest aniol z aureola w jego druzynie. Inni dlugo przesuwaja graczy zeby osiagnac fajeczki przy zawodnikach. W temacie zalozonym przez Lorda Tom+ wkleil ciekawy link w ktorym wyjasnione jest ze od tych fajeczek zalezy dyspozycja (jakosc) graczy. Czy mamy zakazac czarow przed meczem bo zwieksza to szanse na zwyciestwo jednego z graczy?

4. Z taktykami nie jest tak, ze ktos sobie wejdzie w edytor poustawia graczy i nagle zacznie wygrywac. W taktyke trzeba sie jeszcze wgrac co zajmuje wiele godzin, bo przeciez pikselowi gracze maja sklonnosc do zamierania w momencie gdy ich najbardziej potrzebujemy:)
Jakis czas temu spedzilem dlugie godziny nad swoja taktyka, a i tak nie osiagnalem takiego efektu jak chcialem. w obronie rzeczywiscie byla duza poprawa, ale calosc nie dzialala idealnie.
Ale skoro ktos spedzil przynajmniej godzine nad taktyka (albo 15 min kopiujac czyjas) a pozniej dostosowal do niej swoj styl i udalo mu sie podniesc poziom gry to chwala mu za to ze podchodzi profesjonalnie do tematu ;-)

5. Gracze wszystkich krajow: tworzcie taktyki:) oplaca sie. mimo ze kocham 442 i nie uwazam ze nie mam szans z taktykowcami, to sam w koncu przerzuce sie na taktyke. Programisci sensible nie byli wcale genialnymi sensi-graczami i taktyki przez nich stworzone nie odpowiadaja poziomowi ss.de:D

Ostatnio na kanale ktos twierdzil ze gracze z jakiejs tam stronki przyjda do nas i skopia nam tylki, bo oni sa najlepsi:)
Ale pod warunkiem, ze nie bedziemy strzelac z glowki, bo to oszustwo, zeby cale boisko przechodzic podaniami glowa:D
Smieszne?
Nie chce dozyc sytuacji gdy ktos z ss.de powie, ze u nas sa najlepsi gracze, ale tylko jesli przeciwnik nie uzywa taktyki;-)
The topic has been locked.
More
16 years 1 month ago #39307 by Tomplus
Replied by Tomplus on topic Re: taktyki w lidze
@Sang
Na turnieju we Wrocławiu dwa mecze zagrałem taktyką Geo - pozwolił. Jednak Nie grało się tak dobrze jak własną taktyką,

Podoba mi sie zdanie Dżema:
Programisci sensible nie byli wcale genialnymi sensi-graczami i taktyki przez nich stworzone nie odpowiadaja poziomowi ss.de:D
To jest prawda.

Twórcy gry stworzyli 12 taktyk, które uważali za potencjalnie najlepsze, ale to gracze tworzą najlepsze taktyki. Dobry gracz będzie potrafił stworzyć własną taktykę i bez problemu z niej będzie korzystał.
The topic has been locked.
Time to create page: 0.245 seconds
Powered by Kunena Forum